dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 13
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 248
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Oj Boberek, Boberek, a jak myslisz?



    A dlaczego ograniczasz to do PC? Moim zdaniem podlogowka w domu pod wzgledem komfortu bije na glowe kalafiory. Czy to kociol, czy pompa ciepla.
    Mozna wady przekuwac na zalety, ale to bedzie "salto" a la Kaizen.
    Pixio -a temat jest o PC ,czy o Hugo wie czym ?
    Ja wiem co myślę-tylko nie raczysz odpowiadać na proste pytania ...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Jeszcze raz ,
    podłogówka czy grzejniki -oczywiście uważam ,że podłogówka...
    Natomiast nie oznacza , to wcale -że jest kilka takich chwil ,gdzie jest pewna zaleta tych nieszczęsnych kalafiorków (pisałem jakie)
    To wszystko i nic więcej-moim zdaniem oczywiście
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    To tak jak bys uznal, ze zaleta Fiata 126p jest to, ze latwo go jest przewrocic na dach. To jest fakt, ale co z tego?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To tak jak bys uznal, ze zaleta Fiata 126p jest to, ze latwo go jest przewrocic na dach. To jest fakt, ale co z tego?
    Jak by nie Mały Fiacik- to tuż po PRL-u byśmy bujali się furmankami
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    . Czy to kociol, czy pompa ciepla.
    Mozna wady przekuwac na zalety, ale to bedzie "salto" a la Kaizen.
    dodałbym do tego jeszcze bogusława z jego hybrydową dystrybucją ciepła , aczkolwiek z innych powodów
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zgadza sie ze musimy dysponowac wiedzą dotyczaca projektowego obciązenia cieplnego budynku, sęk jest w tym ze nie uzyskamy jej od projektanta który zaprojektował budynek lub zaadaptował projekt gotowy. Wiedza ta powinna pochodzic od niezaleznego audytora lub projektanta który nie jest zwiazany z procesem uzyskania PNB. Ciagłe klepanie formułki o opieraniu sie na danych z projektu powoduje ze pompa nie jest własciwie dobrana.
    Witam,

    W żadnym z postów nie wskazywałem, że dobór pompy ciepła ma się odbyć na podstawie OZC wykonanego do uzyskania pozwolenia na budowę.
    Jeszcze raz powtórzę - prawidłowy dobór pompy ciepła powinien być przeprowadzony w oparciu o obliczenia OZC z uwzględnieniem ZASTOSOWANYCH materiałów i ich parametrów, grubości izolacji, zrealizowanego sposobu wentylacji, strefy klimatycznej w jakiej budynek jest zlokalizowany, czyli dla realnie wykonywanego budynku.
    Tylko tak przeprowadzony dobór będzie prawidłowy.
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To moze napisz jak Cie pokasalem i jakimi obrzucilem inwektywanmi.
    Poki co, to raczej Ty rzucasz "manipulatorami" w adwersarzy.

    Na moje oko, to po prostu przepisales skas "teorie" doboru PCi (bo "punk biwalentny" ladnie brzmi?) bez zadnej refleksji nad jej sensem i konsekwencjami w naszej rzeczywistosci ekonomicznej, a teraz odwalasz "strusia", bo jaki ja to niedobry jestem.

    Chciales obliczenia - masz obliczenia! A ze "zatkalo kakalo" - tak tez bywa....
    W poprzednim poście cytowałem innego gościa i pisałem do innego gościa, a Ty już lecisz hurr durr i odpowiadasz dumny z siebie na wypowiedź kompletnie nei do CIebie... Jak dorośli rozmawiają w domu, to też się tak każdym wpierdzielasz w słowa? Mimo, że ktoś nie mówi do CIebie?

    Nie znasz mnie chłopie, to nie oceniaj. Nie mam co robić tylko czytać w necie rzeczy i przeklejać na forum. heh.

    Na forum skończyłem pisać, bo:
    1. nie mam czasu klepać postów co 5 minut. Niestety, żeby przedstawić argumenty w tej branży trzeba coś policzyć, a to zajmuje, czas
    2. Ty i Tobie podobni nie umiecie w ogóle rozmawiać.

    Jedynie mogę powróżyć, że zaraz napiszesz, że nie mam argumentów i sobie poszedłem itp itd. Twoja sprawa.

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    Nie znasz mnie chłopie, to nie oceniaj. Nie mam co robić tylko czytać w necie rzeczy i przeklejać na forum. heh.
    Nie oceniam Ciebie, tylko glupoty ktore tu sadzisz jako prawde objawiona. Sam tego nie wymysliles, bo bys sie nad tym zastanowil. Przeczytales gdzies i przyswoiles bez refleksji, a teraz powtarzasz.
    Ot tylko tyle.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #69

    Domyślnie

    Moi Drodzy Forumowicze,
    jestem tu nowy, choć często wertuje różne wątki, których jest masa i czasem ciężko wyłuszczyć konkretną odpowiedź na swoje pytania.
    Jestem w trakcie budowy domu wg projektu https://www.extradom.pl/projekt-domu...dzinny-JGC1009. Projekt zakłada 25KW kocioł na paliwo stałe (pelet). Ocieplenie ścian 15-20cm styropianu. Szczelne okna minimum U=1. Dodatkowo planujemy również montaż wentylacji mechanicznej z rekuperatorem

    Ostatnio w mojej gminie jest szansa na dofinansowanie (80%) pompy ciepła 16KW. Pomińmy tu dywagacje czy dofinansowanie się opłaca, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że nikt nic nie daje za darmo. Mając na względzie koszty kotła a możliwość instalacji pompy ciepła w podobnej cenie lub taniej to jestem za pompą.

    Mój dylemat to:
    Czy taka pompa wystarczy jako jedyne źródło ciepła dla c.o + c.w.u. (planujemy też kominek ale tylko w głównej części, patrząc na projekt senioratka pozostaje bez dodatkowego grzania) - mazowieckie?
    Czy pompa 16KW nie będzie zbyt duża, tj czy nie jest przewymiarowana i czy nie będzie jakiś problemów z tym związanych?

    Wydaje mi się, że chyba lepiej ciut za duża niż zbyt mała, ale mogę się mylić, jeśli tak to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

    Z góry dzięki za wszelkie merytoryczne odpowiedzi.

  10. #70

    Domyślnie

    Musisz zrobić OZC. Zgłoś się do kolegi Asolt z forum. Świadomy wybór pompy przyniesie Ci więcej oszczędności niż dofinansowanie.

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    nextanimal jeśli przyłożysz sie do izolacji i w domu będzie wentylacja (czytaj: wentylacja mechaniczna) to nie sądzę byś w największe mrozy potrzebował więcej jak 7-8KW.
    W gminie pewnie nikt Ci nie odpowie jaki model tej pompy proponują. Wiec to trochę wróżenie z fusów.
    Cała "kotłowia" przy pompie zmieści Ci się w tym "składzie opału", a pomieszczenie nazwane "kotłownią" śmialo będzie można zamienić na dodatkowy pokój.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  12. #72

    Domyślnie

    Problem w tym, że zapisywałem się na pompę gruntową 10KW, ale nie załapałem się, zostały już tylko 16KW powietrzne.
    I rzeczywiście to wróżenie z fusów bo gmina jeszcze nie ma wykonawcy. Więc nawet nie wiem jaka to dokładnie pompa będzie. Pocieszam się tylko tym, że może instalatorzy dobiorą odpowiednią pompę w cenie zadeklarowanej przez dotację
    Ostatnio edytowane przez nextanimal ; 17-10-2017 o 14:57

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Musisz zrobić OZC. Zgłoś się do kolegi Asolt z forum. Świadomy wybór pompy przyniesie Ci więcej oszczędności niż dofinansowanie.
    A da się to zrobić tylko na podstawie projektu? W teorii mam obliczenia zapotrzebowania energetycznego. Ale nie bardzo wiem co z zawartych tam informacji pomoże mi na oszacowanie wielkości pompy

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Sprawdź swój dom na ciepłowłaściwe.pl. Będziesz mniej więcej wiedział jakiej mocy kotła potrzebuje twój dom. Moim zdaniem na pewno nie więcej niż 10 kW. Tak jak napisał link2jack , jak zrobisz dobrą izolację to będzie jeszcze mniej.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Jestem tutaj nowy, nie znam się zbytnio na pc, a przede mną duży problem, posiadam budynek typu kwadraciki z czasów towarzyszą Gierka, budynek dociepliłem styropianem podłogo 10cm, ściany 12cm , dach wełna 30cm, instalacja miedziana, kaloryfery Bergman,
    Czy jest sens instalować pc jeżeli tak to jaką?
    W przyszłym roku instaluję z dotacji fotowoltaikę 3kw

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.1971 Zobacz post
    Jestem tutaj nowy, nie znam się zbytnio na pc, a przede mną duży problem, posiadam budynek typu kwadraciki z czasów towarzyszą Gierka, budynek dociepliłem styropianem podłogo 10cm, ściany 12cm , dach wełna 30cm, instalacja miedziana, kaloryfery Bergman,
    Czy jest sens instalować pc jeżeli tak to jaką?
    W przyszłym roku instaluję z dotacji fotowoltaikę 3kw
    Witaj,
    A jaki mam system rozprowadzania ciepła? Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Posiadam same grzejniki teraz oczywiście po dociepleniu za duże
    Powierzchnia domu 170m
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-10-2017 o 09:44 Powód: Łączenie postów.

  18. #78

    Domyślnie

    jacek.1971 Trzeba zrobić OZC budynku. Przy grzaniu pompą PC/PW czy kotłem gazowym kondensacyjnym, duże, przewymiarowane grzejniki są OK .
    Przestudiuj tematy które mam w stopce
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    jacek.1971 Trzeba zrobić OZC budynku. Przy grzaniu pompą PC/PW czy kotłem gazowym kondensacyjnym, duże, przewymiarowane grzejniki są OK .
    Przestudiuj tematy które mam w stopce
    Poczytałem i skłamałbym pisząc że wszystko już wiem, jest gorzej niż przed przeczytaniem, mam teraz kocioł węglowy zębiec 21kw za duży oraz gazowy vaillant na którym nastawiłem temperaturę Max grzania co 45stopni i chcę zobaczyć czy to wystarczy na utrzymanie temperatury w okolicach 21-22stopnie minimum nie wiem czy dobrze myślę bo ktoś mi powiedział w przeszłości że więcej pc nie dozgrzeje

  20. #80

    Domyślnie

    Już starożytny filozof mówił " Wiem ,że nic nie wiem " .
    Większość posiadaczy pomp, utrzymuje temp.wew. = 23 C
    Uzależnione jest to od mocy cieplnej budynku, zapotrzebowania na ciepło i mocy pompy
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 20-10-2017 o 14:16
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 4 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony