dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 213
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Koszt całkwoity stanu deweloperskiego wraz z pompą ciepła, działką i wszystkimi kwestiami dodatkowymi wyniósł około 250.000zł

    To chyba faktycznie same materiały tyle kosztowały, jak to nawet razem z działką.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Z dzialka to jeszcze lepiej.. Nie wiem po cholere podawac takie cyfry skoro one nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia.
    Umknelo jedynie 100tys na wykonawcow Dzialka tez chyba zbyt droga nie byla

    edit: dobre jest tez zdanie "z kostka brukowa na tarasach" a tarasy maja lacznie 10m2
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 05-04-2017 o 16:52
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Busters - ma znaczenie, bowiem niektórzy planują budowę własnymi "ręcami". No to jak znajda tanią działkę (50 tyś) z mediami w drodze to da się za 200 tyś wybudować.
    A wielkość tarasu 10 m2 to wcale nie jest źle na początek.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Tak tak zgadza. Tylko autor napisal tak jakby to firma budowala, dopiero ty dopytalas i dopowiedzialas ze to samorob i tak ta cene nalezy rozumiec

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Chyba czegoś nie zrozumieliście, lub źle się wyraziłem.

    Koszt 250.000zł za wspomniany budynek obejmował wszystko - materiały, przyłącza, projekt, mapki, kierownika budowy itp. + powietrzna pompa ciepła Klimon.pl z montażem. Dodatkowo należy doliczyć tylko działkę w cenie 30.000zł.

    Wszystko zostało wykonane przez generalnego wykonawcę. Inwestor mieszkający poza granicami odwiedził inwestycję 3-4 razy. Cały zakres prac został opisany w umowie.

    Doprecyzowując - przychodzi klient, zostawia 250.000zł i ma taki budynek. Budynek został stworzony typowo pod wynajem i taki charakter miała cała inwestycja.

    Czy to dużo czy mało nie mnie oceniać. Ten dział nazywa się "doświadczenia i rady tych którzy już zbudowali" więc chciałem pomóc. Posty usera "Busters" raczej do tematu nic nie wnoszą. Możesz się śmiać z "tarasów 10m2", jednak koszt wykonania dwóch takich tarasów + 3 schodów od frontu to wydatek około 3000-4000zł i osoby odwiedzające ten wątek raczej będą miały to na uwadze.

    Jeżeli komuś wydaje się że cena jest "z kapelusza" to trudno. Ja informuję tylko, że w takich pieniądzach spokojnie można taki dom zbudować i służę pomocą w swoim rejonie.

    Nadmieniam, że nie jest to lepianka przygotowana przez dewelopera typowo pod sprzedaż, bo nie takie były intencje. Ściany z BK odmiany 400, w podłodze 20cm styropianu, na ścianach 20cm styropianu 031, w stropie 40cm wełny 035.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klimon Zobacz post
    Chyba czegoś nie zrozumieliście, lub źle się wyraziłem.

    Koszt 250.000zł za wspomniany budynek obejmował wszystko - materiały, przyłącza, projekt, mapki, kierownika budowy itp. + powietrzna pompa ciepła Klimon.pl z montażem. Dodatkowo należy doliczyć tylko działkę w cenie 30.000zł.


    To kto to realizował i wie, ile pieniążków zainkasował?

    Cena działki też ciekawa - 30K zł i to w miejscu, gdzie inwestor jest praktycznie pewien znalezienia najemców (inaczej przecież nie umoczyłby 250K zł)?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vestino.jpg
Wyświetleń:	1765
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	385865  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-04-2017 o 18:58

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Wrzuciłeś screen ze strony Vestino.pl. To jest generalny wykonawca. Inwestorem jest osoba prywatna, która chciała zainwestować oszczędności w rodzinnych stronach.

    30k za 900m2 działki - ot takie ceny panują u nas.

    Mieszkania były już wynajęte na 6 miesięcy przed możliwym wprowadzeniem lokatorów bez żadnej reklamy (ludzie pocztą pantoflową dowiedzieli się że powstaje taki budynek na wynajem). Obecnie jest nawet lista kolejkowa osób, które chętnie by owe lokale wynajęły.

    Wszystko można. Trzeba tylko chcieć.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  8. #48

    Domyślnie

    Moim zdaniem spoko projekt. Bez niepotrzebnych udziwnień wpływających na wzrost kosztów. Budżetowo, ale bez schodów więc całość powierzchni nadaje się du użycia. Taki taras z podcieniem jest naprawdę przydatnym rozwiązaniem. 250k to naprawde fajna cena
    Mozna było tylko pompy ciepła rozdzielić aby łatwiej było lokale rozliczać.

    Brakuje ogrodzenia i zagospodarowania terenu - jeszcze parę dyszek na to pójdzie

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Adam, każdy lokal jest osobno opomiarowany dla wody zimnej, ciepłej i prądu. Pompa ciepła jest na osobnym podliczniku dla obu lokali. Ze względu na bardzo niskie koszty ogrzewania (zakładamy max 1500-2000zl rocznie za co i cwu) te koszty są uwzględnione w czynszu od razu z górka dla inwestora. Jest to najtańsze rozwiązanie z możliwych. Montaż dwóch osobnych pomp ciepła byłby ekonomicznym nieporozumieniem.

    W praniu wyjdzie czy to rozwiązanie się sprawdzi.

  10. #50

    Domyślnie

    Podoba mi się ta inwestycja.Tania w budowie tania w eksploatacji i ogólnie całkiem rozsądnie to wygląda. To prawda ze 2 pompy to koszty prawie x2. Na pewno się sprawdzi szczególnie podwynajem . Gdyby to było dwóch współwłaścicieli bliźnika to wtedy warto minimalizować części wspólne dla spokoju psychicznego

  11. #51

    Domyślnie

    Mam podobnej konstrukcji dom jak wyżej, tylko klasyczny dwuspad bez tych słupów. 100 m2 z kuchnią i agd i reku ok 165 tys. - metoda gospodarczą
    Kuzyn ma coś w typie "Iskierka" - ok 150m2 po podłogach - wyszło go ok 240 tys z kuchnią i agd - metoda gospodarcza
    Brat ma 210 m2 w tym piwnica - wydał ok 270 tys, ale piwnica surowa. - metoda gospodarcza
    drugi brat projekt vis a vis poszło ok 250 tys. - 115m2 po podłogach - wszystko robiliśmy sami. (wszystkie projekty wyżej bez działek)
    Kolega robił Opałek 2g - 550 tys - wszystko firmy
    Dom przy przyjemnej 12 - 350 tys z działką i ogrodzeniem - wszystko firmy

    Mam wielu znajomych których mógłbym dać na przykłady, ale nie znam nazw projektów domu.

    Jak widać powyżej każdy m2 kosztuje. Z doświadczenia wiem, że im prostsza konstrukcja tym taniej. Nic nie przebije w cenie m2 domu parterowego o powierzchni ok 100 m2. Można kombinować z piętrem, ale to są dodatkowe i niepotrzebne bariery. Kolegi dom z garażem - projekt przy przyjemniej 12 to chyba najlepsza i najbardziej opłacalna opcja domu parterowego z garażem. Drugi projekt z garażem to Erin. Taniej nie zrobicie.

    Branie firm i wszystko na 8% jest dość ryzykowne. Trzeba mocno firmy pilnować. Osobiście zamawiałem wszędzie tylko nie w swojej okolicy co pozwoliło zaoszczędzić jakieś 15% na całej budowie.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  12. #52

    Domyślnie

    250 tyś za dom developerski z działką to dla mnie coś nierealnego i ciężko pojąć że to możliwe, ja za samą działkę+SSZ= prawie 310tyś+pełna hydraulika to koszt łącznie 400tyś.. a gdzie ocieplenie poddasza, ocieplenie ścian zew., elektryka, tarasy drzwi wewnętrzne i całe wykończenie, ogrodzenie, ogród, front, zagęszczenie terenu+ kostka przed domem, alarm, tynki, wylewki, wentylacja.. to wszystko to kolejne kilkaset tyś;/

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    250 tyś za dom developerski z działką to dla mnie coś nierealnego i ciężko pojąć że to możliwe, ja za samą działkę+SSZ= prawie 310tyś+pełna hydraulika to koszt łącznie 400tyś.. a gdzie ocieplenie poddasza, ocieplenie ścian zew., elektryka, tarasy drzwi wewnętrzne i całe wykończenie, ogrodzenie, ogród, front, zagęszczenie terenu+ kostka przed domem, alarm, tynki, wylewki, wentylacja.. to wszystko to kolejne kilkaset tyś;/
    Cena działki to pojęcie względne ponieważ jedni mają ją za darmo, inni za 10 tys, drudzy za 50 tys a pozostałym 120 tys braknie. Dlatego w kosztach budowy domu nie warto uwzględniać działki.
    SSZ kosztuje tyle ile materiał + koszty firmy. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
    Dobrze doczytałem, że za pełną hydraulikę zapłaciłeś 90 tys? Rozumiem pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe itp. Widziałem już takie "wyceny" w internecie na "odczep się" jak się zgodzi do znaczy, ze bogaty i można kroić.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  14. #54

    Domyślnie

    eee 90 tys to jeszcze malo, ja dostalem oferte na 120 tys calyczas sie zastanawiam czy brac hehe

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Cena działki to pojęcie względne ponieważ jedni mają ją za darmo, inni za 10 tys, drudzy za 50 tys a pozostałym 120 tys braknie. Dlatego w kosztach budowy domu nie warto uwzględniać działki.
    SSZ kosztuje tyle ile materiał + koszty firmy. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
    Dobrze doczytałem, że za pełną hydraulikę zapłaciłeś 90 tys? Rozumiem pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe itp. Widziałem już takie "wyceny" w internecie na "odczep się" jak się zgodzi do znaczy, ze bogaty i można kroić.
    90 tyś ale składa się na to wiele elementów. Ogrzewanie na 157m2 łącznie ze styro, pompa ciepła, zasobnik CW 400L, bufor 300L, odwierty na 210m, skrzynka rozdzielcza, strefy, termostaty, dokumentacja do starostwa o odwiertach (3tyś w plecy) instalacją wod-kan itp. Można było to zrobić za 75tyś ale w zupełnie innym stylu który mi nie odpowiadał

  16. #56

    Domyślnie

    Kolego wyslij kilka ofert do roznych wykonawcow - nawet tych z forum muratora. Ja wiem, ze czlowiek wpada w zachwyt jaki to wykonawca cudowny, wsyscy polecaja - drogo, ale warto (tez tak robilem - nie martw sie), a jak popatrzysz na szczegoly to wychodzi przecietnie, za wszelkie udogodnienia wykonawcy sporo doplacisz (np styro systemowy) a te cudopwne rozwiazania rodem z nasa to w wiekszosci to co mozna wyczytac tutaj w roznych dzialach.
    Poczekaj jak ochloniesz, pogadaj z kims kto robil podobne instalacje i bedziesz wiedzial co jak i za ile.
    A ta tansza ''gorsza'' oferta to taka strategia negocjacyjna - proponuja cos ''super'' i drogiego, potem wersje troche tansza, ale wiele gorsza i sam sie przekonujesz ze warto zaplacic wiecej

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Poczekaj jak ochloniesz, pogadaj z kims kto robil podobne instalacje i bedziesz wiedzial co jak i za ile.
    A ta tansza ''gorsza'' oferta to taka strategia negocjacyjna - proponuja cos ''super'' i drogiego, potem wersje troche tansza, ale wiele gorsza i sam sie przekonujesz ze warto zaplacic wiecej
    Obok mnie buduje się innny inwestor. Byłem i oglądałem kilka razy postępy jego "ekipy" i szczerze mówiąc patrząc na tą budowę to obraz nędzy i rozpaczy ...

    Inwestor buduje z ceramiki Porotherm na zwykłe spoiny. Tak krzywych murów nigdy nie widziałem. Można dzięki grubym spoinom wszystko ładnie wyrównac , a tam tak krzywo że nawet moja żona to zauważyła. Nadproża całkowicie za krókie , przygotowane niedbale , styropian na placki ze szparami że można palec włożyć .

    Koło budowy mnóstwo puszek po piwie

    Myślę że czasami warto dopłacić niż później mieć taką "brygadę".

    Sam biorę droższego wykonawce do ocieplenia , bo wiem że klei obowodowo i się stara ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    90 tyś ale składa się na to wiele elementów. Ogrzewanie na 157m2 łącznie ze styro, pompa ciepła, zasobnik CW 400L, bufor 300L, odwierty na 210m, skrzynka rozdzielcza, strefy, termostaty, dokumentacja do starostwa o odwiertach (3tyś w plecy) instalacją wod-kan itp. Można było to zrobić za 75tyś ale w zupełnie innym stylu który mi nie odpowiadał
    Nikt Tobie tak nie położy styropianu jak nie położysz sobie sam. Nigdy ta instalacją z pompą ciepła Ci się nie zwróci. Kupujesz porządny rozdzielacz, projekt op, 1000mb pexa, bierzesz jakiegoś hydraulika do pomocy i robisz całą instalację ogrzewania podłogowego w chacie za 10 tys. z materiałem Do tego montujesz piec elektryczny, a za zaoszczędzone pieniądze inwestujesz w ocieplenie. Poczytasz, podszkolisz się i przynajmniej będziesz miał zrobioną dobrze instalację.

    Kupujesz drugi rozdzielacz do CWO, ciągniesz z punktu A do punktu B, hydraulik zarabia kocówki i masz - koszt robocizny max 2 tys. zł.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Nikt Tobie tak nie położy styropianu jak nie położysz sobie sam. Nigdy ta instalacją z pompą ciepła Ci się nie zwróci. Kupujesz porządny rozdzielacz, projekt op, 1000mb pexa, bierzesz jakiegoś hydraulika do pomocy i robisz całą instalację ogrzewania podłogowego w chacie za 10 tys. z materiałem Do tego montujesz piec elektryczny, a za zaoszczędzone pieniądze inwestujesz w ocieplenie. Poczytasz, podszkolisz się i przynajmniej będziesz miał zrobioną dobrze instalację.

    Kupujesz drugi rozdzielacz do CWO, ciągniesz z punktu A do punktu B, hydraulik zarabia kocówki i masz - koszt robocizny max 2 tys. zł.
    nie zawsze wszystko można doczytać - liczy się też wiedza praktyczna. nie każdy ma zdolności manualne/chęci/czas aby to wszystko samemu zrobić.

    Też w pewnym momencie przestałem dzwonić po fachowcach tylko sam robiłem wiele rzeczy (wykończeniówka, ogród) - ale nie dlatego, że mi się chciało i nie dlatego, że miałem na to czas tylko dlatego, że straciłem cierpliwość. Gdybym miał sprawdzoną osobę to bym sam tego nie robił. Ważniejszy jest czas spędzony z rodziną, przyjaciółmi a nie każda wolna chwila na budowie.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Nikt Tobie tak nie położy styropianu jak nie położysz sobie sam. Nigdy ta instalacją z pompą ciepła Ci się nie zwróci. Kupujesz porządny rozdzielacz, projekt op, 1000mb pexa, bierzesz jakiegoś hydraulika do pomocy i robisz całą instalację ogrzewania podłogowego w chacie za 10 tys. z materiałem Do tego montujesz piec elektryczny, a za zaoszczędzone pieniądze inwestujesz w ocieplenie. Poczytasz, podszkolisz się i przynajmniej będziesz miał zrobioną dobrze instalację.

    Kupujesz drugi rozdzielacz do CWO, ciągniesz z punktu A do punktu B, hydraulik zarabia kocówki i masz - koszt robocizny max 2 tys. zł.
    Tobie też nie zwróci się telewizor który postanowiłeś zmienić na nowszy, ale czy naprawdę trzeba wszystko przeliczyć na kase?

    zapłace sporo- ok ale temat ogrzewania mnie nie interesuje- jest i mnie wyręcza a ceny włąściwie miałem wysokie u każdego u kogo brałem wycene a brałem ich sporo. Sporo znanych mi osób też ma pompy i płącili podobnie. A żeby mi to robił czesław po dwóch piwkach za pół ceny też nie chcę

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony