dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 213
  1. #61
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Instalacja w która ma zamknąć się w koszcie całkowitym 10 000,- ..... sukcesów !
    Darek B

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    90 tyś ale składa się na to wiele elementów. Ogrzewanie na 157m2 łącznie ze styro, pompa ciepła, zasobnik CW 400L, bufor 300L, odwierty na 210m, skrzynka rozdzielcza, strefy, termostaty, dokumentacja do starostwa o odwiertach (3tyś w plecy) instalacją wod-kan itp. Można było to zrobić za 75tyś ale w zupełnie innym stylu który mi nie odpowiadał
    Wow.
    Dla 106m2 koszt bezobsługowej instalacji grzewczej wyniósł mnie 21tys.
    Dla 156m2 byłby o 3.5 tys większy.

    Instalacja wod - kan, tu musiałbym sięgnąć do faktur, ale pewnie mniej, niż 10 tyś.

    Za te pozostałe 60 tysięcy mogę ogrzewać dom przez 45lat....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Instalacja w która ma zamknąć się w koszcie całkowitym 10 000,- ..... sukcesów !
    Mnie instalacja ogrzewania podłogowego kosztowała następująco:

    Rozdzielacz ferro, pex ferro - 600 m, spinki, folie, inne akcesoria do ogrzewania podłogowego- 2600 zł - pexa położyłem z bratem.
    Piec gazowy z zasobnikiem, sterownikiem, kominem Immergaz, - ok 6000 zł
    Akcesoria do podłączenia pieca - 1100 zł + 500 zł robocizna hydraulika (można także kupić piec z montażem, wtedy faktura 8%, ale cena by wyniosła około 6700 zł)
    Instalacja gazowa wewnętrzna od skrzynki do kotłowni z materiałem + koparka - 1100 zł (wszystko zlecone)
    Opłata przyłączeniowa gaz - 2300 zł
    Odbiory kominiarskie 150 zł
    Projekt instalacji gazowej od a do z 500 zł

    Chyba o niczym nie zapomniałem.

    Prosta instalacja nie musi dużo kosztować. W mojej nie ma żadnych skomplikowanych rozwiązań. Jedna pompa, która pracuje w piecu. Piec jednofunkcyjny. Gdyby zastosować piec dwu funkcyjny instalacja byłaby jeszcze prostsza.
    Gdybym zdecydował się na jakieś dodatkowe grzejniki w domu, to koszt mojej instalacji wzrósłby o ok 2-3 tys zł. (dodatkowe pompy, albo DIM, mieszacze
    albo inne trójdrożne ustrojstwa).
    Gdyby zamiast pieca gazowego zastosować piec elektryczny, to odchodzi nam około 5 tys zł za same dokumentacje i przyłącza gazowe + taki piec jest tańszy. Zaoszczędzone pieniądze inwestujemy np w dobrą wentylację.

    Kolega Fotohoby także ma prostą instalację i jak widać, nie musi ona dużo kosztować. Na pewno mniej, niż piec na ekogroszek.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  4. #64

    Domyślnie

    Czy w wyliczenia, że średnio metr kwadratowy domu pod klucz 3-3,5 tys jest wliczona wentylacja mechaniczna, reku, np. pompa ciepła, okna 3 szybowe, czy raczej liczą mniejszy standard, jak piec na paliwo stałe, bez reku, wentylacja grawitacyjna, okna 2 szybowe etc?

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To jest średnia cena liczona przez GUS dla nowo powstających budynków.
    Nie uwzględnia konstrukcji domu, dachu i setki innych elementów na których się oszczędza lub traci kasę.

    Doświadczenia inwestorów z tego forum świadczą, że można osiągnąć nieco połowę tej kwoty nawet z gazem, dobrymi oknami i WM - przy systemie gospodarczym i bardzo prostym projekcie (oraz w obszarze, gdzie można znaleźć tańszych wykonawców lub część prac robi się samemu).

    Ale to nie może być wyznacznikiem. Nie da się określić kosztów budowy widząc sam projekt. Ten sam dom budowany w dwóch różnych regionach Polski będzie kosztował inaczej. W jednym chociażby będzie wymagał głębszych fundamentów, bo zimniejsza strefa, lub wymiany podłoża, bo glina, lub zabezpieczeń, bo szkody górnicze.
    Dlatego podaje się średnią GUS - jak zbudujesz taniej, to zyskujesz, jak drożej to tracisz, jak zmieścisz się w stawce, to jesteś na zero
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-05-2017 o 16:07

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał ala2233 Zobacz post
    Witam, jakie byłyby koszty budowy takiego domu https://pracownia-projekty.dom.pl/md...zkielet_ce.htm. Ktoś mi podpowie?
    Z fusów 300-350 tys.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał ala2233 Zobacz post
    A bez fusów ?
    Gdzie będziecie budować, miasto, wieś przy dużym mieście czy małym, województwo
    Zastosowane technologie
    Zastosowane ocieplenie
    Rodzaj ogrzewania
    Czy są rzeczy, które będziecie robili sami, albo macie zagwarantowanego taniego wykonawcę.
    Materiały będziecie szukali sami czy zlecacie wszystko firmie.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    dobrze to teraz ja dorzucę coś od siebie bo temat troszkę zboczył z obranego kierunku. Budowa ruszy na Śląsku, w okolicach Pszczyny. Projekt indywidualny, troszkę zerżnięty z Domu w Jabłonkach 3 - 161m2 po podłogach (z garażem i kotłownią).
    Umowa podpisana na budowę do stanu deweloperskiego tj. dom ocieplony 20cm (2x10cm na zakładkę) + poddasze 25cm pianka, tynk silikonowy, dachówka ceramiczna, z porotherm 25cm, okna, drzwi, wylewki, tynk na scianach, instalacje elektr, wod, kan, CO, CWU. Ogrzewanie piec gazowy kondensat. okna 3szybowe + rolety elektryczne, bez okien dachowych oraz duzego narożnego okna (wg prohjektu oryginalu) + dodatkowo mini piwniczka pod dwoma pomieszczeniami. Umowa podpisana z jendą firmą budowlaną ( w razie czego tylko ich będę ścigał )
    cena za całość: 314tyś zł. wychodzi 1950m2.
    Teraz kwestia urządzenia wszystkiego i tu się zastanawiam ile będzie mi potrzebne. Dodam że nie chcę kupować kafelek w salonie tylko markecie budowlanym, podłogi parter drewno, góra panele. czyli ogólnie chciałbym się zmieścić w 60-80tyś zł tak by jeszcze instalację fotowoltaiczną dać na dach
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

  9. #69
    Banned
    Matyjasik

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ala2233 Zobacz post
    Witam, jakie byłyby koszty budowy takiego domu https://pracownia-projekty.dom.pl/md...zkielet_ce.htm. Ktoś mi podpowie?
    dużo zależy od materiałów i ekipy jaką najmiecie, ale 300 tyś. spokojnie pochłonie.

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał roker Zobacz post
    dobrze to teraz ja dorzucę coś od siebie bo temat troszkę zboczył z obranego kierunku. Budowa ruszy na Śląsku, w okolicach Pszczyny. Projekt indywidualny, troszkę zerżnięty z Domu w Jabłonkach 3 - 161m2 po podłogach (z garażem i kotłownią).
    Umowa podpisana na budowę do stanu deweloperskiego tj. dom ocieplony 20cm (2x10cm na zakładkę) + poddasze 25cm pianka, tynk silikonowy, dachówka ceramiczna, z porotherm 25cm, okna, drzwi, wylewki, tynk na scianach, instalacje elektr, wod, kan, CO, CWU. Ogrzewanie piec gazowy kondensat. okna 3szybowe + rolety elektryczne, bez okien dachowych oraz duzego narożnego okna (wg prohjektu oryginalu) + dodatkowo mini piwniczka pod dwoma pomieszczeniami. Umowa podpisana z jendą firmą budowlaną ( w razie czego tylko ich będę ścigał )
    cena za całość: 314tyś zł. wychodzi 1950m2.
    Teraz kwestia urządzenia wszystkiego i tu się zastanawiam ile będzie mi potrzebne. Dodam że nie chcę kupować kafelek w salonie tylko markecie budowlanym, podłogi parter drewno, góra panele. czyli ogólnie chciałbym się zmieścić w 60-80tyś zł tak by jeszcze instalację fotowoltaiczną dać na dach
    Tylko ze jakby ludzie budowali jak deweloper to ich domy kosztowalyby 20% mniej :d
    Zreszta nie wiem czy dobrze liczysz te metry. Ja przy domu z poddaszem policzylbym powierzchnia uzytkowa+garaz+ pom gosp i wtedy to podzielil wyjdzie troche wiecej.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kafelki z marketu też mogą być w cenie 20 zł (końcówka serii) i 150 zł (firmowe, kalibrowane).
    Ja kupowałam w necie płytki.

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kafelki z marketu też mogą być w cenie 20 zł (końcówka serii) i 150 zł (firmowe, kalibrowane).
    Ja kupowałam w necie płytki.
    Elfir nie czepiaj się szczegółów

    na pewno najwięcej kasy pójdzie na kuchnię - królestwo mojej żony potem łazienka i na końcu reszta.
    Kuchnia na pewno jakaś ze Szwecji, sprzęty nie najwyższa półka ale też nie byle co z marketu. Parter podłoga w drewnie, piętro podłogi raczej panele w klasie standard czyli AC4, gr 7-8mm, ściany gładź od razu na tynk i płyty GK, potem malowanie farbami raczej standard a nie wellaflex anty wszystko
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał roker Zobacz post
    161m2 po podłogach (z garażem i kotłownią).
    cena za całość: 314tyś zł. wychodzi 1950m2.
    Takie rzeczy liczy się po ukończeniu budowy bo może okazać się, że 314000/161= 2500/m2 W trakcie budowy okaże się, że prac ziemnych było więcej niż przewidywał kosztorys. Albo że trzeba dodać pare gniazdek, może kran na zewnątrz budynku. A to brama garażowa nie taka, może dajmy lepszą? Balustrady portfenetrów to też kolejne setki złotych. I tak dalej i tak dalej.... I kolejne aneksy będą podpisywane

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ja mam jakiegoś innego budowlańca. Bo facet sam zaznaczył że po swojej wycenie projektu trzyma się tej kwoty niezmiennie.
    O ile sami czegoś sobie nie zażyczymy extra tak jak powyżej napisał Pan Kejk to cena się nie zmieni. Budowlaniec lokalny, doskonale zna glebę bo buduje tylko w okolicach swojego miejsca zamieszkania. Wcześniej wynająłem firmę geologiczną aby wykonali dwa odwierty w osi przyszłego budynku, także znam glebę i z tej strony nie będzie niespodzianek.
    Ale oczywiście liczymy pewien zapas kasy na ewentualne zmiany w projekcie.
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał roker Zobacz post
    Budowlaniec lokalny, doskonale zna glebę bo buduje tylko w okolicach swojego miejsca zamieszkania.
    WOW - szacun! Dalej mu się nie chce jeździć?
    I co jeszcze ci powiedział?

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    WOW - szacun! Dalej mu się nie chce jeździć?
    I co jeszcze ci powiedział?
    Po prostu okolica na tyle popularna się zaczyna robić, że facet kupuje ziemie odralnia ją i sprzedaje razem z domem z niższym VATem działkę.

    Od lipca startujemy z kopaniem pod fundamenty. Założę osobny wątek w którym będę na bieżąco pisał o postępach w budowie
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

  17. #77

    Domyślnie

    Chcę wybudować dom DJ 100A

    http://www.archdesign.pl/projekty/do...0a,r1327372305

    Oczywiście szacuję jak duży na to będę potrzebować kredyt. Chciałbym budować systemem gospodarczym oraz własnymi siłami na ile to możliwe. Na pewno będę mieć PC i wentylacje mechaniczną i budować na płycie fundamentowej.

    Moje pytanie jest takie.

    Podajecie tutaj średnią cene za metr domu, ale jaki metr?

    Ten projekt którym ja jestem zainteresowany

    - pow użytkowa 148m
    - pow użytkowa + garaż 169m
    - pow zabudowy 250m

    Wiem, ze to wszyto to wróżenie z fusów, ale chciałbym się móc do czegoś odnieść by mieć jakieś wyobrażenie ceny.

    Pompa ciepła kompleksowo plus reku plus cała hydraulika w domu - wykonawca dał mi cenę 80.000. Myślę o stropie lekkim, gotowa więźba i krycie blachą płaską na rąbek.

    W środku planuję średni standard, nie lubię udziwnień z płyt gipsowych ani wodotrysków ledowych.

    I dumam, czy na dom starczy mi 400.000-450.000
    Ostatnio edytowane przez esechiel ; 12-07-2017 o 14:36

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    metr pow. całkowitej, bo taka budujesz.
    Dom 120 m2 użytkowej może mieć całkowitą od 130 m2 do 200 i więcej. Więc podawanie wg. użytkowej jest bez sensu.

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    400-450k nie wystarczy. Może zrobisz stan deweloperski za to (bez podłóg, drzwi, łazienek, kuchni itd), ale jeśli zakładasz 80k na instalacje CO+wod-kan+wentylacja, to obawiam się, że i na stan deweloperski zabraknie. Nie uwzględniaj "pracy własnej" - jeśli pracujesz zawodowo, to 100% wolnego czasu zajmie Ci wyszukiwanie ekip, materiałów, koordynacja, umawianie się, gaszenie pożarów, formalności, ogarnianie telefonów od ekip z gatunku "musi pan na jutro zdecydować czy to robimy tak czy tak" itd itp. Parę rzeczy będziesz musiał zrobić sam, bo będzie taka doraźna konieczność i to będzie już koniec Twoich możliwości czasowych. Zapewniam Cię.

    Nie wyciągaj mylnych wniosków z czytania forum - ten promil budujących "za grosik" bardzo chętnie się tym tutaj chwali (szczerze lub mniej, bo potem się okazuje, że wybudował tanio, ale tynk na elewacji będzie za parę lat, a na razie parkuje na drodze, bo nie ma jeszcze utwardzonego podjazdu do garażu). 99% buduje za normalne pieniądze (>3k za metr) i nie roztrząsa tego nadmiernie...

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Chcę wybudować dom DJ 100A

    http://www.archdesign.pl/projekty/do...0a,r1327372305

    Oczywiście szacuję jak duży na to będę potrzebować kredyt. Chciałbym budować systemem gospodarczym oraz własnymi siłami na ile to możliwe. Na pewno będę mieć PC i wentylacje mechaniczną i budować na płycie fundamentowej.



    Moje pytanie jest takie.

    Podajecie tutaj średnią cene za metr domu, ale jaki metr?

    Ten projekt którym ja jestem zainteresowany

    - pow użytkowa 148m
    - pow użytkowa + garaż 169m
    - pow zabudowy 250m

    Wiem, ze to wszyto to wróżenie z fusów, ale chciałbym się móc do czegoś odnieść by mieć jakieś wyobrażenie ceny.

    Pompa ciepła kompleksowo plus reku plus cała hydraulika w domu - wykonawca dał mi cenę 80.000. Myślę o stropie lekkim, gotowa więźba i krycie blachą płaską na rąbek.

    W środku planuję średni standard, nie lubię udziwnień z płyt gipsowych ani wodotrysków ledowych.

    I dumam, czy na dom starczy mi 400.000-450.000
    Bardzo drogo ta pompa z reku i hydraulika. Mnie taki zestaw kosztowal 50k.

    Taki dom szacowalbym gdzies na 500-550k bez robienia niczego zewnatrz. (Sam buduje niewiele wieksza parterowke wiec mam dosc dobre porownanie)
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony