dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: komin

  1. #1

    Domyślnie komin

    Witam,
    Razem z bratem budujemy dom,a wiedze głównie czerpiemy z netu,pora przyszła na kominy,chciałbym zrobić coś takiego że od dachu do pewnej wysokości biały otynkowany a końcówka z klinkieru ,odwrotnie jak w projekcie https://www.extradom.pl/projekt-domu...FQ4TGwodcMYPPg

    Jeżeli mógłby ktoś ze znających temat podpowiedzieć jak dokładnie wykonać takie zakończenie komina to będę bardzo wdzięczny.
    komin jest systwmowy jeden kanał dymowy+ cztery kanały z pustaków wentylacyjnych.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Chyba trochę kłopotliwe w praktycznym wykonaniu.
    Niżej obudowa komina systemowego z cegły (klinkierowej lub pełnej) + tynk a wyżej sama cegła klinkierowa (bez tynku).
    Czyli niżej będzie komin szerszy niż wyżej?
    Może powinna być jakaś mini obróbka blacharska ? Ciężko będzie ją wykonać.
    Może bez obróbki blacharskiej?

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałem o czymś takim ,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prezentacja1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	383032
    Czy w ten sposób wykonana częśc komina spełni technicznie swoje zadanie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie widzę problemu. Użyj pełnej cegły i wełny zamiast styro....

  5. #5

    Domyślnie

    Witam ,
    Dziękuje Panie Piotrze za odpowiedź .
    Tak jak napisałem to będzie prawdopodobnie pierwszy wybudowany komin w mojej ''karierze'' budowlanej więc jeżeli mogę tom proszę o wyrozumiałość i jeszcze kilka wskazówek:
    1.Czy siatkę która będzie na wełnie mogę wywinąć na betonową podstawę i na niej wymurować klinkierową część komina? .
    2. Czy w środku części klinkierowej wymurować cały system kominowy tzn. pustak a w środku rura z kamionki czy wystarczy wypuścić samą rurę i obłożyć wełną ?
    3.Na zakończenie konina tzn nad cegłą klinkierową powinienem wylać betonową ''czape" i okuć ją blachą, czy wystarczy blacha na cegłę?
    CDN

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter 7474 Zobacz post
    Witam ,
    Dziękuje Panie Piotrze za odpowiedź .
    Tak jak napisałem to będzie prawdopodobnie pierwszy wybudowany komin w mojej ''karierze'' budowlanej więc jeżeli mogę tom proszę o wyrozumiałość i jeszcze kilka wskazówek:
    1.Czy siatkę która będzie na wełnie mogę wywinąć na betonową podstawę i na niej wymurować klinkierową część komina? .
    2. Czy w środku części klinkierowej wymurować cały system kominowy tzn. pustak a w środku rura z kamionki czy wystarczy wypuścić samą rurę i obłożyć wełną ?
    3.Na zakończenie konina tzn nad cegłą klinkierową powinienem wylać betonową ''czape" i okuć ją blachą, czy wystarczy blacha na cegłę?
    CDN
    1. Takie wywinięcie + elastyczny klej to dodatkowe zabezpieczenie przed spływającą wodą. 2.Pustak jest zbędny. 3. Sama blacha, byle szczelnie....Czapka zabezpiecza przed rozsadzaniem cegły głownie wilgocią na przemian z mrozem (warunki jakie rozsadziły górotwór Sudetów w trzeciorzędzie )

  7. #7

    Domyślnie

    Panie Piotrze jeszcze raz wielkie dzięki .
    ,Poszperałem troszeczke w necie i znalazłem coś takiego . http://www.jak-zrobic-dom.pl/2011/05...-kominowa.html
    Teraz jż mogę sobie wyobrazić jak zakończyć taki komin ,zapytam czy mogę to troszeczkę zmodyfikować ,
    Chcę mieć końcówkę komina z klinkieru więc jeżeli na górze wyleje taką wysuniętą czapę z betonu to cały urok komina zniknie więc planuje ostatnią warstwę cegieł wysunąć poza obrys komina i dopiero równo z cegłami wyleje płyte betonową ale taką cienką np 2-3 cm którą okuje blachą nierdzewna bądź aluminiową.
    Panie Piotrze czy będzie dużym nadużyciem jeżeli poproszę Pana o nr telefonu i ewentualne wskazówki bo ciężko jest mi te wszystkie techniczne sprawy opisać ..
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez peter 7474 ; 11-03-2017 o 18:53

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pisz tu. To Twoja zapłata za pomoc! Jak pogadamy, nikt już nie skorzysta....

    Czapka może być bez wysunięcia, ale nie grubości 2-3 cm tylko więcej, albo bez. Obróbka blacharska musi być tak zrobiona, by woda nie ściekała zbyt często na cegły...To nie jest takie proste. Wysunięcie czapy właśnie załatwia problem zaciekania po ścianach komina...Na fotkach masz moje kominy. Ja poszedłem w drugą stronę...Nic mi nie zacieka...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Daszek na wymiar..jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	383579   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07524..JPG
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	383580  

  9. #9

    Domyślnie

    Ok, Panie Piotrze .
    Będę sukcesywnie budował swój komin i umieszczał fotki z ewentualnymi prośbami o wskazanie ewentualnego rozwiązania .
    Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nowy sącz

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanie, jakimi kratkami wentylacyjnymi wykańczacie komin? Ja mam dach w kolorze ceglastym, komin również w tym samym kolorze i nigdzie nie mogę dokupić kratek w tym kolorze. Może ktoś z kolegów na forum zna sklep lub ma jakiś pomysł gdzie tu kupić takie kratki - najlepiej metalowe 14x14. Liczę na pomoc, pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam ,
    w tym tygodniu mam zamiar popracować nad kominem ,zdecydowałem sie na takie coś jak w projekcie https://www.extradom.pl/projekt-domu-amaltea-i-WRP1101 czyli od dachu cegła klinkierowa a zakończenie białe ,
    1. W jaki sposób wykonać takie zakończenie, nie bardzo wiem z czego można taką rzeźbę zrobić ,wymurować z cegły a te wypustki ze styro lub wełny ,siatka ,klej i tynk???
    2 Mogę użyć cegły ręcznie formowanej do części komina z klinkieru .Różne opinie na ten temat czytałem więc chętnie jeszcze poczytam opinii na ten temat.
    pozdrawiam,
    pp

  12. #12

    Domyślnie

    Witam ,
    widzę że nie dosyć jasno opisałem problem ,ale już raczej wiem jak sobie z nim poradzić .
    kolejne pytanie brzmi czy do obmurowania komina systemowego ponad dachem mogę użyć cegły z rozbiórki.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam ,
    Komin wystaje już ponad dach i teraz będzie obmurowany cegłą klinkierową ale zorientowałem się że popełniłem poważny błąd ,powiem aż wstyd się przyznać. W zestawie akcesoriów do komina jest taka opaska z blaszkami którą montuje się na zakończeniu komina a ja tą blaszkę zamontowałem zaraz za czopuchem , stało sie tak ponieważ wydrukowałem sobie instrukcję do komina na gaz a nie na paliwo stałe a w gazowym właśnie wtym miejscu znajdują sie podobne blaszki centrujące,
    Obawiam się że jeżeli rura się rozgrzeje i zwiększy swój obwud to ta opaska spowoduje pęknięcie wkładu ceramicznego.
    Jak sądzicie powinienem teraz usunąć tę obejmę czy raczej zamontowana wtym miejscu jest bez znaczenia dla wkładu ceramicznego?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pokaż co i gdzie zamontowałeś (jakiś rysunek z instrukcji)...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony