dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 126
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    henex1980

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    2

    Domyślnie Warto kupić dom z lat 60-70 tych?

    Witam. To mój pierwszy temat,jest zielony w temacie budowlanki dlatego prosiłbym o rade. Rozważam kupić dom murowany,cegła. Czy zakup takiego domu w kwocie 150tyś zł jest opłacalny? Mam dwa domi na oku. Na co zwrócić uwagę? Jaki może być koszt docieplenia takiego domu? Orientacyjnie. Oto dwa domki. Jeden ma cos ok. 100m z poddaszem drugi biały dom ma 80m. Można to wycenić? Mówimy tu o najtańszej opcji ocieplenia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8230169.JPG
Wyświetleń:	2172
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	383301   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14105550_1_1280x1024_budynek-mieszkalny-w-jasle-jasielski.jpg
Wyświetleń:	1913
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	383303  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Za 150kzł masz materiały na nowy dom, a do tego trzeba trochę dołożyć..to jest w zasadzie stan surowy otwarty.
    Okien niema, izolacji nie ma itp.. za jakieś 80-90 tyś to można by się zastanowić.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Za 150kzł masz materiały na nowy dom, a do tego trzeba trochę dołożyć..to jest w zasadzie stan surowy otwarty.
    Okien niema, izolacji nie ma itp.. za jakieś 80-90 tyś to można by się zastanowić.
    Wygląda na to, że te domy to z jakąś ziemią/działką są oferowane do sprzedaży.
    Pytanie jaka to działka, ile warta? Może się to razem okazać dobrą inwestycją.

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    jak byś sam ocieplał to w 15 tys spoko się zmieścisz ,za taką cenę to bym brał bez zastanowienia i nie słuchaj tych co każą ci nowy budować , bo 400 tys zabraknie

  5. #5

    Domyślnie

    ale sprawdź dokładnie ten dom instalacje elektryczną bo może być cała do wymiany, dach czy np za 2 lata nie będziesz musiał go robić na nowo razem z więźbą dachową, jak wyglądają podłogi co pod nimi jest czy nie będziesz musiał wszystkiego zrywać, jaki jest strop betonowy czy nie, sprawdź c.o. w jakim stanie żeby ci nie ciekło, sprawdź w jakim stanie są fundamenty czy są lane czy z czerwonej cegły jak to się kiedyś robiło
    komin czy nie śmierdzi z zewnątrz w domu w starych domach kominy już są "przepalone" i czuć z nich więc też może być do wymiany
    z którego roku ten dom ?

    bo może ci wyjść 200 tys. na remont jeżeli będziesz musiał robić wszystko od cegły

    a najlepiej weź na miejsce jakiegoś dobrego budowlańca zapłać mu coś przynajmniej się nie wkopiesz
    Ostatnio edytowane przez creative_21 ; 08-03-2017 o 18:58

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    jak byś sam ocieplał to w 15 tys spoko się zmieścisz ,za taką cenę to bym brał bez zastanowienia i nie słuchaj tych co każą ci nowy budować , bo 400 tys zabraknie
    Obejrzałeś te dachy ? Ocieplenie nawet 15 cm wyjdzie poza obrys dachu więc co? Bez przeróbek konstrukcji dachów nie da się zrobić tego dobrze. To też trzeba brać pod uwagę no i w koszt wrzucić.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy kolega chcąc remontować taki dom nie będzie musiał się dostosować do nowych WT 2017 ?
    Jeśli tak, to nie będzie z tym problemów w tak starym domu ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    jak byś sam ocieplał to w 15 tys spoko się zmieścisz ,za taką cenę to bym brał bez zastanowienia i nie słuchaj tych co każą ci nowy budować , bo 400 tys zabraknie
    Przecież tam trzeba jeszcze nowy dach, inaczej wyprowadzić gzymsy, odkopać dom dać izolację niżej. Da się czemu nie, ale bazowa cena jest spora.
    Chyba że z 1ha pola będzie miał przy tym. Jeśli ten dom był by tańszy ok, można się bawić- bryła nie jest trudna.
    Ale każda zmiana grubsza i papiery o przebudowę = spełnienie WT 2017 odnośnie izolacji i EP- tak że bida jak czopka.

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Przecież tam trzeba jeszcze nowy dach, inaczej wyprowadzić gzymsy, odkopać dom dać izolację niżej. Da się czemu nie, ale bazowa cena jest spora.
    Chyba że z 1ha pola będzie miał przy tym. Jeśli ten dom był by tańszy ok, można się bawić- bryła nie jest trudna.
    Ale każda zmiana grubsza i papiery o przebudowę = spełnienie WT 2017 odnośnie izolacji i EP- tak że bida jak czopka.
    Jakie papiery robić i olewać wszystko , u mnie cała gmina coś przerabia i nikomu do głowy nie przyszło załatwiać papierów , no chyba że nadbudowa to grubsza sprawa reszta to pikuś 150 tys kosztuje zwykłe mieszkanie w bloku a to jest dom z działką przecież

  10. #10

    Domyślnie

    Podkarpacie tani region działki też, nie bawilabym się w kupno starego domu, przez następne 10lat tyle kasy tam wsadzisz na remonty że na to samo wyjdzie jak budowa chyba że chcesz mieszkać w standardzie lat 70'. A jak zechcesz sprzedać to dalej będzie stary dom tylko po remoncie.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli działka jest więcej warta niż działka z tym domem to można kupić. Wtedy za różnicę w cenie zaorzesz ten dom buldożerem i starczy kasy na wywózkę.

    Jeśli masz tam mieszkać i w to inwestować a cena nieruchomości jest wyższa niż samej działki to nie warto. Dlaczego?
    1. Dach trzeba bedzie robić od początku, okaże sie ze więźba jest spróchniała
    2. Przeróbka tego wszystkiego do współczesnych warunków bedzie kosztowała więcej niż budowa nowego.
    3. Pozwolenie na budowe (dołozenie styropianu=nowe wymiary domu) - koszt projektu i pozwoleń
    4. Wszystko tam będzie do wymiany. A łatwiej coś wybudować od zera niż ratować próchno


    tak jak pisał מרכבה, ten dom właściwie nie ma wartości.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 08-03-2017 o 21:05

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podstawowe sprawy sprawdź:
    Dach, Elektryka, Fundamenty.

    Ja ze swojego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że kupiłem stary dom i jak tak pomyślę, to podczas remontów chociaż planowałem jak najmniejszym kosztem i jak najmniej to i tak zostały gołe ściany.. musiałem dać nową elektrykę, ocieplić dach ( płaski ), ocieplić ściany ( oczywiście to są dodatkowe sprawy ), wymiana okien ze starych drewnianych pogniłych, przeróbka kanalizy i cześci centralnego, naprawa komina ( wkład kominowy ) nowe posadzki i gładzie, wymiana drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, bramy garażowej.. słowem wszystko. Ale po wszystkim i tak jestem w porównaniu z nowym domem z takim ociepleniem i działką w centrum do przodu o kilkadziesiąt tysięcy oczywiście porównując nowy dom w tej lokalizacji. A nawet starsze domy są sprzedawane drożej niż mój po remoncie. Ale wewnątrz wszystko robiłem sam. Plusem jest lokalizacja, etapowość prac. Ale to trochę pudrowanie trupa. Następny dom już wybuduję, coś o powierzchni do 100m z oddzielnym garażem i blisko pasywnego a wyjdzie pewniepodobnie jak ten stary ( zalezy jaka działka ) . Pozdrawiam.

  13. #13
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak ja lubię te internetowe bohaterstwo , zburzyć postawić nowe , jaki kocioł kupić do 3 tys ? odp ja proponuję pompę ciepła za 40 tys , tego typu rady tu tylko słychać , czy wy tak naprawdę myślicie ? czy to tylko magia klawiatury

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Pozwolenie na budowe (dołozenie styropianu=nowe wymiary domu) - koszt projektu i pozwoleń
    dociepleniu budynków o wysokości do 25 m - nie wymaga PnB !
    - z resztą wszystko się zgadza
    - najlepiej traktować ten istniejący budynek, jako stan surowy otwarty z możliwością ingerencji w konstrukcję nośną budynku w zależności od jego stanu technicznego oraz możliwości przebudowy ....
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od oceny trzech rzeczy:
    1. Czy ten garnitur po kimś w ogóle jest dla mnie wygodny?
    2. Ile jest warta działka razem z przyłączami uwzględniając również subiektywną wartość jej lokalizacji?
    3. Czy jego stan wymaga w ciągu bliskiej przyszłości remontu kapitalnego (razem z instalacjami).

    Jeżeli jest wygodny i wymaga generalnego remontu - to cena musiałby być bardzo zbliżona do ceny działki. Bo koszt demolki będzie całkiem porównywalny z SSO (pewnie na lepszych materiałach i szytych na miarę). Jeżeli mniejszy remoncik wystarczy - to odpowiednio drożej warto zapłacić za dom.

    IMO taki dom ma sens w trzech sytuacjach:
    1. Pasuje nam jego stan i możemy zamieszkać po odświeżeniu czy małym remoncie.
    2. Nie ma konkurencyjnych ofert w okolicy.
    3. Zakochaliśmy się w domu. Mam przyjaciółkę, która kupiła dom z okresu międzywojennego. Dom ma duszę i jest naprawdę klimatyczny, a ona ma wydatki. Ale za nic w świecie nie chce się przenieść gdzie indziej.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Mieszkam w okolicy i doszedłem do wniosku że lepiej coś wybudować niż kupować coś, z czego nie będziemy zadowoleni. Stary dom to stary dom. Albo sie taki kupuje i mieszka w takim jaki jest, albo robi generalny remont ale taki totalnie generalny, ale to nie wyjdzie taniej niż budowa nowego. Skoro interesuje cię kupno takiego co ma 80m to lepiej taki wybudować. Mała parterówka. Pomieszczenia sobie rozplanujesz sam i na bank będa lepiej rozmieszczone niż w takim starym domu. W takiej małej parterówce ściany nośne tylko te zewnetrzne, dach na konstrukcji wiązarowej, sufity podwieszone i ogrzewanie podlogowe po całości. Taki dom da się wybudować całkiem tanio (200tyś i mieszkasz), a gdybyś chciał robić remont takiego starego to kupe kasy dołożyć trzeba. Wydasz nie mniej niż na zakup działki i budowe domu przelicz to sobie

  17. #17
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A mnie się podoba ten pierwszy z lewej , dach wygląda ok okna wyglądają na plastikowe , docieplać być może nie będzie trzeba zależy z czego zbudowane ściany , jak bym miał wydać 600zł więcej za tonę węgla co rok to wolałbym chyba tak zrobić niż zrywać dach z powodu docieplania i wydawać łącznie 100 tys , dobry kocioł i spoko

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Jak ja lubię te internetowe bohaterstwo , zburzyć postawić nowe , jaki kocioł kupić do 3 tys ? odp ja proponuję pompę ciepła za 40 tys , tego typu rady tu tylko słychać , czy wy tak naprawdę myślicie ? czy to tylko magia klawiatury
    Czemu się od razu denerwujesz, kotły za 3 tyś wymrą szybciej niż później i zostaniecie z ręką w nocniku. Dach w tym domu wygląda na kryty eternitem.
    Okien nie ma. Taki dom jest dobry dla kogoś kto ma pojęcie co trzeba zrobić. Właśnie bez bohaterstwa... Każda zmiana która wymaga PB (przebudowa, rozbudowa, nadbudowa) = spełnienie WT 2017 odnośnie zapotrzebowania na ciepło. A z tym będzie krucho, bo trzeba docieplać po ławy.
    Jeśli by ten dom kosztował około 85-110kzł ok .. jeszcze by warto było się zastanowić.
    Zaletą tego domu jest - że można sobie wypić kawę pod dachem -sam mam jeszcze "groszy" do remontu ale - to dziedzictwo po Dziadku - a roboty masa.
    Ale 5kzł wydane na papiery ( ustabilizowanie granic, mapa DCP, akt notarialny itp...) ale zostanie z tego tylko drewno i to nie całe. Oraz sobie myślę poradzę z Bożą pomocą z ogromem pracy i rozwikłanych problemów. Plusem - że sobie robię wszystko pod dachem .

    Okna są na 100% w tym po prawej skrzynkowe.
    Nie opowiadaj że w takim domu wymiana okien i zostawienie ścian z cegły coś pomoże.. chyba na grzybki po kątach. Komfort w takim domu jest po prostu tragiczny - szczególnie zimą. Ciepło rozprasza się w tempie zastraszającym. Zapomnij też - że ogrzejesz ten dom węglem - wejdzie zakaz kotłów - i pozamiatane ... mi to nie przeszkadza bo będzie więcej roboty
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 09-03-2017 o 13:00

  19. #19

    Domyślnie

    Nie przesadzajcie ....

    Nic nie wiadomo jaki jest koszt tam działek , jaką mają wartośc te działki , jak wygląda infrastruktura i itd ...

    Ludzie kupują stare domy często ze względu na działkę i lokalizację i pełna infrastrukturę oraz to że w takim domu można od razu mieszkać ...

    Działka też kosztuje a cena podana przez pytającego to cena dom + działka ...

    Jak ktoś chce rozwalać dom niemalże do stanu surowego to w takim przypadku lepiej taki dom zburzyć...

    Ale dużo ludzi kupujących starych domy wie że te domy nie są idealne i super ciepłe i wiedzą o tych wadach i raczej bedą remontowali tylko to co będzie konieczne a nie na "wyrost" ...

    Taki dom ma taki plus że można w nim od razu mieszkać i w miarę możlwości finansowych remontować ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #20

    Domyślnie

    Żeby od razu mieszkać to można sobie wynająć mieszkanie na 2 lata lub kupić domek holenderski. Nowy dom zbudujesz taniej niż wyremontujesz taki ze zdjęć. Więc albo kupując taki domu trzeba w nim mieszkać i nic nie robić i żyć jak kloszard przepalający tony węgla albo nie kupować.
    Bo żaden generalny remont tego domu się nie opłaca ponieważ wymienić w nim trzeba wszystko. To co generuje koszty a zostaną nic niewarte mury dodatkowo izolacje, hydroizolacje ciężko jest wykonać. Może też zabraknąć wysokości na odpowiednie ocieplenie pod wylewki czy też zrobienie ogrzewania podłogowego.

    Taki dom jest złudzeniem dla osób które nie znają procesu inwestycyjnego i nie wiedzą jak wyglądają wydatki przy budowie domu. Wydaje sie - jest gotowy dom tylko troszkę wyremontuję. Rzeczywistość jest inna.
    Wartość tego co pozostanie będzie mniejsza niż koszt prac które trzeba wykonać aby pozbyć się tego co niepotrzebne i nienadające się.

    https://www.otodom.pl/oferta/budynek...l#gallery-open[2]
    przez grzeczność nawet zdjęć środka nie pokazują żeby nie obrzydzać.

    To przyłączce elektryczne to raczej nie przetrwa ocieplenia.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 09-03-2017 o 16:49

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony