dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Farba odchodzi płatami z sufitu - zaadaptowany strych poddasze - jak to naprawić?

    Dzień dobry drodzy Forumowicze!

    Chciałbym samodzielnie naprawić sufit w moim mieszkaniu - zaadaptowanym strychu.
    Farba zaczęła odchodzić, lub odklejać się grubymi płatami. Płaty są tak grube jak karton... nie wiem czy widać to na zdjęciach:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fota.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	433374

    W ostatnim remoncie zastosowano farbę lateksową.
    Jedna z rad jaką słyszałem to: wykroić te miejsca nożykiem, położyć jakąś siatkę (jaką?), zaszpachlować, zagrutować i pomalować na nowo.
    Czy to się faktycznie tak robi? A jeśli nie to jak?

    Bardzo proszę o wskazówki.

    Dziękuję,
    Maciej

    ps. Wiem, że na forum są podobne posty ale tu problem nie dotyczy farby odchodzącej przy malowaniu tylko strasznie grubych płatów - podobnego tematu nie znalazłem.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Nie zostala powierchnia odpowiednio przygotowana i zagruntowana, inaczej by az takie platy nie lecialy.
    Druga kwestia, to cos mi sie wydaje, ze masz tez problem zawilgoceniem. O ile to co po prawej od tego, nazwijmy to pekniecia, jest peczniejaca farba.

    Szpachelka i zrzuc cala farbe. Pozniej zargruntuj odpowiednio i naloz farbe. Nawet na opakowaniu farby winno byc napisane, jak nalezy przygotowac powierzchnie przed nalozeniem.

    Pozdrawiam,
    Pawel

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź!

    Pozdrawiam,
    Maciej

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Na podstawie załączonego zdjęcia można wywnioskować, że przyczyną może być zawilgocenie oraz niewłaściwe przygotowanie podłoża przed malowaniem. Polecam usunąć kruszące się fragmenty powłoki malarskiej, całą powierzchnię dokładnie oczyścić i odpylić, a także zlokalizować i zlikwidować źródło ewentualnego zawilgocenia. Podłoże rekomenduje zagruntować gruntem głęboko penetrującym Śnieżka Acryl-Putz® GU41. Grunt wzmocni sufit i sprawi, że będzie się on charakteryzować lepszą przyczepnością. Wszystkie prace wykończeniowe należy wykonywać po dokładnym wyschnięciu podłoża. Warto również zadbać o właściwą wentylację pomieszczenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony