dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 126
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    dociepleniu budynków o wysokości do 25 m - nie wymaga PnB !
    Mądrego to i miło posłuchać

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oczywiście że nie trzeba pozwolenia na docieplenia, to oczywiste. Tu chodzi o przebudowę, rozbudowę i nadbudowę.
    Kupuje się dom w stanie surowym otwartym za nie małą kasę, tego trzeba być świadomym.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie do końca jest to SSO bo
    1. aby dojść do SSO to trzeba skuć tynki/wylewki, odkopac fundamenty i zaizolować, dodać hydroizolacje poziome i pionowe
    2. pozbyć się dachu więźby a i pewnie stropu drewnianego i zapewnić ekwiwalent w postaci nowego dachu
    3. Zdemontować okna, pozbyć się śmieci i to zutylizować - to tez jest duży koszt

    No chyba że nic nie robić i mieszkać. To jedyne uzasadnienie. Kotłować tony węgla wydawać mnóstwo kasy i żyć w podłych warunkach.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 09-03-2017 o 22:53

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego zakładacie zły stan techniczny więźby? Teściowie mają dom z lat 60-tych i z konstrukcją drewnianą nic się nie dzieje.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oj tam oj, mam więźbę - a raczej większość krokwi jeszcze z XIX wieku dach jętkowy
    nie wygląda to zachęcająco, trochę czyszczenia, trochę wiercenia, dłutowania- ale darowanemu "qń'owi" nie zagląda się w zęby. Żeby nie było że jestem przeciwnikiem remontów.
    Ale jeśli bym miał kupić taki dom, za np 80 -100 kzł tyle chodzą podobne, to ne. W tej kasie mam nowy SSO home made.
    Oczywiście jedna złota klamka robi różnicę.. drzwi do chałupy pasywnej ile ? 5 kzł min do 10kzł..

    Taki dom do remontu jako "darowany" czy kupiony za odpowiednią kasę jest całkiem fajny bo startuje się z poziomu dachu nad głową.
    Robiłem drenaż, miło było sobie siąść pod dachem i wypić kawę

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    za 100 tyś masz SSO ale bez działki.
    Za ile masz z działką w pełni uzbrojoną?

  7. #27

    Domyślnie

    Też przerabiałam mentalnie pomysł kupna domu do remontu i nijak się to nie oplaca, jak policzyłam punkt po punkcie na kb ile mnie by raki remont wyniósł generalny średniego domu kostki koło 130m2 wyszło na cenę nowego domu z działką w okolicy, i to bez jakichś fajerwerków typu dobudowy czegoś, znacznej ingerencji w konstrukcję. Z tym mieszkaniem to też średnio jak na raz trzeba skuwac tynki, posadzki, robic elektrykę hydraulike i okna bo tak by wypadało to na raz zrobić. Taki stary dom to tylko jak darmo dajo. A z tym zakazem kotłów na węgiel to radzę się obudzić, ja rozumiem że tu fantasci siedzą ale bez przesady na widłach by ich z sejmu wynieśli, może gdzieś lokalnie typu Kraków to przejdzie na próbę ... do najbliższych wyborów. Prędzej w gminach będą elektrofiltry za złotówkę rozdawac.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Nikt z dnia na dzień węgla nie zakaże. To się robi stopniowo. Nowe wymagania co do kotłów, czyli kotły coraz droższe, węgiel też nie tanieje i pewnie będzie dalej ciągle drożał. Pellet jest drogi więc to żadne wyjście. Już teraz ogrzewanie węglowe kosztuje tyle co jakby gazem grzać, a kocioł gazowy jest znacznie tańszy niż węglowy z podajnikiem. Myślę e jakby ludzie umieli liczyć to do nowych domów węgla by nikt nie pchał, a niestety pcha większość.

  9. #29

    Domyślnie

    Jeśli dom jest w dobrym stanie, to na pewno warto go kupić. Na początku trzeba byłoby sprawdzić w jakim jest stanie i czy nie wymaga remontu. Bo remont może pochłonąć dużą ilość gotówki.

  10. #30

    Domyślnie

    wg. mnie to za 100tys, to taki maks. bo musisz tam zrobić wszystko ja podobny domek sprzedałem i buduję nowy
    trzeba skuć tynki zerwać podłogi najlepiej zewnętrzne tynki też zbić do porządnego ocieplenia, dach nowy jeżeli nie da rady wykorzystać tamtej więźby to pewnie z ociepleniem z 60 tys. jak nic, okna nowe bo drewniane, c.o. nowe, kanalizacje też by wypadało zrobić żeby się coś nie sypało z czasem i nie trzeba było kuć w domu, ściągnąć te kable z dachu i zrobić skrzynkę dodatkowy koszt, komin bo pewnie będzie cuchnął od zewnątrz
    moim zdaniem albo znajdzie jelenia za 150tys albo sprzeda komuś kto ma mało kasy za 100tys i będzie tam dłubał
    a i jeszcze fundamenty sprawdź jak są na cegle to tym bardziej nie warto

  11. #31

    Domyślnie

    jak można pisać że nie warto bo za tyle można mieć SSO, to kpina. Za te 150tyś to kupicie co najwyżej działkę i zostanie wam kasy na robocizne małego domu pozostanie wam tylko wykombinować kolejne 300 czy 400 tysięcy i wtedy rzeczywiście wybudujecie go do zamieszkania na średnich standardach, bez ogrodzenia i innych pobocznych tematów którymi trzeba będzie się zająć. Osobiście nie kupiłbym "używanego" domu ze względu że chce świeży budynek który będzie pewny, solidny, nowoczesny, niezawodny na długie lata ale na taką przyjemość potrzeba z 700tyś (łącznie z działką, ogrodem, ogrodzeniem itp). Innymisłowy mówiąc gość pyta o stare mercedesy a wy mu proponujecie 5 razy droższe z salonu

  12. #32
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    dokładnie o to chodzi , przecież każdy dom da się odremontować i nie wszystko musi kosztować to co wy podajecie , wiem bo to przechodzę-łem w zasadzie już prawie koniec niespełna dwa lata ale 90% mojej roboty i jak czasem czytam to wszystko wychodzi mi podzielone przez 3 wg tego co niektórzy wyliczaja tak od pały , jak ktoś powiada że wybuduje za 150 tys nowy dom to ja mu gratuluję serdecznie tylko niech mi pokaże na stole kupkę następnych 400 tys na wykończenie , 150 tys kosztuje mieszkanie w bloku a tu jest dom z działką , 1000 m2 działki w np Rudzie Śląskiej kosztuje od 150-200 tys zł więc o czym tu gadać , przyłącza nerwy elektrycy inne bzdet , a tu sam możesz sobie zrobić wg uznania

  13. #33

    Domyślnie

    Z czasem i tak budowa domu, a porządny remont tego domu wyjdzie na równo kwotowo
    Nie wliczam działki to jest na plus tego domu
    Wszystko zależy od finansów
    Tak samo w nowym jak i starym domu możesz dłubać sam ������

  14. #34

    Domyślnie

    Z czasem i tak budowa domu, a porządny remont tego domu wyjdzie na równo kwotowo
    Nie wliczam działki to jest na plus tego domu
    Wszystko zależy od finansów
    Tak samo w nowym jak i starym domu możesz dłubać sam

  15. #35

    Domyślnie

    Skoro tak chcecie wszystko samodzielnie to już lepiej samodzielnie budować dom po godzinach i w weekendy, czasowo wyjdzie porównywalnie a nie mieszkasz na budowie, brud pył syf kurz przez 2-3 lata non stop nierzadko z małymi dziećmi w domu tak wygląda taki remont generalny. Samoroby to jednak mają więcej oleju w glowie. Do western działki w Jaśle tańsze, sprawdź sobie, robocizna 0zl bo tu i tu musiałby robić, dom 80m2 bez ścian konstrukcyjnych wewnątrz parterowy rzut prostokąta machnie szybko i tanio.potem sobie może dłubać budynek gospodarczy jak się już urzadzi.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Co innego jest budować dom w Warszawie, czy innym większym mieście, gdzie cena 1ar zwala z nóg. Co innego budować się
    na podkarpaciu.
    1000 m2 działki w np Rudzie Śląskiej kosztuje od 150-200 tys zł więc o czym tu gadać
    a tu 1/10 z tego za ar..
    Tak że nie ma co porównywać. Dokładnie wiem z czym się je taka chałupa ile jest przy niej roboty, która i tak nie będzie taka jak powinna.
    Chodzi o ciągłość izolacji np. Pół biedy jeśli jest piwnica. To jest możliwe, nigdzie nie napisałem że nie. Sprawa rozbija się o kasę.
    http://brzozowiak.pl/ogloszenie.php?nr=1638728 ładna

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Działka ma 51 arów , więc jeśli nie ma wydanch WZ max do końca kwietnia 2016r to jest to działka niesprzedawalna ...
    Bo żaden zwykły człowiek nie może jej kupić (a tylko rolnik) ...

    A w ogłoszeniu nic nie ma że ma wydane WZ , a raczej takie rzeczy się pisze bo to podnosi wartość działki ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #38

    Domyślnie

    Wy to udani jesteście, gość się pyta o dom w Jaśle bo pewnie tam mieszka, jeden mu wyskakuje z poziomem cen dzialek w Rudzie a drugi z działką 33 km od Jasła.

  19. #39

    Domyślnie

    Sama myślę nad zakupem domu z 37 r. do remontu ale takiego remontu na 99 % bo z tego co jest to pewnie 4 ściany zostaną i tyle. Ok 160 tyś za tą ruinę gdzie nie ma nic nie wygląda zachęcająco ale sama działka w tym miesjcu bez przyłaczy kosztuje 100 tyś, przyłacza min 20. Wolę stary dom do remontu w mieście, niż nowy dom 10 km od miasta. Mam dziecko i nie mam zamiaru żyć w samochodzie przed praca i po pracy, bo zajęcia dodatkowe, bo praca w mieście, bo zakupy. Wiem, że nie bedzie duzo taniej niż wybudowanie nowego ale w pieknej okolicy i wszytsko jestesmy w stanie zrobić sami. I chętnie podpatrze jak inni remontują swoje gniazdka.
    Ostatnio edytowane przez alycja ; 13-03-2017 o 13:40

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    33 km od Jasła wiele nie zmienia. Trzeba taki dom wycenić jak stan surowy otwarty z plusem.
    Czyli jakieś przyłącza np. Później robią się schody, każda większa ingerencja =
    projekt i spełnienie wymagań cieplnych jak dla nowego domu. Zmiana kąta dachu itp..
    ok można robić na "lewo" jak się ma sąsiadów sprawdzonych, ale o to czasem trudno i ktoś życzliwy doniesie. Sam dostałem dom nieco młodszy bo 1938 roku, choć gro elementów jeszcze XlX wiek zahacza. I tylko że jest to darowizna - to można jakoś patrzeć na to przychylnie. Pierwsze podbić to płytą fundamentową... wykonać pod piwnicę z garażem ...
    O ile drewniany da się w miarę prosto podnieść i to zrobić, to z murowanym już tak łatwo nie będzie i odechce się tej roboty. Jedyny plus tego jest że jest ciągle dach nad głową i jest już prąd Kolejnym plusem można to potraktować jako realizowanie budowlanego "hobby" wykonawczego.

    Nie padło ile jest działki przy tym domu ./ domach .. to też może mieć i ma znaczenie co do ceny.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 13-03-2017 o 14:32

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony