dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Question Insekty i owady biegające a dom z ogrodem

    Cześć,

    moje pierwsze, nowe mieszkanie ma ogród. Obawiam się, że latem przy otwartym oknie tarasowym będą pojawiać się nieproszeni goście, od mrówek po inne owady itd. Czy macie pomysł jak cieszyć się świezym powietrzem w salonie i nie mieć problemów z robakami?

    Moskitiera odpada, firanka będzie ale nie do ziemi. Gniazdko na elewacji i włączony odstraszacz typu BROS itp.? Nie działa na wszystko. Pomóżcie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wrócić do bloku, najlepiej na jakimś wysokim piętrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślisz, że mrówki i inne owady, sprzysiężą się przeciwko Tobie i zaatakują Twój dom? Razem i w porozumieniu?
    Daj spokój - lepiej zacznij się przyzwyczajać do nowych lokatorów, zamiast ich tępić.
    Takie pająki, to one jak widzą, że ktoś buduje dom, to się cieszą, że będą miały nowe lokum, a ty chcesz je załatwić. Po co? Załatwisz Szefa kapciem, to ci się zejdzie mnóstwo innych pająków w czarnym marszu, protestujących przeciw takiemu traktowaniu fauny.
    Skoro chcesz mieć dom z ogrodem, to Ty się dostosuj do różnej maści zwierzątek, które będą chciały odwiedzić Twój dom. I jak już postanowisz zabić, to wiedz, że one były tam wcześniej, zanim dom wybudowałeś.

    PS.
    Nie dotyczy much i komarów

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja jakoś nie stwierdzam letnich kolejek pod drzwiami tarasowymi. Lokatorów też raczej nie przybywa-nie dajmy się zwariować To są "dzikie" stworzenia i raczej nie tęsknią do naszej "cywilizacji"
    PS
    poza muchami i komarami
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W domu mam pająki, latem skorki, muchy, jakieś chrząszcze, biedronki - jeśli tylko okno jest otwarte. Bardzo tęsknią do cywilizacji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-03-2017 o 18:45

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W domu mam pająki, latem skorki, muchy, jakieś chrząszcze, biedronki - jeśli tylko okno jest otwarte. Bardzo tęsknią do cywilizacji.
    A to Twoja wina - "ucywilizowałaś" je zapewne
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W domu jest stabilniejsza temperatura i wilgotność. Nie mam listew przypodłogowych jeszcze, więc mnóstwo skrytek. Do tego szczeliny pod i za meblami. Mało drapieżników. Jakiś okruszek lub liść w doniczce zawsze się gdzieś trafi.
    Raj.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli BROS przy wejściu a na resztę coś na posadzce. Dzięki!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma sprawy, jak uwielbiasz zyć w oparach chemii

  10. #10

    Domyślnie

    mnie większym problemem wydają się mrówki co chcą skolonizować styropian na elewacji,

    co do insektów w domu to mój brat przyniósł z roboty (przem. spożywczy) specjalną lampę, w zakładzie wymieniali bo termin ważn. minął

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    A co bedzie jak WAS mysz odwiedzi ? Do dzis pamietam wrzask zony Idzie sie przyzwyczaic do niechcianych lokatorów

    P.s. najbardziej wkurzaja muchy i komary
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    A co bedzie jak WAS mysz odwiedzi ? Do dzis pamietam wrzask zony Idzie sie przyzwyczaic do niechcianych lokatorów

    P.s. najbardziej wkurzaja muchy i komary
    Kot się ucieszy
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 06-03-2017 o 08:54
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #13

    Domyślnie

    Do mrówek, much, komarów czy innego towarzystwa musisz sie przyzwyczaić. Na tym już polega urok mieszkania w swoim domku. I czy jest z tym sens walczyć? Chyba nie. Zresztą do końca, to chyba skutecznych śroków nie ma i zawsze jakieś owady czy chrabąszcze do domu wejdą. Jak nie jednymi to drugimi drzwiami. Jeżeli ci to przeszkadza, to chyba musisz pomyśleć o mieszkaniu na wysokim pietrze. Tam pewno nic nie wejdzie, ale za to ogrodu nie będziesz miał)
    Ale kiedy straciłam nawet tę odrobinę nadziei, która zdążyła we mnie zakiełkować, wszystko wydawało mi się niemożliwe do zrealizowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony