dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie jaki styropian pod wylewkę na poddaszu?

    Jaki styropian zastosowac pod wylewkę podłogi na poddaszu uzytkowym ? na całym poddaszu bedą grzejniki za wyjatkiem łazienki gdzie planuje ogrzewanie podłogowe. Myslałem nad styropianem akustycznym ,ale ze wzgledu na ogrzewanie podłogowe w łazience , musiałbym tam połozyc twardszy styropian . Czytałem ze nie powinno sie stosowac pod wylewke na jednej płaszczyźnie styropianów o róznej gęstości ze wzgledu na obsiadanie wylewki.

  2. #2

    Domyślnie

    A co ma twardszy styropian do ogrzewania podłogowego ? Nie wiem jaką metodę wybierzesz na układanie podłogówki, ale jeśli będą to spinki to znacznie lepiej się je montuje do stabilnego styropianu. Jaką masz grubość stropu nad parterem ? jak duże rozpiętości ? ściany działowe masz dylatowane ? W domach jednorodzinnych nie ma konieczności aż tak dużego tłumienia podłóg, na górze przeważnie są sypialnie, ewentualna pralnia może być hałaśliwa.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Nad salonem mam pokoje dziecięce i hałasu z nich obawiam się bardziej niż pracujacej pralki. Strop monolityczny , 12cm o ile sie nie myle. Twardszy styropian pod podłogówke własnie ze wzgledu na spinki. Tak przynajmniej mówił hydraulik

  4. #4

    Domyślnie

    a co ma jedno do drugiego? płyte grzewczą w łazience i tak musisz oddylatować od reszty, kładź wszędzie akustyczny a w łazience zwykły eps100


  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Właściwym rozwiązaniem będzie zastosowanie styropianu o właściwościach tłumiących dźwięki uderzeniowe o nazwie SUPERAKUSTIC - podłoga. W miejscach gdzie będzie ogrzewanie podłogowe można zastosować dwie warstwy, przy czym styropian SUPERAKUSTIC-podłoga ułożyć jako pierwszy na stropie, a na górnej warstwie zastosować twardszy styropian np. SILVER dach-podłoga, do którego będzie mocowane ogrzewanie podłogowe. Jako jedną płaszczyznę uważa się jedną warstwę styropianu, która powinna być wykonana z tego samego rodzaju płyt. Kolejna warstwa styropianu układana bezpośrednio na położonych już płytach styropianowych może być z innego rodzaju płyt, w zależności od założonego celu jaki chcemy osiągnąć.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 09-03-2017 o 15:00 Powód: Link reklamowy

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kazikujazdowski

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-987
    Posty
    41

    Domyślnie

    Hej coś takiego znalazłem w sieci a propos styropianu na podłogę
    https://www.youtube.com/watch?v=hHht4Xf-alY

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Są też opinie że styropian akustyczny to bardziej marketing niż realne wyciszanie hałasów i że nie warto go klasc

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    a jaki styropian proponujecie pod wylewke w pomieszczeniu(sypialnia) pod którym bedzie nieogrzewany garaz i kotłownia ? dac akustyczny aby max. wytłumić np. prace pomp itp. czy normalny aby jak najbardziej odizolowac od zimnego garazu ? Oczywiscie na suficie w garazu tez bedzie dany styropian(5cm)

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chrząszcz

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Mam podobny problem jak mario244 aczkolwiek trochę bardziej złożony. Chcemy wygłuszyć strop nad parterem - całkowita wysokości posadzki (styro+wylewka) musi mieć 15cm, z tymże niestety tylko 5cm będzie na wylewkę cementową, ponieważ zależy nam na jak najmniejszym obciążeniu stropu (remontujemy dom z lat 80tych). Pozostaje aż 10cm na styropian/wełnę. Dlatego zastawiam się czy położyć dwie warstwy: jedną warstwę styropianu akustycznego 5cm i jedną warstwę zwykłego styropianu dach-podłoga też 5cm. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? I który styropian kłaść bezpośrednio na strop a który na wierzch? Wylewka (5cm) będzie zbrojona siatką. W kuchni i łazience będzie ogrzewanie podłogowe. Z góry dzięki za porady! Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    akustyczny zdecydowanie od strony stropu/podłogi, czyli na spodzie


  11. #11

    Domyślnie

    Witam, jestem w trakcie układania styropianu i pierwsze doświadczenie jest takie, że na parterze ten gruby układa się i ściska całkiem dobrze (nie wybrzusza!), ale na górze mam 2 cienkie warstwy: 2 cm akustyczny STK i 3 cm 038 EPS 70 (Austrotherm) to koszmarek -wszystko tańczy, rozłazi się albo wybrzusza się, itp.
    Wydaje mi się, że aby efekt akustyczny był zapewniony, to trzeba szczelnie go rozłożyć, bez szpar -czy tak? Ew. jakiej wielkości szczeliny można dopuścić?
    Jest jakiś sposób na takie cienkie warstwy styropianu? Zaczynacie od bazowego rogu i dociskając rozkładacie na całość, ale jak stabilizujecie? Jakiś klej szybkoschnący? Bo pianka schnie powoli i ciężko to pospinać -proszę o pomoc.

    PS. a jak z piaskiem? Zasypywać grupy rurek czy nie? Różne opinie czytałem...
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 15-03-2017 o 06:55

  12. #12

    Domyślnie

    A weź teraz na tym rozwiń podłogówkę. U mnie przy 5 cm też wstawało po kątach ale daliśmy radę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13

    Domyślnie

    Czyli co sugerujesz z doświadczenia już? -spajać to klejem/pianką żeby nie bujało?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Czyli co sugerujesz z doświadczenia już? -spajać to klejem/pianką żeby nie bujało?
    Ja miałem EPS 100 w jednej 5-cio centymetrowej warstwie, spinki częściowo ustabilizowały całość a po narożnikach gdzie wstawało daliśmy tymczasowe obciążniki, które przy robieniu posadzek na bieżąco były usuwane a beton ładnie wszystko przydusił.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Witam,
    Czy na stropie teriva na poddaszu użytkowym wystarczy np. 6 cm styropianu w 1 warstwie?? Całość ma być ogrzewana podłogówką.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Popatrz na wymiary drzwi. Połóż tyle styropianu by ich w przyszłości nie skracać ani nie opuszczać nadproża. U mnie wymiar w świetle montażu miał mieć wymiar 208cm (od wykończonej podłogi).
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony