dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Question Więźba prefabrykowana czy tradycyjna?

    W powstającego dla mnie projektu dach z góry będzie miał w przybliżeniu kształt litery T, obydwie "części" dwuspadowe.

    Nie planuję w przyszłości adaptacji poddasza na część typowo mieszkalną, raczej pozostanie graciarnią. W związku z tym pytanie: jakie są argumenty za/przeciw kupowaniu gotowej więźby? Jak wygląda chociażby różnica w ociepleniu, kiedy nie ma typowego stropu? W temacie dachowym jestem jeszcze zupełnie zielony

    Planuję pokryć blachodachówką.

    Bo czas montażu aż takim priorytetem dla mnie nie jest. A o porównanie kosztów wolę zapytać Was, niż katalogów firm
    Dziennik budowy: http://cztery.blog
    Projekt: indywidualny dość mocno zbliżony do Simon Mały G2 Energo, wyszło nam 117m2
    Complete: działka z warunkami zabudowy, geodeta, geolog
    Loading: warunki techniczne przyłączy

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie projekt więźby prefabrykowanej niestety czynił strych bezużytecznym, cena była mniej więcej 30 % wyższa niż robiona tradycyjnie więźba z robocizną. Zaleta taka że wszystko dokładne, równe i kopiowane, z dobrą gwarancją na montaż i materiał, no i jak się ma parterówkę nie za dużą to można zrobić tak że żadna ze ścian wewnątrz nie musi być nośna, dach sobie leży na zewnętrznych ścianach. To daje wtedy dowolność układu pomieszczeń.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakbyś pomyślał wcześniej, to miałbyś więźbę prefabrykowaną i użytkowy strych. Kwestia projektu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakbyś pomyślał wcześniej, to miałbyś więźbę prefabrykowaną i użytkowy strych. Kwestia projektu.
    Całe szczęście plan jest od początku taki, żeby strych był tylko miejscem na graty, nawet schody są z garażu, choć pełnowymiarowe. Komu by się chciało latać na górę spać i łamać nogi

    A jak wygląda kwestia stropów przy takim rozwiązaniu, nie wychodzi na tym taniej? Kemotxb?
    Dziennik budowy: http://cztery.blog
    Projekt: indywidualny dość mocno zbliżony do Simon Mały G2 Energo, wyszło nam 117m2
    Complete: działka z warunkami zabudowy, geodeta, geolog
    Loading: warunki techniczne przyłączy

  5. #5

    Domyślnie

    Zobacz sobie projekt domu za 150 tys Łukasza Dziadosza, tam jest parterówka z wiązarami z wizualizacją. Czy taniej ... nie wiem
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6

    Domyślnie

    Też buduję dom parterowy z wykorzystaniem właśnie wiązarów, przykryty dachówką betonową. Od samego początku już na etapie projektu zakładaliśmy, że dach będzie wykonany właśnie w takiej technologii, mamy wydzielone miejsce na strych/graciarnie na górze ok 50 m2 po podłodze. Dla mnie największym plusem jest dokładność wykonania, certyfikowane drewno, oszczędność przy fundamentach, brak w środku ścian konstrukcyjnych, same ściany działowe. Łatwo poprowadzić instalację np od rekuperacji.
    Wg mnie zastosowanie wiązarów ma tylko sens, jeżeli budynek był od samego początku projektowany w tym kierunku.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tumitak80

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-309
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dlaczego jeśli ktoś mówi o więźbie prefabrykowanej wszyscy myślą o wiązarach? Przecież wiązary jeszcze te z tymi blaszkami to jest kicha. Prefabrykacja jak najbardziej, nawet wiązary są ok jeśli oparte są na tradycyjnych połączeniach ciesielskich. Służą do tego specjalne maszyny ciesielskie CNC. Dzięki temu zero odpadów, na budowie tylko sam montaż, a wszystko docięte z milimetrową dokładnością.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	polaczenia.jpg
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	387135  
    Ostatnio edytowane przez tumitak80 ; 26-04-2017 o 10:29 Powód: zdjęcie z autoreklamą

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tumitak80 Zobacz post
    Dlaczego jeśli ktoś mówi o więźbie prefabrykowanej wszyscy myślą o wiązarach? Przecież wiązary jeszcze te z tymi blaszkami to jest kicha. Prefabrykacja jak najbardziej, nawet wiązary są ok jeśli oparte są na tradycyjnych połączeniach ciesielskich. Służą do tego specjalne maszyny ciesielskie CNC. Dzięki temu zero odpadów, na budowie tylko sam montaż, a wszystko docięte z milimetrową dokładnością.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	polaczenia.jpg
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	387135
    U mnie tak było. Więźba wycięta na CNC przyjechała ciężarówką, ekipa składała ją dwa dni. Zero odpadu, żadnych blaszek, zamki wycięte.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Piękna reklama. Jeszcze warto by uargumentować, dlaczego "wiązary to kicha"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Wszytko ładnie pięknie tylko ile taka przyjemność kosztuje ??
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #12

    Domyślnie

    Caly pic z wiezba tradycyjna polega na kupowaniu drewna bez papieru i rozliczania roboty gotowkowo do reki. Jak kupujesz jakiekolwiek drewno certyfikowane to musi byc od tego vat.
    Do wiazarow trzeba jeszcze dochodzi kosztu projektu zastepczego, ktory jest juz ''w cenie''.
    Niemniej jakosc jest nieporownywalnie lepsza od drewna prosto z tartaku.

  13. #13

    Domyślnie

    Moja więźba z CNC, robota, deski, papa - 35 tys. Dach kopertowy, 225 m2, krokwie 10x20, grady 22x24, murłata 15x15.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tumitak80

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-309
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Caly pic z wiezba tradycyjna polega na kupowaniu drewna bez papieru i rozliczania roboty gotowkowo do reki. Jak kupujesz jakiekolwiek drewno certyfikowane to musi byc od tego vat.
    Do wiazarow trzeba jeszcze dochodzi kosztu projektu zastepczego, ktory jest juz ''w cenie''.
    Niemniej jakosc jest nieporownywalnie lepsza od drewna prosto z tartaku.
    U mnie było zupełnie odwrotnie i nie tak jak kolega pisze. Wszędzie są firmy "krzaki" które dziś są jutro ich niema. Im nie zależy na jakości wykonania i na marce. Tacy kolesie faktycznie montują na dachu co im tartak da w najlepszej - czytaj najniższej cenie.
    Ja jestem z okolic Wałbrzycha, więźbę miałem w projekcie jako wiązary, firma zamieniła mi je na więźbę prefabrykowaną również za darmo.
    A jeśli chodzi o jakość...... przepaść jest ogromna pomiędzy więźbą tradycyjną, a wiązarami z tymi blaszkami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001 (3).jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	387556Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opoczka-6.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	387557Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opoczka-9.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	387558Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opoczka-10.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	387559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opoczka-11.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	387560

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Piękna reklama. Jeszcze warto by uargumentować, dlaczego "wiązary to kicha"
    Bo mają "te blaszki"
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tumitak80

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-309
    Posty
    5

    Domyślnie

    Chodzi mi o estetykę wykonania, więźbę z tradycyjnymi połączeniami ciesielskimi można odsłonić wyeksponować piękno drewna co ostatnio staje się bardzo modne, a płytki kolczaste nadają się jedynie do zabudowy. Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Mam niemodnie widoczne blaszki na strychu
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Noo, piękno tego zielonego drewna ma coś w sobie....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19

    Domyślnie

    @tumitak80 - zatrudnijcie moze kogos kto zna sie na reklamie bo to co robisz jest kontraproduktywne. wyobraz sobie, ze na tym forum nie wszyscy sa glupsi od ciebie

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tumitak80

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-309
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    @tumitak80 - zatrudnijcie moze kogos kto zna sie na reklamie bo to co robisz jest kontraproduktywne. wyobraz sobie, ze na tym forum nie wszyscy sa glupsi od ciebie
    @gambit565 - nie reklamuje i nie ubliżam jak Ty jedynie wyraziłem swoje zdanie, ale widzę forumowa "elita - starszyzna" ma monopol na racje i albo jesteś głupi albo reklamujesz. Pozdro dla normalnych

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony