dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - ... mój Inwestor w trakcie opracowywania projektu wymienił tradycyjną więźbę na wiązary Mitek-a, przy czym zapytania ofertowe poszły do 7 firm, jedna z nich realizowała dach. Wg Inwestora ( dom zrealizowany pod Poznaniem ) różnica kosztów między tradycyjną więźbą, a wiązarami systemowymi, to około 20 tys.zł dla jego budynku na planie "L". Pokrycie - dachówka ceramiczna, poddasze nieużytkowe! Od strony projektowej - firma dostarczyła projekt więźby do projektu budowlanego wraz z obliczeniami statycznymi i autoryzacją projektanta konstrukcji. Tak wiec miałem dwóch projektantów konstrukcji w projekcie
    - stosowanie wiązarów systemowych nie wyklucza stosowania rozwiązań projektowych w oparciu o tradycyjną więźbę. Różnica cenowa jest tylko jednym z czynników takiego, a nie innego rozwiązania projektowego.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał tumitak80 Zobacz post
    @gambit565 - nie reklamuje i nie ubliżam jak Ty jedynie wyraziłem swoje zdanie, ale widzę forumowa "elita - starszyzna" ma monopol na racje i albo jesteś głupi albo reklamujesz. Pozdro dla normalnych
    Napisales 4 posty , z czego
    -w pierwszym reklamujesz firme z jedlinki wycinajaca elementy z drewna
    -w 3 powtarzasz marketingowy blekot jakie wiazary laczone na plytki sa zle bo maja plytki a jakie wycinane polaczenia sa dobre.
    Wiemy, przez przypadek pierwszy post na forum i juz reklama
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 29-04-2017 o 10:34

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tumitak80

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-309
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kolego moim skromnym zdaniem więźba zbudowana o technologię Mitek, nadaje się do budowania konstrukcji wielkopowierzchniowych typu stodoły, obory, hale przemysłowe, Biedronki, Lidle etc. (o znowu poleciałem z reklamą). Skomplikowana konstrukcja dachu w technologii płytki kolczastej wyjdzie niejednokrotnie drożej niż więźba tradycyjna. Przy prostych kształtach dachu Mitek będzie tańszy, a poddasze nieużytkowe

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prusz.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	387784

    Komuś to się może podobać mi się akurat nie podoba. No chyba że cena jest głównym wyznacznikiem.
    Ostatnio edytowane przez tumitak80 ; 29-04-2017 o 12:35

  4. #24
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Sprawa prosta jak metr sznurka w kieszeni , zależnie od tego co jest budowane to lepsze jest prefabrykowanie lub niekoniecznie .
    Darek B

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tumitak80 Zobacz post
    Kolego moim skromnym zdaniem więźba zbudowana o technologię Mitek, nadaje się do budowania konstrukcji wielkopowierzchniowych typu stodoły, obory, hale przemysłowe, Biedronki, Lidle etc. (o znowu poleciałem z reklamą). Skomplikowana konstrukcja dachu w technologii płytki kolczastej wyjdzie niejednokrotnie drożej niż więźba tradycyjna. Przy prostych kształtach dachu Mitek będzie tańszy, a poddasze nieużytkowe

    .
    Dlaczego nieużytkowe ? Mam wiązary i jak najbardziej użytkowy strych.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał tumitak80 Zobacz post
    ...A jeśli chodzi o jakość...... przepaść jest ogromna pomiędzy więźbą tradycyjną, a wiązarami z tymi blaszkami
    Miałem nie zabierać głosu ale nie mogę się powstrzymać od kilku słów. Możesz nie być zwolennikiem prefabrykowanych wiązarów ale nie wypisuj bzdur. Oczywiście głową muru nie przebijesz jak nie wiesz o co chodzi. Nie rozróżniasz funkcji wiązara łączonego płytką kolczastą od więźby tradycyjnej. W dzisiejszych czasach oba rodzaje więźby są wykonywana na hali z drewna certyfikowanego i suszonego. Do tego elementy wiązarów są czterostronnie strugane i mają załamane krawędzie. Więźba tradycyjna o ile nie jest eksponowana nie musi być strugana choć może. Wiązar nie daje sił rozporowych na ściany, nie potrzebuje podciągów ani innych ścian nośnych. Nie wymaga stropu bo jego dolny pas jest nośnikiem dla sufitu, izolacji cieplnej oraz innych elementów. Można również go tak zaprojektować aby była możliwość wygospodarowania strychu w centralnej części. Pozwala na duże rozpiętości bez podparcia. Pozwala na wykonywanie dachów łukowych itp. O tych sprawach pisali tu również szanowni przedmówcy ale jak widać nie potrafisz czytać tych wpisów ze zrozumieniem. Do tego można również wyeksponować a płytki kolczaste nie są w tym żadną przeszkodą. Są dzisiaj takie trendy, że eksponuje się goły beton na ścianach a posadzka betonowa szlifowana i lakierowana jest chyba najdroższym rozwiązaniem. Plusy wiązarów są niepodważalne choć oczywiście każdy ma prawo wyboru i podobnie jak Ty może wybrać więźbę tradycyjną. Zaczynamy coraz częściej odchodzić od wycinania więźby na budowie z drewna tartacznego bez certyfikatu. Pragnę zauważyć w tym miejscu, że drewno bez certyfikatu nie może być stosowane na więźbę. Ten kto wprowadza takie drewno na rynek podlega karze do 100.000,-. Natomiast inwestor godzący się na takie rozwiązanie nie zdaje sobie sprawy z tego, że jak ubezpieczy dom i coś złego się wydarzy z dachem może nie uzyskać odszkodowania. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony