dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Tynk silikonowy Greinplast czy.......?

    Witam,
    Za 2 miesiące tynkowanie. Cały czas skłaniałem się aby był tynk Caparol ( siatka i klej mam Caparol). Ostatni ktoś zaproponował mi aby zrobić na Greinplast. W ,, necie " jest mało info. o tym tynku. O Caparolu piszą niektórzy ze sie znacznie w ciągu kilku lat popsuł ( forumowicz i wykonawca fighter kiedyś też o tym wspomniał).
    Cena Greinplast jest bardzo wysoka, bo za bazę 25 kg około 215 - 220 zł. Czy ktoś robił z Was na tym? Jak porównanie z innym, np. Caparol ( dużo tańszy)?
    Czy Greiplast wart swojej ceny, czy przeceniony ?

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy jaki Caparol, wiem, że kiedyś były dwie wersje, te z Niemiec i te z ,z Kleszczowa chyba (nie pamiętam), jak z proszkiem do prania, niby to samo logo na proszku a jednak niektórzy wolą z Niemiec. Greinplast to przynajmniej polska firma i polski właściciel.

    Jak masz wątpliwości poproś sprzedawcę/ wykonawcę aby pokazał Ci elewację z Greinplastem i oceń estetykę, stukturkę itp.
    Tak na prawdę to wg przepisów prawa i wg systemu powinieneś zrobić wszystko w systemie zalecanym przez producenta systemu, czyli tynk Caparol.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    W Caparolu imo popsulo sie bardzo wiele. Nie ten lvl obslugi klienta, nie to podejscie do klienta i to zarowno do dystrybutora jak i odbiorcy koncowego.
    Nie ta jakosc produktu.
    W mojej ocenie, a Caparola znam jeszcze z czasow gdy :
    1 - w Warszawie bylo 3 dystrybutorów
    2 - w Polsce bylo ich max kilkunastu
    3 - wiaderko Amphisilan (produkcji DE bo jeszcze nie produkowano tego w PL) kosztowalo c.a 280zl
    4 - produkt nie byl dla mas ..
    to ostatnie zdanie moze troche razace jest niezwykle niestety trafne

    Cala polityka Caparol kilkanascie juz lat temu oparta byla przede wszystkim na relacji partnerskiej na wszystkich poziomach. Poczawszy od producenta, przez dystrybutora , konczac na odbiorcy koncowym, bez wzgledu na to czy byl to developer czy klient indywidualny.
    Marka nie byla rozpoznawana na rynku, caly proces obslugi klienta byl inny...
    to wygladalo i u mnie przynajmniej wyglada mniej wiecej tak:
    klient chce elewacje.. nie wie co chce, bo nie musi sie na tym znac, chce miec dobrze
    no i jak to wygladalo, a jak nie wyglada teraz
    przychodzil klient, mowil co chce, jakie ma oczekiwania, na dzien dobry dostawal "nascie" pytan precyzujacyh, albo bezposrednio (teraz tak jest) albo w normalnej rozmowie. Wyczucie potrzeby klienta bylo sprawa priorytetowa.
    Siedzac za biurkiem czy tam na telefonie musialem wiedziec czego klient chce, czy szuka ceny, czy szuka jakosci, czy moze wymyslil sobie cos czego niemalze nie da sie zrobic. I taka droga eliminacji w normalnej rozmowie jak ze znajomym wybieralo sie jakies tam x rozwiazanie, bardzo czesto okazywalo sie, ze Caparol ma takie rozwiazanie, i bardzo czesto okazywalo sie ze przede wszystkim posiadajacy wiedze ludzie u dystrybutorow potrafili trafnie doradzic, znalezc rozwiazanie optymalne dla danego przypadku. I tak mniej wiecej Caparol wlasnie zyskal swoja slawe na rynku. Produkty dobrze dobrane dla danego przypadku, rzetelne doradztwo, wsparcie i szukanie rozwiazan gdzie pojawialy sie tematy nietypowe, dobry produkt i w razie "W" szybkie i przede wszystkim nastawione na zadowolenie odbiorcy koncowego rozwiazanie problemu.
    I tak bylo kiedys.
    Teraz jest tak:
    -handlowczyk na kazdym rogu
    -produkty prawie o polowe tansze
    -inny klient (teraz jak odbiera sie telefon to jest pytanie: a ile kosztuje? zadanie kilku pytan dodatkowych budzi irytacje w rozmowie obu stron... klient chce cene... gdzie najtaniej ?)
    no i mamy co mamy.

    Patrzac na to co jest dostepne na rynku Caparol nadal jest dobrym producentem, ale... sporo produktow, ktore pojawily sie w ich ofercie - az wstyd ze sa.
    Ale widac taki jest kierunek rynku.
    Mnie osobiscie szlag trafia gdy odbieram kolejny telefon z pytaniem "a ile u Was kosztuje tynk silikonowy Caparol w kolorze Graphit12?" lub a czy jest 1mm lub gladki?
    to sa takie mega podstawowe rzeczy, takie ABC systemu docieplen - kolor Graphit12 nie powinien byc stosowany w systemach docieplen na styropianie/welnie chyba ze... (i tu jest potrzebna wiedza i zrozumienie), 1.0mm tez nie...(jak poprzednio).

    Wracajac do Greinplast - baaardzo sceptycznie podszedlem do tego producenta, i to na prawde bardzo sceptycznie, jak zreszta do wielu, zielone swiatlo u mnie maja Dryvit, STO-ISPO, Caparol(jeszcze). Skad to sie bierze... stycznosc w swoim zyciu zawodowym mialem z baardzo duza iloscia producentow, i niestety... najczesciej z ramienia producenta przyjezdza debil.. nie boje sie uzyc tego slowa, ale tak na prawde jest... wpada gosc do mnie, wyskakuje z jakas tam wizytowka wielkiej korporacji(tacy sa "najlepsi") lub jakiegos "garazowca" i probuje mi zaimponowac czyms... generalnie 99%przypadkow cena, jakie to super produkty itd.. na zadane jakies podstawowe techniczne pytanie (to sa doradcy techniczno-handlowi jak glosi ich huczna wizytowka) wykladaja sie jak pierwszoklasista zapytany o rachunek prawdopodobienstwa. Wiec ich najczesciej "zamiatam" kilkoma pytaniami, oni wychodza obrazeni, myslac jaki pojeb... czy co oni tam sobie o mnie mysla - nevermind.
    Greinplast
    mnie tu zaskoczyl bardzo pozytywnie. Zaznaczam - nie znam ich produktow, nie mialem z nimi stycznosci, ale czlowiek ktory do mnie przyjechal powaznie wiedzial o czym mowi. Nie dal sie zaskoczyc zadnym pytaniem, malo tego... gdy czegos nie byl pewien - powiedzial mi ze sprawdzi i da odpowiedz mailowa (i DAŁ!) generalnie mega WOW po spotkaniu.
    Tyle ze... tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak jeden ogarniety w firmie nie swiadczy o tym ze produkty sa dobre. ale faktycznie, trafilem na zawodowca, wiedzial o czym mowi, znal ograniczenia swojego materialu w konkretnych przypadkach, potrafil doradzic i mega mi sie to spodobalo.
    Jestem zaciekawiony i mocno kibicuje temu producentowi, nie mniej jednak, gdybym sam mial wybierac poszedlbym bezpieczniej wg swojego doswiadczenia z produktami Caparol i wybral jakies rozwiazanie dla siebie sam, choc nie ukrywam obecnie nie jest to latwe.

    Okojan generalnie powinienes trzymac sie systemu, to Twoj orez w razie jakby cos sie mialo "zesrac" a to sie niestety zdarza czasami, i uwierz - nie jest to przyjemne.. wiec raczej nie mieszaj systemu. Z oferty Caparola z pewnoscia da sie wybrac cos rozsadnego, przy czym ja osobiscie odrzucam jako tynki: Capatect, Sylitol, SiSi, bo nie widze dla nich zastosowania i sensu istnienia, no moze Capatect czyli akrylowy w pewnych uzasadnionych przypadkach, ale wtedy kierowalbym sie w stronbe producenta z logiem pingwina czyli Dryvit.
    Nie patrz na cene opakowania, to nie ma znaczenia. Powaznie... cena za kg*realne zuzucie na m2 = cena m2 i to wez do skali porownawczej. tylko musisz miec REALNE zuzycia a nie deklarowane.
    • polski Amphisilan za c.a170zl brutto/25kg przy zuzyciu 2,5kg przy 1,5mm baranek to jakis tam punkt wyjscia czyli 17 brutto/m2 tynku
    • niemiecki Thermosan K15 przy cenie 240zł brutto/20kg 9,80netto*1,9/m2 daje okolo 22,90 bruutto za m2 tynku
    • niemiecki CarboporPutzK10 czyli tynk Carbon najlepsze co Caparol generalnie ma przy cenie ok. 305zł brutto/25kg i zuzyciu na poziomie 1,7kg/m2 daje cene 20,74 brutto/m2 tynku

    wiec jak widac.. te 305 to wcale nie tak wiele przy przeliczeniu na m2... a to Carbon... najlepszy, niemiecki tynk, ktory moze dzieki wlasnie swoim wlasciwosciom i tym ze jest dobry byc stosowany w grubosci 1mm na calych powierzchniach.

    zatem cena wiaderka nie mowi nic... to jak zapytac ile kosztuje czerwony samochod ja mam czerwone Tico, sasiad ma czerwone Ferrari...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    fighter1983 - super podsumowanie. Dziękuje bardzo !!! Naprawdę jesteś dobrym DORADCĄ na tym forum a rzadko teraz to się zdarza. Już korzystałem z Twoich rad. Pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Mnie osobiscie szlag trafia gdy odbieram kolejny telefon z pytaniem "a ile u Was kosztuje tynk silikonowy Caparol w kolorze Graphit12?" lub a czy jest 1mm lub gladki.
    Możesz napisać co jest nie tak z takim pytaniem? Też planujemy zrobić fragment tynku szarego (dość ciemnego). Nie mam o tym pojęcia a musze wkrtótce zamóic tynk na cała elewację i nie chciałbym zrobić jakiegoś fopa. Wykonawca proponuje brać K20 bo ponoć K15 jest bardzo trudno położyć żeby było ok a o K10 mówił że w PL plaktycznie sie nie stosuje. Wykonawca bardzo dobry, widzialem budynki które zrobili i odstają na plus w stosunku do innych które miałem okazje oglądać.
    Napisz też prosze czy naprawdę warto dopłacać do tych niemieckich i co konkretnie w nich jest lepszego ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Możesz napisać co jest nie tak z takim pytaniem? Też planujemy zrobić fragment tynku szarego (dość ciemnego). Nie mam o tym pojęcia a musze wkrtótce zamóic tynk na cała elewację i nie chciałbym zrobić jakiegoś fopa. Wykonawca proponuje brać K20 bo ponoć K15 jest bardzo trudno położyć żeby było ok a o K10 mówił że w PL plaktycznie sie nie stosuje. Wykonawca bardzo dobry, widzialem budynki które zrobili i odstają na plus w stosunku do innych które miałem okazje oglądać.
    Napisz też prosze czy naprawdę warto dopłacać do tych niemieckich i co konkretnie w nich jest lepszego ?
    a to ze takie kolory nie nadaja sie do stosowania na elewacji, zbyt niskie HBW, mozna je stosowac modyfikujac uklad warstw i wprowadzajac rozwiazania z serii Carbon z wykorzystaniem Carbonit/CarbonSpahtell
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johnny 87

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-302
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie wiem jak się sprawdza Caparol czy Greinplast ale testowałem u siebie na domu dwa lata temu tynk silikonowy firmy SEMPRE i jestem bardzo zadowolony.
    Na razie nic się z nim nie dzieje, ani trochę nie stracił koloru. Sąsiad ma ten sam tynk od 5 lat i wszystkim poleca. Cenowo też wychodzi bardzo przystępnie. Może warto się zorientować w temacie. Producent jest mniej znany na rynku ale ma naprawdę dobre jakościowo produkty.

  8. #8

    Domyślnie

    Przyłączę się do tego tematu.
    Za miesiąc ruszam z elewacją domu. Zastanawiam się nad Greinplastem tynkiem silikonowym.
    Posiadam ofertę od Dystrybutora za cenę brutto ok. 210 zl/wiadro 25kg za tyn silikonowy i w tej samej cenie tynk nanosilikonowy ale za 22kg. Plus grunt po 140zł za 15kg. Który wybrać?
    Czy warto się zdecydować? Czy wystarczy jakaś tańsza alternatywa?

    Trochę trudno znaleźć opinie osób, które mają elewację tego producenta od kilku lat. Ciekawi mnie, jak ten tynk się zachowuje w czasie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa_G Zobacz post
    Przyłączę się do tego tematu.
    Za miesiąc ruszam z elewacją domu. Zastanawiam się nad Greinplastem tynkiem silikonowym.
    Posiadam ofertę od Dystrybutora za cenę brutto ok. 210 zl/wiadro 25kg za tyn silikonowy i w tej samej cenie tynk nanosilikonowy ale za 22kg. Plus grunt po 140zł za 15kg. Który wybrać?
    Czy warto się zdecydować? Czy wystarczy jakaś tańsza alternatywa?

    Trochę trudno znaleźć opinie osób, które mają elewację tego producenta od kilku lat. Ciekawi mnie, jak ten tynk się zachowuje w czasie.
    TNB ma jedna bardzo fajna ceche - nie wystepuje w nim efekt "kraterkowania" co niestety czesto sie zdarza.
    poza tym musisz brac pod uwage roznice zuzyc, jak juz wyzej wspominalem: nie ma znaczenie cena wiaderka a realne zuzycie * cena za kg = realny koszt a m2
    zuzycia bardzo bardzo roznia sie od siebie w poszczegolnych tynkach.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony