dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Banned
    StolarskiAdam

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kruszewo-Brodowo
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    2

    Domyślnie Kaseta do przesuwnych drzwi - czy ktoś ma doświadczenie?

    Czy ktoś z użytkowników forum ma doświadczenie w drzwiach przesuwnych?
    Szukam po internecie informacji odnosnie kaset i jest tego tyle, że głowa mała...... jakie polecacie?
    Mam na oku kilka, ale totalnie nie wiem, w którą stronę uderzyć.
    Wizualnie najbardziej podoba mi się takie cudo jak G..[spam], firmy bodajże L.g..a ale nie do końca jestem przekonany...
    Proszę o opinie - chodzi mi przede wszystkim o szybki, bezproblemowy montaż..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-03-2017 o 13:06 Powód: Spam, a firmę Laguna proszę o wykupienie uczciwej reklamy

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Podłączam się pod temat - właśnie czekam na montaż kasety i firma montażowa zaproponowała mi kasetę G produkowaną przez firmę La. Czy ktoś miał już styczność z tym rozwiązaniem??? Bardzo proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-03-2017 o 13:06 Powód: SPAM

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PSCULECZKA Zobacz post
    Witam,
    Podłączam się pod temat - właśnie czekam na montaż kasety i firma montażowa zaproponowała mi kasetę . Czy ktoś miał już styczność z tym rozwiązaniem??? Bardzo proszę o pomoc.
    Mam, działa prawie 5 lat.
    Mankamenty dwa:
    - samodomykacz trzeba zamontować w trakcie instalacji i potem nie da się go wymienić (ale mieli to zmienić, więc do sprawdzenia).
    - strasznie IMO brzydkie futryny. Na zamówienie u stolarza kosztują nieprzyzwoite pieniądze. Ale podobno niektóre ekipy same jakoś obrabiają i wygląda, jakby drzwi wyjeżdżały bezpośrednio ze ściany. Ale wtedy też problem z ewentualną regulacją, jak obwisną.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-03-2017 o 13:07 Powód: spam w cytacie

  4. #4
    Banned
    StolarskiAdam

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kruszewo-Brodowo
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    A nie wiesz może czy mają już taką opcję z tym wyjmowanym samodomykaczem? Bo przez 5 lat może się dużo zmienić..
    Bo inaczej jak coś walnie trzeba będzie ścianę kuć.
    PSCULECZKA - kiedy będą Ci montowali te drzwi? Może napiszesz jak wrażenia ? Podpytaj tą ekipę co myśli o i daj znać albo tu albo na prv. Byłbym wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-03-2017 o 13:04 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  5. #5

    Domyślnie

    Pomimo spamu może komuś za 100 lat przyda się ta informacja. Ja najbardziej jestem zadowolony z kaset Eclisse i Leon. Używają ich różni producenci tacy jak Porta, DRE i inny więksi gracze na rynku. Jakość bardzo dobra, praktycznie bez obsługowe przez wiele lat. Przyjemne w montażu.

    Kaizen - ościeżnica sama w sobie nie jest już systemem przesuwnym. To tylko kaseta + maskownice. Ościeżnica typu tunel, zamki hakowe itp. akcesoria same w sobie nie należą do systemu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Kaizen - ościeżnica sama w sobie nie jest już systemem przesuwnym.
    To czemu ma w nazwie Gustavson?
    Co mógłbym innego "z półki" zamontować do tej kasety? Skoro to jest produkt dedykowany do tej kasety, to czemu nie zalicza się do systemu?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Pewnie dlatego, że system przesuwny to system przesuwny, ościeżnica to ościeżnica, a skrzydło to skrzydło.

    Zobacz opis. Ościeżnica DO systemu przesuwnego (inaczej kasety). Sam system to jest ten element montowany z góry który trzyma skrzydło pisząc łopatologicznie. Do niego dobierasz ościeżnicę oraz skrzydło. To tak jakbyś kompletne drzwi rozebrał na części to wyjdzie Ci ościeżnica + skrzydło.
    Pytanie czemu ten system chcesz? Zobacz sobie rodzaje systemów i ościeżnic.
    http://erkado.pl/?ch_przesuwne=chowa...e-informacje-5

    Tam sobie poklikaj w naścienne lub chowane w ścianę. Będziesz miał sporo rysunków co i jak działa. Kasety mają Leona więc jest OK. Długo żyją bezobsługowo. Cenowo też jest nie najgorzej.

    A co do tej ościeżnicy, którą pokazałeś to w ogóle nie ma tam żadnych przydatnych informacji. Ani z czego ona jest zrobiona, czym pokryta, jakiś rysunków technicznych brak. Ciężko cokolwiek powiedzieć.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Do niego dobierasz ościeżnicę oraz skrzydło. To tak jakbyś kompletne drzwi rozebrał na części to wyjdzie Ci ościeżnica + skrzydło.
    I jak biorę drzwi X do których pasuje wyłącznie ościeżnica X (tego samego producenta, która nie pasuje do żadnych innych drzwi) to nie jest to jeden system?

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Pytanie czemu ten system chcesz?
    Ja? Ja go mam
    I nie zamierzam zmieniać, bo działa.

    A dlaczego go wybrałem? Bo był najtańszy. Kaseta (wraz, z jak to definiujesz, systemem przesuwnym) pięć lat temu kosztowała mnie 480zł brutto. Deklasowała pod tym względem konkurencję. Do tego trzeba doliczyć skrzydło i futrynę.

    I właśnie jako minus podaję, że pasują wyłącznie ościeżnice tego producenta dedykowane do tego modelu (jak już się upierasz, ze nie można tego nazwać że należą do tego samego systemu). I są IMO paskudne i bardzo mały wybór - dwa czy trzy wykończenia.

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    A co do tej ościeżnicy, którą pokazałeś to w ogóle nie ma tam żadnych przydatnych informacji. Ani z czego ona jest zrobiona, czym pokryta, jakiś rysunków technicznych brak. Ciężko cokolwiek powiedzieć.
    A co różnica, jak nie ma wyboru?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-03-2017 o 18:37

  9. #9

    Domyślnie

    Widzę, że Kolega za mnie odpowiedział z czego składa się system. Swoją drogą ja też tak to zrozumiałem, że szukasz ościeżnicy i nie do końca rozumiałem jak to wszystko chcesz skompletować do kupy.
    Ceny które podajesz na tamten czas musiały być bardzo dobre. Ja osobiście jako sprzedawca i montażysta nie mam czasu ani ochoty wielkiej na szukanie poszczególnych elementów. Tu kaseta, tam skrzydło a jeszcze gdzie indziej ościeżnica do rzeźbienia. Zdecydowanie wolę siedzieć przy drzwiach zewnętrznych. Mazwoj chyba bardziej natomiast obrabia drzwi wewnętrzne (albo mi się tak wydaje po forum).

    Co do minusów o których piszesz - u większości producentów pod takie systemy lub ogółem pod drzwi masz max 2 rodzaje wykończenia ościeżnicy więc to taki minus raczej ogółu jak tego producenta. Najważniejsze, że działa od kilku lat i nic się z nimi nie dzieje złego.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kolega który pytał o kasetę jak i ten który mu odpowiadał to spamerzy wynajęci przez firmę która chciała wypromować swój produkt i już ich nie ma na forum. Firma jest, bo kolega Kaizen zalinkował po ich myśli..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    To ja już nie wiem. To szuka tej ościeżnicy, czy ją kupił czy ją reklamuje? Bez sensu. Kto kupuje wszystko osobno aby poskładać zestaw tańszy o kilka złotych.
    Reklama rodem z serialu, gdzie pół filmu zajadają nutelle he he he. Też bym tak chciał, bo ją lubię, a brzuszek piwny nie pozwala.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony