dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 11
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 213
  1. #101
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Zgadzam się w pełni, tylko nie bardzo rozumiem twierdzenia, że taniej znaczy lepiej .
    Bepo wpadasz w skrajnośc - wyliczasz tutaj jakies oszczednosci rzedu 1000pln a jezeli ktos wydał 2666 za m2 na SSZ, gdzie jeszcze robi instalacje nie ma tynków, podłóg ... - to? o takim przypadku pisałem

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Bepo wpadasz w skrajnośc - wyliczasz tutaj jakies oszczednosci rzedu 1000pln a jezeli ktos wydał 2666 za m2 na SSZ, gdzie jeszcze robi instalacje nie ma tynków, podłóg ... - to? o takim przypadku pisałem
    Nie widziałam projektu, może bardzo skomplikowany. Zresztą... każdy buduje jak chce i jak uważa. My moglibyśmy spokojnie wydać 20 000 zł mniej na dach, gdybyśmy wpadli na to, że każda lukarna to sporo hajsu. Tylko, że podobały nam się właśnie te lukarny. Wydaje mi się, że najważniejsze, aby to Tobie w Twoim domu było dobrze.

  3. #103
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Tez tak uważam - nich kazdy buduje jak chce i jak mu odpowiada może nawet wydac 8000 na metr kwadratowy ale chyba jednak nalezy skrajności w tym wątku odrzucić, aby były tutaj jednak srednie koszty i stanowiły jakis sensowny przedział dla zainteresownych budową. Ja wybudowałem dom pod klucz za 1850 za m2 ale nie mam ochoty niczego udowadniac bo to jest przypadek skrajny

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    Panowie i Panie,
    omyłkowo rozpętałem prawie piekło. Nie wiem czemu napisałem SSZ! Wybaczcie mi to.
    Z kwotą tez przesadziłem gdyż ja to obliczałem do powierzchni użytkowej, a przecież budowlaniec budował dom od podstaw.
    Stąd wyszło, powierzchni po podłogach 161m2, czyli wychodzi 2000zł/m2.

    W chwili obecnej jest SSZ, ale jak napisałem są jeszcze do zrobienia instalacje, za które nie płacę a są w cenie.

    Najmocniej przepraszam za moje skróty myślowe!
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miłowonki 3
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam forumowiczów, jesteśmy z mężęm na etapie nauki, poszukiwań i czytania Forum
    W przyszłym roku ruszamy z budową i chciałabym w 2019 zamknąć SSO - Bez pokrycia dachowego. Czy ktoś jest w stanie podać orientacyjnie koszt SSO, ale samej robocizny (nigdzie nie znalazłm takiej informacji)? Szukam ekipy i póki co nie umiem ocenić jaka cena jest sensowna. Materiały będziemy dostarczać sami. Dom będzie budowany pod Gdańskiem wg poniższego projektu:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m863213a2f1c0d
    Dom w Miłowonkach 3 - 154m2 powierzchni użytkowej, dom z poddaszem, dach dwuspadowy

    Z góry dziękuję bardziej doświadczonym za pomoc!

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ceny uslug z dnia na dzien swirują do góry, nie ma komu robić już w tym kraju. Moj wykonawca bruku stracił w ciagu 3 miesiecy 70% zalogi - czesc podkupiła konkurencja a cześć poszła robić na zachód na wlasny rachunek. Ceny materiałów tez lecą do góry. Naprawde sie ciesze że juz mieszkam.
    Niestety nikt ci nie poda kosztów wybudowania SSO - wyslij oferty do 5 firm, pewnie ze 3 odpowiedza i bedziesz miała srednią bo wiekszość ma terminy na ponad rok do przodu.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miłowonki 3
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wysłałam do paru firm zapytanie, niestety póki co dostaje informacje o koszcie razem z materiałami, a istotna jest dla mnie sama robocizna. Wiem, że ceny się zmieniają i nikt nie poda dokładniej, ae chciałabym jakiś punkt odniesienia chociaż

  8. #108

    Domyślnie

    Ja buduję podobny dom, czyli W Rododendronach 20 G2N z poszerzonym o metr garażem.
    Cena za robociznę SSO to 30000 bez więźby.
    Za cały dach, inna już ekipa, liczy sobie 15000.

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłowonki 3 Zobacz post
    Wysłałam do paru firm zapytanie, niestety póki co dostaje informacje o koszcie razem z materiałami, a istotna jest dla mnie sama robocizna. Wiem, że ceny się zmieniają i nikt nie poda dokładniej, ae chciałabym jakiś punkt odniesienia chociaż
    Od 40 do 60 tyś trochę metrażu jest bo prawie 200 po podłogach.
    ok 30 dni roboczych dla brygady 4-5 osobowej. Licząc dniówkę 200zł od łeba to wychodzi 30 tyś, a gdzie amortyzacja sprzętu ZUS, zarobek właściciela.

  10. #110
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miłowonki 3
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    U mnie firma wykonywała stan zero (umowa na robociznę i materiał) - po sprawdzeniu cen materiałów w pierwszej lepszej hurtowni okazał się że z 23% vatem kupił bym taniej niż on na 8%. Mimo że z ich pracy jestem zadowolony to do wykonania stanu SSZ poszukałem innej firmy - ceny na materiały nie dość że na 8% to jeszcze z ich rabatem w hurtowni. Wyceny miałem z 8 firm tylko ta jedna wydawała się podchodzić uczciwie do tej kwestii .
    Ja wiele rzeczy rozumiem, sam jestem handlowcem w firmie zaljmującej się sprzedażą izolacji technicznych i systemów wentylacji. Ze swoim doświdcznieniem nigdy bym nie dał wykonawcy kupować materiału nawet na 8%. W mojej branży rabaty wahają się mniej wiecej od 50-80% od cen katalogowych. Nawet dając komuś 75% rabatu wiem, że on sprzeda to max. przy 20%. W mojej branży ceny są wyższe niż 4,5 na bloczek ale to nie zmienia faktu, że w każdej dziedzinie wykonawca będzie kombinował. Jak przyjdzie załamanie w branży budowalnej ( a przyjdzie) wtedy będzie moment na negcojowanie cen materiałów i robocizny. Czekać ??

  12. #112
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja wiele rzeczy rozumiem, sam jestem handlowcem w firmie zaljmującej się sprzedażą izolacji technicznych i systemów wentylacji. Ze swoim doświdcznieniem nigdy bym nie dał wykonawcy kupować materiału nawet na 8%. W mojej branży rabaty wahają się mniej wiecej od 50-80% od cen katalogowych. Nawet dając komuś 75% rabatu wiem, że on sprzeda to max. przy 20%. W mojej branży ceny są wyższe niż 4,5 na bloczek ale to nie zmienia faktu, że w każdej dziedzinie wykonawca będzie kombinował. Jak przyjdzie załamanie w branży budowalnej ( a przyjdzie) wtedy będzie moment na negcojowanie cen materiałów i robocizny. Czekać ??
    Szacun za to i niech to będzie przestrogą.

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Szacun za to i niech to będzie przestrogą.
    Każdy musi zarobić Teraz ceny jak" 10 lat "temu czyli górka każdy buduje Dla wykonawców żniwa. Ceny materiałów idą w górę tak jak płaca.

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Tylko szkoda, ze przy nie których materiałach ceny są pompowane sztucznie. Do póki będzie „ssanie” z runku to ceny będą rosły. A gdy się sytuacja zmieni to będą poprawiać rabaty, robić promocje. A wykonawcy będą znowu szukali roboty. Tak dobrze jak teraz nie było chyba nawet 10 lat temu. Tylko żeby ta bańka nie pękła z jeszcze większym hukiem.

  15. #115
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    budowa w ostatnie 2 lata 3000zł/m2 co jest w cenie:
    -sam dom bez piwnicy z poddaszm uzytkowym bez tarasów
    -sciana dwuwarstwowa, deskowanie, blachdachówka, podbitka
    -dobre ocieplenie >20cm styropian na gotowo z tynkiem zew i pianka pod dachem
    -okna 3 szybowe w tym jedno 4,3x2,3m HST
    -pompa gruntowa + rekuperacja
    -rolety elektryczne
    -zabudowa kuchni + agd/rtv

    Tylko nalezy mieć na uwadze że im mniejszy dom tym weksza cena 1m2
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    budowa w ostatnie 2 lata 3000zł/m2 co jest w cenie:
    -sam dom bez piwnicy z poddaszm uzytkowym bez tarasów
    -sciana dwuwarstwowa, deskowanie, blachdachówka, podbitka
    -dobre ocieplenie >20cm styropian na gotowo z tynkiem zew i pianka pod dachem
    -okna 3 szybowe w tym jedno 4,3x2,3m HST
    -pompa gruntowa + rekuperacja
    -rolety elektryczne
    -zabudowa kuchni + agd/rtv

    Tylko nalezy mieć na uwadze że im mniejszy dom tym weksza cena 1m2
    Twoje ostatnie zdanie powtarza większość ludzi. I trzeba dodać, że cena może wyjść relatywnie wyższa.
    Może i się do końca nie znam (sprzedaje czasami rekuperatory i materiały do rekuperacji) ale na dom 250m2 (kubatura pewnie ok 700m3) to te urządzenie ciut za małe. Chyba, że się mylę to mnie wyprostuj.
    Wiesz, nie każdego stać na pompę gruntową i rolety elektryczne, pewnie Cię to trochę szarpnęło.
    No ale nic tam, teraz sie bedzie przyjemnie i wygodnie mieszkać.
    Wracając do tego co chciałem zrobić. Wklejam zdjęcie prostej tabelki, która przedstawia poniesione póki co wydatki. Sami wiecie ile póki co macie i co jeszcze przed Wami. Jak coś to proszę o pytania.
    P.S. przepraszam za jakość
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180422_214650.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	413323

  17. #117
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    "Tylko nalezy mieć na uwadze że im mniejszy dom tym weksza cena 1m2"

    Niektórzy myślą po obeznaniu się z tym zdaniem że jak wybudują wiekszy dom to będzie taniej, nie dajcie się zwieść kazdy metr więcej to kolejne 2000zł i miejscie na uwadze też metry przeznaczone na rózne instalacje czy też zabudowane pustki, czasem warto kupić urządzenie droższe o 1500zł a takie które zajmuje mniej miejsca lub da sie gdzieś upchnać.

    @swierol. Co do rekuperatora to ja jestem z tych co twierdzą że liczba osób ma znaczenie a nie kubatura, wiec na 5 osób jest ok i nawet z taką wydajnością na 1 biegu zbyt mocno przesusza powietrze zimą.

    Wiem że nie każdego stać na gruntówkę czy rolety, ale uważam że jak już się coś tworzy nowego to warto żeby to było konkurencyjne i technologicznie aktualne. Zamiast budować dom z 10cm styropianu i piecem na węgiel/drewno lepiej jest kupić używany. Takich jest duzo i będzie coraz więcej na sprzedaż. W dzisiejszych czasach budowa takiego domu w starej technologi jest jak produkowanie malucha albo nokii 3310 w 2018 roku.

    Co do tabelki to widze żejuż 16 pozycji a jeszcze nawet projektu nie ma, moja tabelka ma ponad 200 wierszy i już w 13 jest zaliczka dla ekipy od SSO
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie tylko wielkość domu ma wkład w cenę m2 ale również skomplikowanie konstrukcji, użyte materiały, u mnie SSZ ok.1000 zl m2 po podlogach(uzytkowego ok 117 m2, po podlogach lekko ponad 140), dom bardzo prosty ale posiadajacy kilka drogich rozwiązań więc gdybym z nich zrezygnował to pewnie 800 zl m2 by wyszedł, ale teraz ceny robicizny poszly mocno do góry i do ceny budowy musiałbym doliczyć min 15 tys na całości.
    Teraz to bedzie ciężko policzyć gdyż każdy element może być 300-500%droższy gdy chcemy kupić coś lepszego czy bardziej eksklyzywnego.
    I tu zaczynają się schody bo można dom wykończyć za 100 tyś ale większości braknie 200-300 tys żeby się wprowadzić.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wiem że nie każdego stać na gruntówkę czy rolety, ale uważam że jak już się coś tworzy nowego to warto żeby to było konkurencyjne i technologicznie aktualne. Zamiast budować dom z 10cm styropianu i piecem na węgiel/drewno lepiej jest kupić używany. Takich jest duzo i będzie coraz więcej na sprzedaż. W dzisiejszych czasach budowa takiego domu w starej technologi jest jak produkowanie malucha albo nokii 3310 w 2018 roku.

    Teraz trochę przesadziłeś. Tak jak sam powiedziałeś nie każdego stać na pompę za kilkadziesiąt tysięcy a dalej większość inwstorów buduje kominy i piece na tzw ekogroszek więc to też trzeba uszanować..

    A co do tabelki to pewnie kilku rzeczy nie wpisałem. Pewnie kwoty były minimalne albo poprostu zapomniałem. Ale nie rzecz w tym ile pozycji ale w wartości każdej z nich Nad projektem własnie się zastanawiam. Ja uderzam bardziej w dom letniskowy (co widać po wartości działki ). Taki koło 50kilku metrów to sie znajdzie gotowy ale taki koło 70 to juz chyba bedzie musiałbyć indywidualny bo nic mi sie nie podoba.

    Maciuspala szacun za pompe Samsunga - słyszałem, że są naprawdę super i bezkonkurencyjne w półce cenowej.

  20. #120
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Ale ja szanuje ludzi z kominami i piecem na ekgoroszek, sam mam komin. Rozumiem że sa ludzie którzy nie maja pieniędzy a chca zbudować swój dom. (PS. Ja chce Tesle ale nie mam na nia pieniędzy, więc jej nie mam i nie kupię Leafa) Ale jak już się zdecydują to nie rozumiem takiej rzeczy że ocieplają dom i płacą
    na gotowo 100zł za 10cm styropianu a 20cm kosztuje 120zł i w imię oszczednosci decydują się na pierwszą opcje. Potem tego już się nie da udoskonalić nie wiem czy ktoś doklejał kolejne 10cm ale koszt to peweni kolejne 100zł. No dobra jak ktos nie ma kasy to robi bez tynku za 80-90 przy pierwszym podejściu.

    Podsumowaując dokładajć 20%-25% więcej kasy mamy prawie 2x mniej strat przez ściany. Jeśli ktoś kiedyś bedzie chciał budynek to tego stopnia ulepszyc będzie musiał dołożyć 100% początkowych kosztów czyli zupełnie mu się to nie będzie opłacało.

    To samo ogrzewanie. Ludzie decydują się na kaloryfery bo są tańsze, może i są ale w ten sposób pozbawiają się mozliwości przejścia kiedyś na niskotemperaturwe źródło ciepła. Tzn do kaloryferów mozna zamontowac np powietrzną pompe ciepła ale finansowo nie będzie miało to sensu, a zamiana kaloryferów na podłogówke tym bardziej.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

Strona 6 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony