dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 11
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 213
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Bardzo drogo ta pompa z reku i hydraulika. Mnie taki zestaw kosztowal 50k.
    przeciez to zależy jaki typ pompy oraz jaki producent a on tego nie napisał. jak gruntowa to sama pompa plus odwierty to 50koła..
    esechiel 450tyś o których napisałeś- za sam dom bez działki i bez droższych sprzętów, z domem w prostej bryle i najlepiej dachem dwuspdowym (na stronie którą podałeś albo nie ma albo nie wyświetla mi jaki dach), z podstawowym podjazdem bez szaleństw powinno wystarczyć aby zamieszkać
    Ostatnio edytowane przez westen ; 12-07-2017 o 17:37

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Z pompa hydraulika i reku za 80k to na pewno wystarczy 450 :d dach jest wielospadowy.

    Ja napisalem za ile mozna miec taki zestaw. Jesli ktos chce wybudowac dom w takiej cenie i tak przeplacac to i 600k nie pomoze.

  3. #83

    Domyślnie

    Nie napisałeś po ile można mieć tylko jak to tanio ty kupiłeś jednocześnie twierdząc że przepłaca. Jakby napisał ze chce samochód za 80 tys to tez byś się popisał wiedzą i napisał ze ty sobie kupiłeś za 50 a ten jego za 80 to drogi jak cholerę i ze przepłaca. .. takie tam głupie gadanie. Poza tym to ze większości z was nie udało się wybudować takiej chaty za 450 to nie znaczy ze nikomu się to nie uda.. mi też wyjdzie dom za więcej niż 450 ale wiem za co ile płaciłem i wiem ze wszystko mogłem kupić taniej ale po prostu nie chciałem bo najzwyczajniej mogłem sobie pozwolić na więcej. Wiem ze gdybym decydował się na tańsze drzwi wejściowe tańsze okna tańsza dachówkę i tak dalej to zszedlbym mocno w dół. Większość ludzi jednak nie da sobie za wiele wytłumaczyć dlatego nie będę dalej dyskutował na ten temat bo to nie ma sensu. Swoją opinię wyraziłem. Było pytanie czy 450tys wystarczy i moja odpowiedź brzmi tak z tym ze wykończenie będzie bez szału. Tu zakończę wywód który zaraz jakiś zazarty zawodnik uzna za bzdury - a niech sobie uznaje i żyje w swoim ograniczonym swiatopogladzie ze jak ktoś daje więcej za nieopisana usluge to z góry wiadomo ze przepłaca...
    Ostatnio edytowane przez westen ; 12-07-2017 o 20:07

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Nie napisałeś po ile można mieć tylko jak to tanio ty kupiłeś jednocześnie twierdząc że przepłaca. Jakby napisał ze chce samochód za 80 tys to tez byś się popisał wiedzą i napisał ze ty sobie kupiłeś za 50 a ten jego za 80 to drogi jak cholerę i ze przepłaca. .. takie tam głupie gadanie. Poza tym to ze większości z was nie udało się wybudować takiej chaty za 450 to nie znaczy ze nikomu się to nie uda.. mi też wyjdzie dom za więcej niż 450 ale wiem za co ile płaciłem i wiem ze wszystko mogłem kupić taniej ale po prostu nie chciałem bo najzwyczajniej mogłem sobie pozwolić na więcej. Wiem ze gdybym decydował się na tańsze drzwi wejściowe tańsze okna tańsza dachówkę i tak dalej to zszedlbym mocno w dół. Większość ludzi jednak nie da sobie za wiele wytłumaczyć dlatego nie będę dalej dyskutował na ten temat bo to nie ma sensu. Swoją opinię wyraziłem. Było pytanie czy 450tys wystarczy i moja odpowiedź brzmi tak z tym ze wykończenie będzie bez szału. Tu zakończę wywód który zaraz jakiś zazarty zawodnik uzna za bzdury - a niech sobie uznaje i żyje w swoim ograniczonym swiatopogladzie ze jak ktoś daje więcej za nieopisana usluge to z góry wiadomo ze przepłaca...
    W pełni popieram Twoje zdanie.

    My jesteśmy na etapie stropu i już poszło ok. 200tys. Dom docelowo ok. 220 m2 po podłodze, 180m2 powierzchni użytkowej. Liczymy wszystko, nie tylko sam dom, bo za wszystko trzeba było zapłacić I za podjazd(13tys. za ok. 68m drogi na grząskim terenie- niedaleko nas inwestorzy za podobny podjazd dali 22tys.), i za Toi Toi(mamy taki grunt, że w życiu nie wykopałabym majstrom wygódki, bo i dla nich to żaden komfort, i dla nas potem problem). W tym mamy zaliczkę na pompę ciepła i na dach(bo blacha drożeje i chcieliśmy zachować cenę z oferty z marca). Szkoda, że nie zrobiliśmy tego samego z oknami, bo już podrożały o ok. 10% od kwietnia... Oczywiście można budować super tanio, można wziąć rzekomo polską blachę w rzeczywistości produkowaną w Chinach, ale budujemy dla siebie i na lata...

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    odświeżę to co zacząłem:
    dom już stoi, SSZ, teraz są wykonywane instalacje.
    Tak jak pisałem w pierwszym wątku: budowa z instalacjami, częściowo podpiwniczony, rolety ele. z krańcówkami, okna 3 szybowe z ciepłymi uszczelkami i paroma jeszcze rzeczami, o których teraz nie pamiętam.

    wyszło mnie 2666zł/m2
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

  6. #86
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Oczywiście można budować super tanio, można wziąć rzekomo polską blachę w rzeczywistości produkowaną w Chinach, ale budujemy dla siebie i na lata...
    to powiedział sprzedawca ruuki ? Niezły chwyt marketingowy

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał roker Zobacz post
    odświeżę to co zacząłem:
    dom już stoi, SSZ, (...)wyszło mnie 2666zł/m2
    Strasznie drogo jak za SSZ

  8. #88
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał roker Zobacz post
    odświeżę to co zacząłem:
    dom już stoi, SSZ, teraz są wykonywane instalacje.
    Tak jak pisałem w pierwszym wątku: budowa z instalacjami, częściowo podpiwniczony, rolety ele. z krańcówkami, okna 3 szybowe z ciepłymi uszczelkami i paroma jeszcze rzeczami, o których teraz nie pamiętam.

    wyszło mnie 2666zł/m2
    Dom 161 m to wychodzi że wydaleś ponad 400tysiecy ? bez tynku, bez podłog, bez elewacji - gigantyczna kwota. Mama nadzieję że chociaż dach masz na gotowo

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Strasznie drogo jak za SSZ
    To chyba cena z instalacjami i pompa bez tynkow. Mnie mniej kosztował dom do wprowadzenia z meblami. Można budować tanio i drogo przepłacać.

  10. #90

    Domyślnie

    Ciekawe ze na forach np mototyzayjnych nikt nie przesciga sie kto kupil tansze , slabsze auto a w przypadku domu na lata juz tak.
    I co by nie piali "oszczedni" , drozszy material oznacza zwykle lepsza jakosc. Moze nie zawsze jest to oplacalne, ale kupowanie s klasy zamiast daci logan tez sie nie oplaca. Chodzi o komfort jakosc, styl itd. Kazdy ma swojej priorytety. Ja wydalem na dom 170 m2 sporo wiecej niz chwalacy sie tutaj forumowicze a i tak chetnie bym zrobil jeszcze drozej z perspektywu 2 lat po budowie, dorzucajac np fotowoltaike czy podgrzewanie chodnika i podjazdu.

  11. #91
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    akurat to nie jest dobre porównanie... Raz że w budownictwie dobry materiał to jest w większości marketing i nic więcej, a po drugie budownictwo to w dużej czesci koszty robocizny i marketing danej firmy + "wygodnictwo" inwestora czy chce mu się dogladac szukac pojedyńczyk ekip itd Później masz wybór płacisz 2 razy więcej dla poczucia że masz "lepsza chate" od innych albo płacisz normalnie i tyle.... Kwestia wyboru

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    to powiedział sprzedawca ruuki ? Niezły chwyt marketingowy
    To powiedziała inwestorka I mam Bratex Scandinavia, a nie Rukki

    No i serio- rzekomo polska blacha, o której piszę- beznadziejne opinie dekarzy + poszperanie w necie i o się okazało? Chińska produkcja

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    akurat to nie jest dobre porównanie... Raz że w budownictwie dobry materiał to jest w większości marketing i nic więcej, a po drugie budownictwo to w dużej czesci koszty robocizny i marketing danej firmy + "wygodnictwo" inwestora czy chce mu się dogladac szukac pojedyńczyk ekip itd Później masz wybór płacisz 2 razy więcej dla poczucia że masz "lepsza chate" od innych albo płacisz normalnie i tyle.... Kwestia wyboru
    Oczywiście, kwestia wyboru. Porównanie bardzo dobre, bo można kupić 10 cm styro i mieć tanio, albo 20cm styro i mieć ciepło. Można kupić wełnę o lambdzie 0,033 i mieć ciepło, albo tanią marketówkę 0,039 albo i 0,044. Ot, oszczędność! Wolę mieć ciut drożej, bo zainwestowałam w lepszy materiał, niż potem płakać, że mi drzwi wejściowe przemarzają albo płacić wyższe rachunki za prąd, bo dom jest gorzej docieplony(a mamy pompę ciepła, bo zależy nam na środowisku, no i jesteśmy wygodniccy).

    No i jeszcze jedno- dużo zależy od projektu. Nasz dom bardzo nam się podoba, tylko z perspektywy czasu pewnie wybralibyśmy mniej skomplikowaną bryłę, bo sam dach kosztował sporo właśnie przez kilka lukarn, koszy itp. Ciężko porównywać koszt 1m2 domu 120m2 tzw. stodoła a domu, który ma skomplikowaną bryłę.

  14. #94
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    To powiedziała inwestorka I mam Bratex Scandinavia, a nie Rukki

    No i serio- rzekomo polska blacha, o której piszę- beznadziejne opinie dekarzy + poszperanie w necie i o się okazało? Chińska produkcja
    Ja tez znam opinie dekarzy - tylko ruuki.... bo mają na tym duuuzy rabat a blacha niczym się nie różni od innych ... Wazniejsza jest powłoka chroniaca a ta niczym sie nie różni - wystarczy poczytac karte techniczną.

    Ta blacha chińska to wytwarzana w Niemczech ?

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    PS: Nam aktualnie z wyborem tych droższych materiałów wychodzi ok. 2208 zł/m2 brutto. W tym są już wylewki, dach na gotowo, tynki, podwieszenia, instalacje wszystkie, pompa, okna, drzwi itp. Dodam, że na razie niewiele robiliśmy sami, bo w większości dom budują nam ekipy z polecenia. Co do wyboru materiałów- naprawdę, jak patrzyliśmy na ceny, to np. gorsza wełna kosztowałaby nas jakieś 1 500zł mniej. To jest element domu, którego potem nie wymienimy, albo jego wymiana jest bardzo kosztowna. Nie ma sensu żyłować tysiaka, żeby potem zgrzytać zębami.

    To samo dachówka- blachodachówka z ocynkiem 350g/m2 była dosłownie 2-3 tys. droższa od konkurencji z połowę mniejszym ocynkiem. Jest sens oszczędzić dwa koła? No nie.

    Okna- przy zakupie 13 okien Dako dostaliśmy taką zniżkę, że nawet nie weryfikowaliśmy, czy jakiś inny producent zrobi to nam taniej, bo koszt wszystkich okien zmieścił się w wyliczonym przez nas przed budową kosztorysie, który robiliśmy z pomocą kilku kalkulatorów budowlanych i patrząc na ceny okien w necie.

    Mój mąż zajmuje się wykończeniówką, nie raz musiał naprawiać coś po kimś, bo inwestor chciał oszczędzić 500 zł i wyszła taka kupa, że szkoda gadać. Skąpy dwa razy traci.
    Ostatnio edytowane przez Bepo ; 02-04-2018 o 13:08

  16. #96
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Oczywiście, kwestia wyboru. Porównanie bardzo dobre, bo można kupić 10 cm styro i mieć tanio, albo 20cm styro i mieć ciepło. Można kupić wełnę o lambdzie 0,033 i mieć ciepło, albo tanią marketówkę 0,039 albo i 0,044. Ot, oszczędność! Wolę mieć ciut drożej, bo zainwestowałam w lepszy materiał, niż potem płakać, że mi drzwi wejściowe przemarzają albo płacić wyższe rachunki za prąd, bo dom jest gorzej docieplony(a mamy pompę ciepła, bo zależy nam na środowisku, no i jesteśmy wygodniccy).

    No i jeszcze jedno- dużo zależy od projektu. Nasz dom bardzo nam się podoba, tylko z perspektywy czasu pewnie wybralibyśmy mniej skomplikowaną bryłę, bo sam dach kosztował sporo właśnie przez kilka lukarn, koszy itp. Ciężko porównywać koszt 1m2 domu 120m2 tzw. stodoła a domu, który ma skomplikowaną bryłę.
    Pokaz mi forumowicza który pisze na tym wątku co ma styro 10cm 0,44 - nie wpadajmy w jakies absurdy. Mozna zrobic WM za 5tysięcy albo za 15tysięcy, mozna wstawic drzwi za 15 tysięcy albo za 5 tysięcy, albo kupic styroopian czy cegłe tej lepsszej firmy albo tej gorszej Polskiej któa niczym się nie rożni. Można wiązary kupic za 25 tysięcy albo 15 tysięcy, mozna nie przejmowac się cena i kupowac w najbliższej hurtowni albo w necie - to sa te różnice...

  17. #97
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    BEPO a kto robi bierze chińską blache do produkcji ? Z tego co sie orientowałem to blache robi się w Niemczech i w Szwecji

  18. #98

    Domyślnie

    Grend to może warto się lepiej przygotować do dyskusji niż negować Bepo.

    np:

    http://fachowydekarz.pl/blachy-na-da...-bez-tajemnic/

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Pokaz mi forumowicza który pisze na tym wątku co ma styro 10cm 0,44 - nie wpadajmy w jakies absurdy. Mozna zrobic WM za 5tysięcy albo za 15tysięcy, mozna wstawic drzwi za 15 tysięcy albo za 5 tysięcy, albo kupic styroopian czy cegłe tej lepsszej firmy albo tej gorszej Polskiej któa niczym się nie rożni. Można wiązary kupic za 25 tysięcy albo 15 tysięcy, mozna nie przejmowac się cena i kupowac w najbliższej hurtowni albo w necie - to sa te różnice...
    Zgadzam się w pełni, tylko nie bardzo rozumiem twierdzenia, że taniej znaczy lepiej Wiesz, niby niczym się nie różni, ale po kilku latach użytkowania "niczym się nie różniącego" tynku firmy A są wykwity, a z firmy B nie ma. Chodzi o to, że dom budujemy dla siebie, a nie dla wroga i warto się zastanowić czy jest sens oszczędzić 1 000 zł a potem malować elewację co pięć lat. Nie twierdzę, że mam monopol na prawdę, ale nie rozumiem naskakiwania na osoby, które przyznają się, że nie zrobiły domu najtańszym kosztem. Ja kupiłam płytki w necie, zyskałam 10 zł na metrze, ale zapłaciłam 200 zł za dostawę... i finalnie oszczędziłam 100 zł Chciałam kupić Geberity z bezrantowymi miskami WC. I szukałam w necie takiego zestawu, bo w sklepie obok nas chcieli 820 zł za sztukę. Znalazłam na Allegro niby za 600 zł, ale jak się okazało to miska zupełnie mi nie odpowiadała, bo chciałam gładką z zewnątrz, żeby łatwo ją czyścić.

    Pytanie, co jest naszym priorytetem i czy naprawdę warto cisnąć o najniższe ceny, jeśli coś robimy na lata. Jasne, jak kogoś mocno budżet ciśnie, to i 500 zł jest na wagę złota. Pytanie, czy oszczędzanie na etapie budowy to dobry pomysł. Zawsze warto sprawdzić kilka składów, bo marża robi swoje, ale np. skład 1km od nas nie bierze za dowóz, a ten 8km już tak. I różnica się zaciera.

  20. #100
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Grend to może warto się lepiej przygotować do dyskusji niż negować Bepo.

    np:

    http://fachowydekarz.pl/blachy-na-da...-bez-tajemnic/
    ja nie miałem informacji o blachach z Chin i dlatego się pytam ... zauwazyles to ?

    ... a w Twojej wklejce jest tylko zwrot "a takze chinskiej .." i o czym to swiadczy ?Ja np przy zakupie swojej blachy patrzyłem skad blacha i rzede wszystkim jaka powłoka i jakos chińskiej nie znalazłem...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 02-04-2018 o 17:48

Strona 5 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony