dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 213
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    Jak pisalem, zlecenie zakupu materialow dla wykonawcy jest tylko dobre dla tych co nie licza sie z kasa i nie maja czasu i glowy na to by sie tym zajmowac.
    Dalej nie rozumiem, o czym piszesz. Mam oferty na dach - materiał i usługa. Sprawdzam ceny, wybieram ofertę i koniec. Znam cenę, jaką ja zapłacę u wykonawcy. Ilość też znana i do zweryfikowania na koniec prac. Za to nie interesuje mnie, kiedy co ma przyjechać, nie muszę liczyć i sprawdzać na tym etapie. Interesuje mnie, co będzie na dachu.

    Z tym oszukiwaniem, to trochę logika jak u mojego kolegi, co twierdzi, że płacenie kartą kredytową w internecie jest niebezpieczne. A wywnioskował tak, bo pojawiła mu się taka płatność na wyciągu. A nigdy nic przez internet nie kupował.

    Ale żeby nie było - SSO robi mi wykonawca, co nie chce brać na siebie materiałów. Nie, i kropka. Dlaczego go nie odrzuciłem? Bo ma super opinie, wybudował wiele domów w okolicy. Dla mnie to droższe pieniędzy, więc przebolałem te 15% drożej na materiały. Ufam, i kontroluję. Ufam, bo mamy umówione tak, że on w składzie zamawia, ja ustalam cenę i dopiero towar jedzie (ale były sytuacje, gdzie towar pojechał bez mojego przyklepania). Ceny kosztowniejszych pozycji weryfikuję, jak znajdę znacząco taniej, to zazwyczaj negocjacje mocno zbliżają ceny do internetowych czy konkurencji. Za wyjątkiem tej cudownej oferty na BK o której pisałem w #6 poście tego wątku i komina, bo nie handlowali takim, który chciałem. No i jak uwzględnić koszty dostawy, to kupno gdzie indziej poszczególnych rzeczy staje się zazwyczaj droższe. WZtki podpisuje wykonawca. Jego głowa, żeby się zgadzało z tym, co wydane.
    A kontroluję, bo sprawdzam co zostało zużyte. Co mi z tego, że przyjechało 100 zamówionych prętów fi 12? To akurat na początku przeliczyłem - ale potem klepnąłem się w głowę, bo co z tego że przyjechały, jak mogą pojechać powrotnym kursem przy następnej dostawie np. bloczków fundamentowych czy znaleźć zastosowanie na sąsiedniej budowie? Ważne, czy zostały one wkomponowane w dom.

    Dla złodziejstwa nie ma znaczenia, czy kupujesz sam z 23% VAT, czy przez wykonawcę i dostanę jedną fakturę na wszystko z 8% VAT.
    Podobają mi się oferty (co do formy), jakie dostałem na dach - wyszczególnione materiały, ceny mogę sprawdzić, ilość prawie wszystkiego po wykonaniu. I nie obchodzi mnie logistyka w trakcie wykonywania prac. Niestety, wykonawca SSO tak nie chciał. Okna i elewacja na 99% będą tak jak dach. Dalszych prac jeszcze nie mam rozpoznanych.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dziękuję, tak też myślałem.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dalej nie rozumiem, o czym piszesz.
    To nic, nie kazdy musi to rozumiec.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    prawdopodobieństwo, tak sobie strzele (podejrzewam że dość celnie) że 1 na 10 sprzedawców/wykonawców jest uczciwych (choć na początku każdy się wydaje uczciwy)
    Nie ma więc sensu ryzykować. Miałem tak kilka razy, miałem zapłacić "taniej" a później się okazało że przepłacałem. Od jakiegoś czasu sam sie wszystkim zajmuje i nie narzekam
    Coś w tym musi być ...

    Na początku chciałem aby wykonawca kupił styropian , stal i beton ...
    Bo ma napewno dobre ceny i itd ..

    Już miałem zamawiać ale poprosiłem o ceny na EPS100 , EPS200 , stal i beton B25 ...

    Okazało się że ceny niezbyt dobre i jak sam zadzwoniłem do betoniarni to dostałem lepszą ceną , a jak dogadałem się z handlowcem jeszcze bardziej to jeszcze lepszą
    Styropian to była porażka , bo cena za m3 była wyższa od 20zł do 80zł !!!
    A stal ? Zamówiłem bo cenę niezłą miał , a potem się okazało że były to ceny netto , bo on jako firma dostaje ceny netto ...
    I na stali przepłaciłem ..

    Wykonawca sam kupował a później się z nim rozliczałem lub z hurtownią za pomocą WZ , ale starałem się aby były to raczej drobne rzeczy , bo te nadroższe sam kupowałem i załatwiałem ...

    Dlatego zawsze warto sprawdzać te "super ceny" , bo potem może się okazać że nawet że jest FV na 8% VAT to cena jest wyższa niż by się samemu zakupiło na ... 23% VAT ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wycena na CO obejmowała kocioł Junkersa liczony na 8%VAT (bo z usługą montażu) droższy o 400zł, niż pierwsze trzy oferty z ceneo na 23%...
    W hurtowniach, w ktorych zaopatruje sie wykonawce wiele materiałów nie ma dobrych cen.
    Np membrany Tyvvek, droższe o 20% niż te zamówione z netu.
    Bloczki silikatowe - ceny w niektórych hurtach tylko po to, by moc powiedziec, ze ma to się w ofercie....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    U mnie firma wykonywała stan zero (umowa na robociznę i materiał) - po sprawdzeniu cen materiałów w pierwszej lepszej hurtowni okazał się że z 23% vatem kupił bym taniej niż on na 8%. Mimo że z ich pracy jestem zadowolony to do wykonania stanu SSZ poszukałem innej firmy - ceny na materiały nie dość że na 8% to jeszcze z ich rabatem w hurtowni. Wyceny miałem z 8 firm tylko ta jedna wydawała się podchodzić uczciwie do tej kwestii .

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Zwróćcie uwagę, że najtrudniej jest zrobić stan surowy na 8% Vacie. Im droższe komponenty jednostkowe, typu PC , kocioł gazowy, rekuperator tym łatwiej o 8% VAT . Kto zna odpowiedź na taki stan rzeczy?

    PS. Podpowiem, że odpowiedź ukryta jest w słowie "jednostkowe"
    Nie mam nic wspólnego z budowlanką, sam się wybudowałem z 15-16 lat temu jeszcze na innych "ulgach"

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    U mnie firma wykonywała stan zero (umowa na robociznę i materiał) - po sprawdzeniu cen materiałów w pierwszej lepszej hurtowni okazał się że z 23% vatem kupił bym taniej niż on na 8%.
    Czemu sprawdzałeś po fakcie? Ja sprawdzam ceny, porównuję przed wybraniem oferty. Jak te kilka procent taniej znajduję w wiarygodnych źródłach - to odpuszczam. I tak zazwyczaj koszty transportu czy jakieś kaucje za palety sprawiają, że taka oferta przestaje być atrakcyjniejsza. Jak więcej, to negocjuję z najlepszym oferentem (np. najprawdopodobniejszy wykonawca dachu obniżył koszty transportu dachówek do zera). Owszem. Da się znaleźć taniej niż 2,69 zł/szt netto (Roben Piemont antracytowa angobowana matowa/nieszlachetna). Ale niewiele taniej i pod warunkiem zamówienia całego systemu (i często się okazuje, że tylko dachówka podstawowa jest tania - reszta drożej).
    Membrana - ten wykonawca, co teraz "wygrywa" namawia na Corotop Power 250. I faktycznie wygląda przynajmniej w parametrach lepiej, niż opcje oferowane przez innych (Dorken Delta Maxx i Aquatec Ventia 180 Power) a cena z oferty 7,9zł/m2 netto trudna do pobicia (ja nie znalazłem taniej nawet z 23% VAT).

  9. #29

    Domyślnie

    Kosztorysy z Archonu nie są zaniżane, to raczej taka max kwota, którą się wyda i którą bezpiecznie jest założyć. Ja buduje podobny dom (dom w idaredach 5), mam dość drogiego wykonawce (w Szczecinie wszyscy drodzy), zamiast fundamentów na ławie mam płytę (koszt około +15tyś), drogą dachówkę i SSZ wyjdzie trochę taniej niż w wycenie Archonu. Jak się ktoś postara to myślę, że się zmieści w tych ich cenach "minimalnych".

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Kosztorysy z Archonu nie są zaniżane, to raczej taka max kwota, którą się wyda i którą bezpiecznie jest założyć. Ja buduje podobny dom (dom w idaredach 5), mam dość drogiego wykonawce (w Szczecinie wszyscy drodzy), zamiast fundamentów na ławie mam płytę (koszt około +15tyś), drogą dachówkę i SSZ wyjdzie trochę taniej niż w wycenie Archonu. Jak się ktoś postara to myślę, że się zmieści w tych ich cenach "minimalnych".
    z jedna uwaga, trzeba pamietac ze to sa ceny netto

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, przy okazji się doszkoliłem.
    Kaizen - rozpętałeś ciekawą dyskusję, ale tak jak sam napisałem wiem, że stan stanowi nie równy. Dlatego starałem się opisać poglądowo co ma on obejmować.
    Firma budowlana z którą nawiązałem kontakt, określiła koszt budowy tych 120m2 na 320tyś zł - wychodzi 2666z/m2. Nie jest to typowa firma budowlana, gdyż już wiem jak budują, miałem okazję odwiedzić kilka bieżących budowli i takich w których już są lokatorzy. Cena jest lekko wyższa niż zakładałem, ale w cenie mam architekta również który mi zrobi od postaw projekt domku (taki jak ten w Jabłonkach). Dodatkowo te dwie osoby załatwiają za mnie wszystkie sprawy urzędowe, gdyż są lokalni stamtąd gdzie buduję a niestety ode mnie z domu to prawie 60km odległości więc gdybym miał jeździć do urzędów załatwiać, brac urlop, tracić na paliwo i swój czas to nie wiele przepłacam.
    Wszystkie materiały policzone, kwota ma się nie zmieniać - sam zapewnił że jego w tym głowa. Oczywiście nadzór będę prowadził, również kierownika budowy będę miał swojego ( nie związanego z tymi okolicami nawet).

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Za stan deweloperski?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    tak stan deweloperski: tynk na ścianach (widziałem jak wygląda - idealnie), okna, drzwi, dach z dachówki ceramicznej, ocieplenie ścian 2x10cm na zakładkę, ocieplenie dachu pianką, porotherm, podłogi z wylewkami i instalacją ogrzewania, w cenie piec oraz wszystkie instalacje plus wszystko na płycie fundamentowej.
    Wycenie Archonu nie ufam aczkolwiek nie odbiegają tak bardzo od moich

    Busters - możesz coś napisać o swojej pompie i rekuperatorze? jak długo przede wsystkim masz te urządzenia?
    Ostatnio edytowane przez roker ; 07-03-2017 o 15:56

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jeszcze ich nie mam
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TedEd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-018
    Posty
    3

    Domyślnie

    Najlepiej samemu pojezdzić po materiały ob nieraz takie cyrki z tym są, że masakra. Poświęć 2 weekendy, wsiądź w samochód i pojedź tu i tam i poszukaj czegoś w dobrych cenach, dużo też można załatawić przez telefon.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie Koszt 1m2 z pompą ciepła

    Ostatnio zakończyliśmy realizację jednego budynku jednorodzinnego.

    132m2, stan deweloperski, bardzo dobra izolacja, dachówka ceramiczna, rolety zewnętrzne, tarasy z kostki brukowej, zamontowana pompa ciepła naszej firmy Klimon.pl, ogrzewanie podłogowe w całym budynku. Dom parterowy.

    Całość jaką klient zapłacił wyniosła około 250.000zł

    W związku z tym cena 1m2 wyniosła około 1970zł brutto.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jaki projekt? Calosc z projektem mapkami pozwoleniami i przylaczami? brutto z vatem 8 czy 23% ?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bardzo dobra cena, skoro w tych 250 tyś jest wynagrodzenie wykonawców.
    Kolejny dowód, że mała parterówka jest tańsza w budowie od małego domu z poddaszem.

    tez jestem ciekawa projektu, bo to bardzo istotna informacja dla wybierających projekt domu.

    Sądzę, że koszt obejmuje jedynie budowę, bez papierologii, geodety i przyłączy.
    Czyli w sumie coś koło 280 tyś.


    Czy jest rekuperacja? Jakie Ep ma budynek?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-04-2017 o 14:13

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Zdjęcia można zobaczyć na naszej stronie www.vestino.pl. Jest tam opis tej realizacji.

    Projekt jest indywidualny naszego autorstwa.

    VAT 8

    Projekt nie jest standardowy gdyż od początku zakłada budynek jednorodzinny dwulokalowy. W domu są dwa niezależne mieszkania przeznaczone na wynajem każde po 65m2 + niezależna kotłownia.

    Wentylacja grawitacyjna.

    Wynagrodzenie wykonawcy symboliczne. Można założyć tak jakby inwestor budował systemem gospodarczym, gdyż budynek wybudowalismy dla znajomego.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie do końca gospodarczy, tylko samoróbka.
    A to już cena nie zaskakuje, nawet wychodzi drożej za m2 niż wynika z danych innych samorobów na forum.
    Chociaż to było z działką. To jednak dobra cena
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-04-2017 o 16:59

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony