dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie Przepisanie działki od rodziców problem

    Sprawa wygląda tak. Mama ma działke rolną elegancko przy drodze gaz jest prąd jest kanalizacja jest wszystko przy samej działce. Działka ma 0,45ha w prostokącie o boku od 40m w poprzek drogi. Chciałem tak z 18 arów żeby mieć mniej więcej kwadratową działke, ale podzielić się nie da bo to grunt rolny. Kilka lat temu gmina chciała ująć tę działke jako pod zabudowę ale w województwie nie wyrazili zgody (podobno zle wypisane papiery bo nie tylko ta działka nie przeszła) Pole idealne pod zabudowe, zreszta po sąsiedzku całe osiedle domów jest a tu taki problem Wyczytałem że nie można sprzedać pola bo nowe przepisy a kościołem nie jestem więc pewnie w darowiźnie od matki też nie moge dostac tej działki rolnej? Dodam że rolnikiem nie jestem.
    Gmina ma MPZP więc tak sobie myslałem że gdybym dostał cała działke to od razu można wystąpić o przekwalifikowanie całej jako budowlanej i wtedy już można podzielic i wziąłbym sobie te 18a a reszte bym mogł przepisać spowrotem na mame albo miec.
    Orientuje się jak to teraz wyglądają te przepisy? Może jest jakieś obejście przepisów i w przypadku najbliższej rodziny inaczej to wyglada?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nie możesz jej kupić, dostać itd bo taka jest ustawa. Nie ważne czy to mama, teść czy zupelnie osoba chce ci ją podarować. Możecie wystąpić do urzędu o zgodę na zmianę właściciela ale z tego co sie słyszy rzadko kiedy odpowiedź jest pozytywna jeśli nowy właściciel jest nie związany z rolnictwem.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    No to jak się nie uda przeklasyfikować tej działki na grunt budowlany i później podzielić, to jedyne co mi zostanie to albo wywalic 50tyś na działke, albo założyć stowarzyszenie religijne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony