dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 213
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie koszt budowy 1m2 domu

    Witam,
    jak że nie udało mi się znaleźć odpowiedniego wątku to zakładam nowy.

    Planuję budowę: Dom w Jabłonkach 3.

    Chciałbym uzyskać informacje ile was kosztowała budowa domu (budowa na śląsku), ale nie całościowo a za 1m2 do stanu deweloperskiego, wiem że stan stanowi nie równie więc postaram się pokrótce opisać o jaki stan mi chodzi.

    1. Stan surowy zamknięty: materiał Porotherm, drzwi, okna 3 szybowe, dachówka ceramiczna, na ławach fundamentowych.
    2. stan deweloperski: jak wyżej + instalacje wodne, gazowe, elektryczne, ogrzewanie, wylewki, tynki na ścianach, rolety elektryczne w oknach zabudowane.

    wiem, że i tu rozbicie cenowe może być ogromne, ale chcę mieć porównanie na co się szykować (dodam że mam ofertę jednej firmy i chciałbym sprawdzić czy to dużo czy nie, a nie mam porównania).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Stawka GUS - średnia dla Polski to 2,5 tyś/m2 pow. całkowitej.
    Dokładniej powie ci tylko ktoś kto ten dom budował.
    O tej wersji ne ma na forum tematu, jets o wersji podstawowej:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=jabłonkach

    Ale po nowelizacji przepisów koszt budowy podniesie się chociażby o wentylację mechaniczną i spadnie o koszt wykonania wentylacji grawitacyjnej i nawiewników w oknach.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-03-2017 o 15:12

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Mnie wyszło 1 000 zł m2 - SSZ, 1 800 zł z=m2 stan developerski.

    Wykończeniówka to już inna historia od 500 - 1500 zł za m2
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Spróbuj sprawdzić tutaj ,ale to też będzie mniej więcej ; http://kb.pl/budowa

  5. #5

    Domyślnie

    3000/m2 w miare porządnie. Nie warto wg mnie zlecać całej inwestycji firmie wraz z ich materiałami. Weź kupowanie materiałów na siebie- lepiej na tym wyjdziesz

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    M2 domu nie kosztuje. Kosztuje m2 ściany, tynku, ławy, wylewki...
    Oczywiście można koszt całościowy podzielić przez ilość metrów kwadratowych domu (czy to zabudowy, czy użytkowej, czy całkowitej) - ale będzie to wskaźnik tylko dla tej konkretnej inwestycji. A rozstrzał może być ogromny, bo i domy są różne. To w domu można mieć okna za 12K, albo za 24K, czy razem z połaciowymi za 35K zł. Przy 100m2 domu daje to od 120 do 350 zł/m2 czyli już same okna mogą zrobić ponad 200zł/m2 różnicy. Podobna historia z innymi elementami.

    Kupowanie materiału razem z robocizną to przede wszystkim różnica w VAT (8% zamiast 23%). Nawet, jak się naszukasz, poświęcisz dużo czasu to trudno znaleźć ofertę o tyle atrakcyjniejszą, żeby wygrała przy 23% VAT, a do tego jest ryzyko, że to jakiś przekręt. A do tego ma to, przez koszty transportu, zazwyczaj sens tylko przy większych, jednorodnych zamówieniach. Bo paleta cementu, dwie palety bloczków fundamentowych, i 500kg druty fi 12 12m zamówione w różnych składach przez transport będą znacznie droższe, niż wszystko w jednym nawet, gdyby był średnio o 5% droższy.

    Reasumując - ideał dla mogących poświecić czas i zachód, to gdy sam kupujesz materiał gdzie zechcesz ale fakturę bierzesz na wykonawcę i on spredaje razem z usługą na 8%. Może i kilka tysięcy na całej budowie zaoszczędzisz tą metodą względem drugiej dla bardziej leniwych (ale jak przeliczysz na godzinę swojego czasu, to pewnie dojdziesz do wniosku, że tanio swój czas sprzedałeś zamiast poświęcić go dzieciom czy doglądaniu wykonawcy).
    Druga, IMO nie gorsza, to zdanie się na wykonawcę ale po przyklepaniu zakupu. Żebyś miał stałą kontrolę nad tym, co i kiedy jest kupowane. Pewnie wykonawca będzie się zaopatrywał w ulubionym lokalnym składzie.

    Kupowanie na siebie z 23% VAT jest zazwyczaj sporo droższe od drugiej metody, a równie pracochłonne co pierwsza. A kupowanie bez WAD czy po naprawdę okazyjnych cenach prowadzi np. do takich sytuacji
    Ale żeby nie było - komin kupiłem sam, z fakturą na 23% i dostawą Jawar izostatyczny wyszedł 1700zł, a wykonawca namawiał na inny albo za 2600 zł (Schiedel nieizostatyczny), albo 3100 (Schiedel izostatyczny) netto w lokalnym składzie budowlanym. Mam nadzieję, że nie będę żałował (komin dojechał, był cały - pytanie tylko jak będzie z użytkowaniem). Pewnie, że są wyjątki od wcześniej opisanych reguł - ale to są wyjątki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał roker Zobacz post
    1. Stan surowy zamknięty: materiał Porotherm, drzwi, okna 3 szybowe, dachówka ceramiczna, na ławach fundamentowych.
    2. stan deweloperski: jak wyżej + instalacje wodne, gazowe, elektryczne, ogrzewanie, wylewki, tynki na ścianach, rolety elektryczne w oknach zabudowane.

    wiem, że i tu rozbicie cenowe może być ogromne, ale chcę mieć porównanie na co się szykować (dodam że mam ofertę jednej firmy i chciałbym sprawdzić czy to dużo czy nie, a nie mam porównania).
    JAk z taką elewacją jak na wizualizacji to deweloperski jakieś 320-350tyś, same okna bedą drogie.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Moim zdaniem deweloperski jest do zrobienia za 2-2,5tys/m2. Chyba, ze bedziesz chcial oderwac sie od polskich realiow jak Kaizen i brac na wszystko faktury z 23% vatu
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Reasumując - ideał dla mogących poświecić czas i zachód, to gdy sam kupujesz materiał gdzie zechcesz ale fakturę bierzesz na wykonawcę i on spredaje razem z usługą na 8%. Może i kilka tysięcy na całej budowie zaoszczędzisz tą metodą względem drugiej dla bardziej leniwych (ale jak przeliczysz na godzinę swojego czasu, to pewnie dojdziesz do wniosku, że tanio swój czas sprzedałeś zamiast poświęcić go dzieciom czy doglądaniu wykonawcy).
    Druga, IMO nie gorsza, to zdanie się na wykonawcę ale po przyklepaniu zakupu. Żebyś miał stałą kontrolę nad tym, co i kiedy jest kupowane. Pewnie wykonawca będzie się zaopatrywał w ulubionym lokalnym składzie.
    Tyle że tak różowo często nie jest albo takich wykonawców jeszcze nie spotkałem ...

    Ci co znam to mogą sami kupować materiały i wtedy biorą WZ-ki i później inwestor jedzie do hurtowni i płaci za towar albo płaci wykonawcy ...
    Ale na wszystko jest 23% VAT ...

    Żaden nie zgodził się refakturować faktur , bo jak mi powiedziano - że odzyskanie różnicy VAT w US = kontrolą z US a żaden widać z wykonawców i fachowców nie chciał takiej wizyty ...

    Ja brałem sam z różnych hurtowni a teraz brałem z tej hurtowni którą lubi wykonawca i dzięki temu jak coś zabrakło od razu dowozili a dodatkowo otrzymałem odroczony termin płatności i lepsze ceny ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Żaden nie zgodził się refakturować faktur , bo jak mi powiedziano - że odzyskanie różnicy VAT w US = kontrolą z US a żaden widać z wykonawców i fachowców nie chciał takiej wizyty ...
    Mam w tej chwili trzy oferty na dach z 8% VAT na materiał + montaż i jedną na elewację z ociepleniem. Są znacząco tańsze od pozostałych. Więc wiadomo, że ci co nie chcą poświęcić kilku godzin swojej księgowej co kwartał przez rok odpadają rynku. Wiadomo, że jak się ma taki biznes to trzeba być przygotowanym na kilka kontroli - potem, jak już fiskus wie jaka to firma i jak działa kontrole są od wielkiego dzwonu, jak nic specjalnego się nie wydarzy (np. znaczący wzrost kwoty do zwrotu.

    A swoją drogą, to ciekawe, kiedy nasz fiskus w pędzie szukania winnych zakmini, że jak ktoś ma w CEIDG wpisaną budowlankę i jest prawdopodobne, że chodzi o indywidualne budownictwo mieszkaniowe, i nie ubiega się o zwrot VAT, to musi mieć coś na sumieniu (przynajmniej bałagan w dokumentach i/lub niekumatą księgową) i przetrzepie te firmy systematycznie.

    Tak działa rynek, że jak ktoś jest o 15% droższy, to wypada. Jak materiały na dach mają kosztować ze 20K netto, to różnica w VAT to prawie 1/3 robocizny (w okolicach 10K netto mi wyceniają robociznę).

    Chyba, że ma inne atuty - np. świetnie robi i/lub posyła do sprzedawcy, który mniej się boi fiskusa i sprzedaje z 8% VAT albo i bez.

    Ale odradzania przez westana kupna materiału z montażem, nawet gdy wykonawca to oferuje nie rozumiem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-03-2017 o 00:14

  11. #11

    Domyślnie

    Wiesz , może i tak powinno być jak piszesz ale nie jest ..

    Wielu znanych mi fachowców którzy nie narzekają na brak pracy omijają szerokim łukiem FV , paragony a często umowy i jak już to są umowy słowne ...

    Mi właściciel powiedział że może zaoferować dobre ceny na materiały z hurtowni z jakiej bierze , ale na 23% VAT , bo on się nie "bawi" w refakturowania , bo wie że wtedy kończy się to wizytą z US a nie chce tego ...

    Może gdybym zamówił budowę domu z materiałem to może wtedy , ale boję się że tak naprawdę to wykonawca by jeszcze zyskał te 15% mimo że wystawił by FV na 8% VAT ...

    Ja starałem się sam załątwiać materiał i sam dogadywać z hurtowniami i w większosci udawało się
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    M2 domu nie kosztuje. Kosztuje m2 ściany, tynku, ławy, wylewki...
    Oczywiście można koszt całościowy podzielić przez ilość metrów kwadratowych domu (czy to zabudowy, czy użytkowej, czy całkowitej) - ale będzie to wskaźnik tylko dla tej konkretnej inwestycji. A rozstrzał może być ogromny, bo i domy są różne. To w domu można mieć okna za 12K, albo za 24K, czy razem z połaciowymi za 35K zł. Przy 100m2 domu daje to od 120 do 350 zł/m2 czyli już same okna mogą zrobić ponad 200zł/m2 różnicy. Podobna historia z innymi elementami.

    Kupowanie materiału razem z robocizną to przede wszystkim różnica w VAT (8% zamiast 23%). Nawet, jak się naszukasz, poświęcisz dużo czasu to trudno znaleźć ofertę o tyle atrakcyjniejszą, żeby wygrała przy 23% VAT, a do tego jest ryzyko, że to jakiś przekręt. A do tego ma to, przez koszty transportu, zazwyczaj sens tylko przy większych, jednorodnych zamówieniach. Bo paleta cementu, dwie palety bloczków fundamentowych, i 500kg druty fi 12 12m zamówione w różnych składach przez transport będą znacznie droższe, niż wszystko w jednym nawet, gdyby był średnio o 5% droższy.

    Reasumując - ideał dla mogących poświecić czas i zachód, to gdy sam kupujesz materiał gdzie zechcesz ale fakturę bierzesz na wykonawcę i on spredaje razem z usługą na 8%. Może i kilka tysięcy na całej budowie zaoszczędzisz tą metodą względem drugiej dla bardziej leniwych (ale jak przeliczysz na godzinę swojego czasu, to pewnie dojdziesz do wniosku, że tanio swój czas sprzedałeś zamiast poświęcić go dzieciom czy doglądaniu wykonawcy).
    Druga, IMO nie gorsza, to zdanie się na wykonawcę ale po przyklepaniu zakupu. Żebyś miał stałą kontrolę nad tym, co i kiedy jest kupowane. Pewnie wykonawca będzie się zaopatrywał w ulubionym lokalnym składzie.

    Kupowanie na siebie z 23% VAT jest zazwyczaj sporo droższe od drugiej metody, a równie pracochłonne co pierwsza. A kupowanie bez WAD czy po naprawdę okazyjnych cenach prowadzi np. do takich sytuacji
    Ale żeby nie było - komin kupiłem sam, z fakturą na 23% i dostawą Jawar izostatyczny wyszedł 1700zł, a wykonawca namawiał na inny albo za 2600 zł (Schiedel nieizostatyczny), albo 3100 (Schiedel izostatyczny) netto w lokalnym składzie budowlanym. Mam nadzieję, że nie będę żałował (komin dojechał, był cały - pytanie tylko jak będzie z użytkowaniem). Pewnie, że są wyjątki od wcześniej opisanych reguł - ale to są wyjątki.
    taak, ktoś weźmie ekipe bo będzie liczył na oszczędności na podstawie niższego vatu, a wszystko co będzie chciał inwestor zaoszczędzić przejdzie na wykonawce (albo co wielce prawdopodobne- zapłacisz więcej niż sam byś załatwił). Wykonawca będzie brał mniej a powie że kupił więcej a niektórych rzeczy się nie wyliczyc, z resztą wałków można zrobić mnóstwo. Jak się wykonawca zna ze składem to już w ogóle możesz być pewien że sporo zarobią na inwestorze na boku. Na fakturze jedno a w rzeczywistości drugie

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mam w tej chwili trzy oferty na dach z 8% VAT na materiał + montaż i jedną na elewację z ociepleniem. Są znacząco tańsze od pozostałych. Więc wiadomo, że ci co nie chcą poświęcić kilku godzin swojej księgowej co kwartał przez rok odpadają rynku. Wiadomo, że jak się ma taki biznes to trzeba być przygotowanym na kilka kontroli - potem, jak już fiskus wie jaka to firma i jak działa kontrole są od wielkiego dzwonu, jak nic specjalnego się nie wydarzy (np. znaczący wzrost kwoty do zwrotu.

    A swoją drogą, to ciekawe, kiedy nasz fiskus w pędzie szukania winnych zakmini, że jak ktoś ma w CEIDG wpisaną budowlankę i jest prawdopodobne, że chodzi o indywidualne budownictwo mieszkaniowe, i nie ubiega się o zwrot VAT, to musi mieć coś na sumieniu (przynajmniej bałagan w dokumentach i/lub niekumatą księgową) i przetrzepie te firmy systematycznie.

    Tak działa rynek, że jak ktoś jest o 15% droższy, to wypada. Jak materiały na dach mają kosztować ze 20K netto, to różnica w VAT to prawie 1/3 robocizny (w okolicach 10K netto mi wyceniają robociznę).

    Chyba, że ma inne atuty - np. świetnie robi i/lub posyła do sprzedawcy, który mniej się boi fiskusa i sprzedaje z 8% VAT albo i bez.

    Ale odradzania przez westana kupna materiału z montażem, nawet gdy wykonawca to oferuje nie rozumiem.
    prawdopodobieństwo, tak sobie strzele (podejrzewam że dość celnie) że 1 na 10 sprzedawców/wykonawców jest uczciwych (choć na początku każdy się wydaje uczciwy)
    Nie ma więc sensu ryzykować. Miałem tak kilka razy, miałem zapłacić "taniej" a później się okazało że przepłacałem. Od jakiegoś czasu sam sie wszystkim zajmuje i nie narzekam

    A jak po tym co napisałem nadal wydaje się niezrozumiałe co ja opowiadam to albo miałeś wyjątkowe szczęście i jeszcze nie zostałeś oszukany albo (co dużo bardziej prawdopodobne) zostałeś oszukany i nawet nie jesteś tego świadomy
    Albo sam się tym zajmujesz i kontrolujesz inwestycje

    Z resztą pomyśl- wykonawca sam to oferuje- oferuje coś korzystnego jedynie dla inwestora a sam naraża się na papierkologie z urzędami i zwrotami i nic nie oczekuje w zamian? prawie to niepodejrzane
    Ostatnio edytowane przez westen ; 04-03-2017 o 10:51

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Na fakturze jedno a w rzeczywistości drugie
    I niby kupowanie samemu robi różnicę?
    Jak sprzedawca czy wykonawca nieuczciwy, to oszuka czy bierzesz z materiałem, czy bez.
    Jak ma przyjechać 100 prętów stalowych, to liczysz? Mierzysz? Piasek ważysz? Nawet jak kupisz np. super wełnę do zabudowania karton gipsem czy XPSa na fundament, to masz pewność, że został zamontowany a nie pojechał do kupującego z Allegro? Czy kupiłeś sam, czy wykonawca kupił - równie łatwo ukraść.
    Fantazjuję? Sąsiad miał wełnę, widział, leżała na placu budowy. Miała pójść pod KG. I podobno poszła. Niestety polała się woda i musiał rozebrać KG - i wełny brak. Wyparowała z budowy.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    M2 domu nie kosztuje. Kosztuje m2 ściany, tynku, ławy, wylewki...
    Oczywiście można koszt całościowy podzielić przez ilość metrów kwadratowych domu (czy to zabudowy, czy użytkowej, czy całkowitej) - ale będzie to wskaźnik tylko dla tej konkretnej inwestycji. A rozstrzał może być ogromny, bo i domy są różne. To w domu można mieć okna za 12K, albo za 24K, czy razem z połaciowymi za 35K zł. Przy 100m2 domu daje to od 120 do 350 zł/m2 czyli już same okna mogą zrobić ponad 200zł/m2 różnicy. Podobna historia z innymi elementami.

    Kupowanie materiału razem z robocizną to przede wszystkim różnica w VAT (8% zamiast 23%). Nawet, jak się naszukasz, poświęcisz dużo czasu to trudno znaleźć ofertę o tyle atrakcyjniejszą, żeby wygrała przy 23% VAT, a do tego jest ryzyko, że to jakiś przekręt. A do tego ma to, przez koszty transportu, zazwyczaj sens tylko przy większych, jednorodnych zamówieniach. Bo paleta cementu, dwie palety bloczków fundamentowych, i 500kg druty fi 12 12m zamówione w różnych składach przez transport będą znacznie droższe, niż wszystko w jednym nawet, gdyby był średnio o 5% droższy.

    Reasumując - ideał dla mogących poświecić czas i zachód, to gdy sam kupujesz materiał gdzie zechcesz ale fakturę bierzesz na wykonawcę i on spredaje razem z usługą na 8%. Może i kilka tysięcy na całej budowie zaoszczędzisz tą metodą względem drugiej dla bardziej leniwych (ale jak przeliczysz na godzinę swojego czasu, to pewnie dojdziesz do wniosku, że tanio swój czas sprzedałeś zamiast poświęcić go dzieciom czy doglądaniu wykonawcy).
    Druga, IMO nie gorsza, to zdanie się na wykonawcę ale po przyklepaniu zakupu. Żebyś miał stałą kontrolę nad tym, co i kiedy jest kupowane. Pewnie wykonawca będzie się zaopatrywał w ulubionym lokalnym składzie.

    Kupowanie na siebie z 23% VAT jest zazwyczaj sporo droższe od drugiej metody, a równie pracochłonne co pierwsza. A kupowanie bez WAD czy po naprawdę okazyjnych cenach prowadzi np. do takich sytuacji
    Ale żeby nie było - komin kupiłem sam, z fakturą na 23% i dostawą Jawar izostatyczny wyszedł 1700zł, a wykonawca namawiał na inny albo za 2600 zł (Schiedel nieizostatyczny), albo 3100 (Schiedel izostatyczny) netto w lokalnym składzie budowlanym. Mam nadzieję, że nie będę żałował (komin dojechał, był cały - pytanie tylko jak będzie z użytkowaniem). Pewnie, że są wyjątki od wcześniej opisanych reguł - ale to są wyjątki.
    Powierzenie zakupu materiałów dla wykonawcy to tak jakby rozdawanie kasy -tylko dla tych co sie z nia nie licza i chyba nie umieja liczyc. Wykonawca jak nie ma na tym zarobku (-i to nie malego) poporstu nie bedzie sobie glowy tym zawracal.

    Teraz uwaga quiz ! znajdz roznice na tych WZetkach :
    WZ1:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wz2.jpg
Wyświetleń:	730
Rozmiar:	107,1 KB
ID:	382862
    WZ2:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wz1.jpg
Wyświetleń:	473
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	382863

    Co do kosztow budowy,wg mnie przyjecie 2500/m2 jest dosc rozsadne o ile nie szaleje sie na wykonczeniu i materialach.
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 04-03-2017 o 11:37

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I niby kupowanie samemu robi różnicę?
    Jak sprzedawca czy wykonawca nieuczciwy, to oszuka czy bierzesz z materiałem, czy bez.
    Jak ma przyjechać 100 prętów stalowych, to liczysz? Mierzysz? Piasek ważysz? .
    Trzeba liczyc, bo podpisujesz odbior. Hydraulicy brali material na mnie, ja mialem zaplacic w sklepie. W sumie malo brakowalo a by im sie udalo, sklep zadzwonil ze oplacic mam f-re. Wyszla calkiem spora wiec zaczalem sprawdzac. Dopisali 100m rur, kilka zaworow, nawet haczyki do grzejnikow. Z faktury zbilem 1000zl. Zlaczek juz nie liczylem, ale pewnie tez bym pare zl zyskal.

  17. #17

    Domyślnie

    Odysss właściwie wyręczyłeś mnie z odpowiedzią opisałeś przykład tego przed czym tu przestrzegam

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    czy ten kalkulator http://kb.pl/budowa/ jest wiarygodny? ostatnio korzystałem żeby obliczyć średni koszt budowy domu o pow. 16m2 (33m2 zabudowa) https://pracownia-projekty.dom.pl/pt_delhi_ce.htm systemem zleconym i wyszło 57 tyś. ...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał igor89 Zobacz post
    czy ten kalkulator http://kb.pl/budowa/ jest wiarygodny?

    Nie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Odysss właściwie wyręczyłeś mnie z odpowiedzią opisałeś przykład tego przed czym tu przestrzegam
    Tylko powiedz mi, co za różnica, kto kupił towar? A tak naprawdę mało ważne ile przyjechało na budowę. Ważne, ile w budynku zostało towaru "zainstalowane". Vide przykład z sąsiadem, który sam kupił wełnę, widział na budowie, a w budynku jej brak.

    Jakbym miał być przy każdym odbiorze na budowie, to musiałbym tam cały czas siedzieć co jest niewykonalne. A i tak spędzam tam sporo czasu - ot, przypadkowo akurat byłem na budowie, jak zadzwonił kurier, że za godzinę będzie (a miał być następnego dnia). Jakbym nie był na budowie, to bym nie zdążył dojechać.

    A wracając do przykładu dachu - akurat to fajna sytuacja, bo sobie policzę co mam na domu. Więc łatwo zweryfikować, czy towar nie wyparował (niezależnie od tego, czy kupiłem sam z 23% VAT, czy razem z usługą na 8%). Czy tak, czy inaczej nieuczciwy dekarz miałby trudno (no, może zszywek czy gwoździ nie policzę - ale to takie grosze, że nie ma sensu oszukiwać czy kraść).

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Jak pisalem, zlecenie zakupu materialow dla wykonawcy jest tylko dobre dla tych co nie licza sie z kasa i nie maja czasu i glowy na to by sie tym zajmowac.

    Co do quizu i WZetek, pierwsza WZetka, wykonawca bierze towar na siebie, bo ma znizki itd. Po wykonaniu telefonu do tej samej hurtownii okazalo sie ze ja bez znizek dostane lepsze ceny niz na otrzymanej WZ. Wykonawca otrzymal wiadomosc, ze moze stal zabrac albo dostarczyc nowa WZetke. Tak sie tez stalo co widac na fotkach.
    Probowali mnie oszukac na 1500zl!!! Mowie oni, bo na pewno osoba ktora wystawila WZetke brala swiadomie udzial.
    Tak tez sie skonczylo zamaiwanie materialow przez wykonawce bo powiedzial: "mi sie to nie oplaca"

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony