dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 213
  1. #121

    Domyślnie

    Ludzie decydują się na kaloryfery bo są tańsze
    A ja z pełną świadomością zamontowałem kaloryfery w nowobudowanym domu o powierzchni 80m2. I nie z powodów finansowych a prozaicznych - nie lubię ciepła z podłogówki

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    A ja z pełną świadomością zamontowałem kaloryfery w nowobudowanym domu o powierzchni 80m2. I nie z powodów finansowych a prozaicznych - nie lubię ciepła z podłogówki
    Gorący kaloryfer lubisz za to? Dziwne dla mnie no ale każdy jest inny Dla mnie nie ma żadnych plusów kaloryferów.

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    A ja z pełną świadomością zamontowałem kaloryfery w nowobudowanym domu o powierzchni 80m2. I nie z powodów finansowych a prozaicznych - nie lubię ciepła z podłogówki
    Co znaczy nie lobie ciepła z podłogówki? Byłes w domu z dobrze wykonaną podłogówką? Podłoga nie jest zimna tyle tylko czuć.

  4. #124

    Domyślnie

    A może być też chłodna lub zimna latem ( jak chłodzisz ).

  5. #125
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    A ja z pełną świadomością zamontowałem kaloryfery w nowobudowanym domu o powierzchni 80m2. I nie z powodów finansowych a prozaicznych - nie lubię ciepła z podłogówki
    Zapewne masz złe doswiadczenia gdzie w podłogę pcha się ukrop rzędu 40-50st.a podloga ma 30 i ponad i parzy co jest błędem.
    Zapewne nie zdajesz sobie sprawy,że "ciepla" podloga przy dobrze wykonanej podłogowce to 23-25st.C a temp.twojej stopy na niej to ok.36,6st.C....
    I chyba się przejezyczyles w tym wypadku bo powinienes użyć słów "nie lubię zimna z podlogowki"
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-05-2018 o 16:16

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zapewne masz złe doswiadczenia gdzie w podłogę pcha się ukrop rzędu 40-50st.a podloga ma 30 i ponad i parzy co jest błędem.
    Zapewne nie zdajesz sobie sprawy,że "ciepla" podloga przy dobrze wykonanej podłogowce to 23-25st.C a temp.twojej stopy na niej to ok.36,6st.C....
    I chyba się przejezyczyles w tym wypadku bo powinienes użyć słów "nie lubię zimna z podlogowki"
    Każdy jest inny ja nie lubię "zimnej podłogówki" teraz jem śniadanie i mi zimno w stopki bo boso jestem, podłoga ma teraz 23,3 st.

  7. #127

    Domyślnie

    ktoś może podać orientacyjny koszt murowania 1m2 silka 18. Chodzi o samą robotę

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Po pierwsze do domu 80 m2 nie dał bym źródła ciepła ciepła pod tytułem kocioł na paliwo stało. Mając kaloryfery zapewne masz kocioł zasypowych czy tez na tzw ekoGroszek. Szkoda miejsca na chacie na dodatkowe pomieszczenie No chyba ze kotłownie masz w innym budynku tuż obok domu. Dobre docieplenie i prąd załatwił by sprawę i to możliwe ze mniejszym kosztem. Mój 70m2 domek będzie miał kominek (bardziej dla nastroju) i PC Powietrze-powietrze lub kable bo jeszcze nie zdecydowałem.
    Nie którzy wola kaloryfery bardzie od podłogówki i trzeba to szanować. Nie rozumiem natomiast tych którzy ładuje podłogówkę i np. 3 kaloryfery w salonie.

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    ktoś może podać orientacyjny koszt murowania 1m2 silka 18. Chodzi o samą robotę
    Wydaje mi się, że mało która ekipa tak to liczy. raczej patrzą jakie fundamenty, jaki strop, jaki dach, jaie tarasy, wyciągają średnią, a czy to silka 18, 24, czy BK to już im lotto. przynajmniej takie są moje doświadczenia z czasu poszukiwania ekipy.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 02-06-2018 o 14:27
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  10. #130
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Wydaje mi się, że mało która ekipa tak to liczy. raczej patrzą jakie fundamenty, jaki strop, jaki dach, jaie tarasy, wyciągają średnią, a czy to silka 18, 24, czy BK to już im lotto. przynajmniej takie są moje doświadczenia z czasu poszukiwania ekipy.
    Popieram.
    Biorąc ekipę do calego SSO nikt nie powinien patrzeć z czego jest ściana bo umowa dotyczy SSO a nie murowania.
    I takie też mam doświadczenie.

  11. #131

    Domyślnie

    Zobaczymy po niedzieli jestem umówiony z drugim fachowcem polecanym .... Pierwszy 100pln m2 płyty, 55 za m2 silki 18, działowe silka 12 45 za m2 wieniec przy 180m2 parteru 7000...

  12. #132
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Zobaczymy po niedzieli jestem umówiony z drugim fachowcem polecanym .... Pierwszy 100pln m2 płyty, 55 za m2 silki 18, działowe silka 12 45 za m2 wieniec przy 180m2 parteru 7000...
    Robisz błąd rozdzielając to.
    Rzuć zapytanie o cenę całości SSO. A następnie z czego się składa i zadaj ceny za całość.
    Tobie powinno wisieć za ile ktoś robi murowanie. Ciebie interesuje SSO
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-06-2018 o 21:10

  13. #133

    Domyślnie

    Było rozbite po prostu 43 tys za 180m2 parteru na płycie bez stropu.

  14. #134
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Było rozbite po prostu 43 tys za 180m2 parteru na płycie bez stropu.
    Jeśli ktoś tak rozbija traktując to jako poszczególne prace to ja bym podziękował takiej ekipie sądząc że są z doskoku...

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Po pierwsze do domu 80 m2 nie dał bym źródła ciepła ciepła pod tytułem kocioł na paliwo stało. Mając kaloryfery zapewne masz kocioł zasypowych czy tez na tzw ekoGroszek. Szkoda miejsca na chacie na dodatkowe pomieszczenie No chyba ze kotłownie masz w innym budynku tuż obok domu. Dobre docieplenie i prąd załatwił by sprawę i to możliwe ze mniejszym kosztem. Mój 70m2 domek będzie miał kominek (bardziej dla nastroju) i PC Powietrze-powietrze lub kable bo jeszcze nie zdecydowałem.
    Nie którzy wola kaloryfery bardzie od podłogówki i trzeba to szanować. Nie rozumiem natomiast tych którzy ładuje podłogówkę i np. 3 kaloryfery w salonie.
    Oby to była szeregówka... inaczej nie da się tego zrozumieć...

  16. #136
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Oby to była szeregówka... inaczej nie da się tego zrozumieć...
    Czego nie możesz pojąć ?

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czego nie możesz pojąć ?
    Czemu wybudowałeś sobie dom 100m2+ a nie 70m?

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli ktoś tak rozbija traktując to jako poszczególne prace to ja bym podziękował takiej ekipie sądząc że są z doskoku...
    Mają terminy na 2lata w przód najbliższy czerwiec 2020 wolny

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Oby to była szeregówka... inaczej nie da się tego zrozumieć...
    Wytłumacz co masz na myśli. Metraż? Jeśli tak daruj sobie wywody że m2 wyjdzie drożej, w takim kurniku nie da się mieszkać itd. Temat po stokroć przerabiany.

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wytłumacz co masz na myśli. Metraż? Jeśli tak daruj sobie wywody że m2 wyjdzie drożej, w takim kurniku nie da się mieszkać itd. Temat po stokroć przerabiany.
    Polak to jednak musi się sam przekonać... rób jak chcesz tylko zostaw sobie 'furtke' do rozbudowy...

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony