dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 126
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Dlaczego uważasz że mam 2 lewe ręce? W swoim domu wykonałem samodzielnie wiele prac, wartych kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy zł. Nie mam węgla, by nie syfić sąsiadom i sobie. Instalacja gazowa kosztowała mniej niż węglowa, a że rachunki za paliwo są naprawdę niskie, to węgiel nie miał sensu. Na paliwie węglowym zaoszczędziłbym może max na kawę do ekspressu, na zauważalne oszczędności czekałbym........nie chce mi się liczyć, pewnie kilkaset lat.
    A pompa ciepła...jak najbardziej, gdyby 6-7 lat temu ceny były takie jak dziś, byłaby PC powietrze-woda.
    Mając w PG kocioł węglowy, nie odważyłbym się napisać dom ful wypas!

  2. #82
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A ja się odważyłem tak powiedzieć bo mnie poprawność jedynie słuszna wali , z komina mi nie kopci , gazu nie ma u mnie i pewnie za 20 lat nie bedzie a pompę ciepła kupię ale pod warunkiem że ceny znormalnieją , teraz uważają że to luxus a za to trzeba przepłacać 2 krotnie chociaż to wynalazek ma ze 50 lat już na świecie , odwrócona lodówka

  3. #83

    Domyślnie

    Ja kupiłem dom do remontu,taką typową kostkę z początku lat 80.I osobiście jestem zadowolony.Dom duży,układ pomieszczeń wręcz idealny.Dałem za niego 170 tys.Prowadzę w nim od dwóch lat remont generalny.Z oryginału zostały tylko ściany i dach.Nie oszczędzam na materiałach,wiekszość prac robię sam.Jak na razie włożyłem ponad 100 tyś i myslę,że w 200 się zamknę razem z urządzeniem działki.
    Za taką kasę zbudowałbym teoretycznie nowy..ale jest jeszcze działka 6000m...i już się okazuje,że jednak bym nie zbudował chcąc mieć taki ogród,w takim miejscu.Działka jest widokowa,lokalizacja dla mnie idealna.
    Podsumowując to czy warto, czy nie zależy od wielu czynników-lokalizacji,wielkości działki,stanu technicznego budynku,standardu jaki chcielibyśmy osiągnąć,tego kto i jak będzie prowadził remont..trochę zbyt wiele czynników żeby dało się w prosty sposób odpowiedzieć czy warto bo w końcu dla każdego co innego jest ważne.
    Pewne jest jedno trzeba to dobrze przemysleć z każdej strony na chłodno bo można się niezle wkopać.

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    berthold61 - elektryki niestety sam wolę nie robic, niestety nie wiem nic na ten temat a czasu mało aby się dokładnie doedukować.. a uwież mi, że chciałbym. zaplanowałem wydac na piętro ( 50m2 ) 3 000zł. Co do ocieplenia.. Też wolałbym zrobić sam i wtedy zamiast 24 000 zł wydałbym o ok. 8 000zł mniej bo tyle wyjdzie robocizna ( po odjęciu wynajmu rusztowań itp. Wysokość domu to ok. 7.5m ) Łazienki w kafelkach też nie zrobiłem sam.. Jeszcze wiele rzeczy musze się w życiu nauczyć i napewno wiele się nauczę ale nie w tym momencie.
    Pozdro.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziolo009 Zobacz post
    witam bo mam takie pytanko zawsze chcialem miec dom wiecie wybudowac i wgl ale poczytalem troche o tej budowie i raz ze potrzebuje to sporo czasu i pieniedzy wiec mam pytanie czy nie bardziej oplacalne jest kupienie sobie mieszkania ze stron takie jakt ta [SPAMER] bo jest to po prostu latwiejsze
    Nie dość, że droższe niż dom w nabyciu i w używaniu, gorsza jakość*, to jeszcze finansuje się spamerów.

    *Ładnie mi to podsumował jeden producent okien:
    Okna Nergo z założenia są oknami do budynków wielorodzinnych, gdzie nie są wymagane wyśrubowane parametry i nie występują duże przeszklenia, dlatego dla tego okna podawane są jedynie podstawowe parametry
    A do tych podstawowych nawe U się nie zalicza.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-03-2017 o 22:39

  6. #86
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    henex1980

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuję za uwagi. Wstyd sie przyznac ale dopiero dziś odwiedziłem forum a tutaj tyle informacji od Was Jeżeli wypośrodkuje Wasze uwagi to i tak ten dom jest nieopłacalny. Oglądałem dom z gościem co więcej lat buduje i remontuje niż ja ma życia, powiedział że fundamenty są do roboty. To 10-15% wartości nieruchomości.W odległości 500m płynie rzeka Wisłoka która jak wiadomo w 2010r zrobiła w Jaśle nie mała powódź ale sprzedający się upiera że jego dom nie był zalany. W domku jest jednak wiele do zrobienia, wiadomo kto jakie ma oczekiwania i budżet. Ocieplenie plus okna też na starcie do zrobienia. Nie opłacalne dla mnie tym bardziej że działka to może warta 20-30tyś. Facet nie da się ruszyc z ceny więc niech szuka dalej chętnego. Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Chodzi o opinie na temat innego domku. Plusem jest dość duża działka 25ar w granicy miasta wiec plusy. Domek drewniany, dziś jadę go zobaczyć. Wiem że z jednej fotki ciężko coś wiecej powiedziec ale może ktoś ma doświadczenie w temacie i jest w stanie ocenić realne koszty remontu tego domku. Zakładam że dach do roboty, chciałbym go ocieplić a przynajmniej obic jakąś deską elewacyjną ( drewno lub jakis panel imitujący drewno) Czy możecie cos powiedzieć na temat? Kwota wyjściowa to 140tyś zł. Podobno działka w tym rejonie jest warta 4-5tys za ar. Jak patrze na to wszystko to podejżewam że skończy sie na mieszkaniu m3
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s17082aa8281b9c806819d9debf835705.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	387228   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se1b09f6fd683f87baa005527fc165170.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	387229  

  7. #87

    Domyślnie

    Jeśli działki są tak tanie to kup działkę za 5 tyś a za 200 tyś wybuduj dom z którego będziesz zadowolony.

    Dom który teraz pokazujesz do niczego się nie nadaje. Nawet dysponując kwotą 140 tyś wybudujesz lepszy dom niż wszystko co pokazujesz. One się nadają do zburzenia

  8. #88

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał henex1980 Zobacz post
    ... Zakładam że dach do roboty, chciałbym go ocieplić a przynajmniej obic jakąś deską elewacyjną ( drewno lub jakis panel imitujący drewno) Czy możecie cos powiedzieć na temat? (
    - widać po zdjęciach, że działka jest " z widokiem " - i to jest jej atut !
    - do budynku istniejącego w konstrukcji szkieletowej drewnianej, raczej bym się nie przywiązywał. Nie wiadomo, jak wygląda konstrukcja fundamentów, ścian, dachu, ... ( można wstępnie założyć, że ten dom nie zna izolacji wodochronnej, cieplnej może poza dachem wykończonym ceramiką ).
    - kupić działkę, wybudować na niej nowy budynek, a ten traktować jako przejściowy do wyburzenia.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Dom który teraz pokazujesz do niczego się nie nadaje. Nawet dysponując kwotą 140 tyś wybudujesz lepszy dom niż wszystko co pokazujesz. One się nadają do zburzenia
    Po pierwsze nie do zburzenia, tylko jak już, to do rozbiórki.
    Pan to masz rentgena w oczach, że określasz stan tego domu na podstawie dwóch zdjęć?
    No to słucham:
    - W jakim stanie są bale?
    - Czy dach przecieka?
    - Na czym stoją fundamenty?
    - Czy poddasze nadaje się do zagospodarowania?
    - Czym ocieplony jest dom?

    ???

    Przecież takie domy się remontuje i służą one ludziom jeszcze przez dobrych xdziesiąt lat! Ogrzać takiego drewniaka to jest żaden problem.

    W dupie byłeś, gówno widziałeś, a już wydałeś wyrok - skąd ja to znam... chyba z tego forum...
    Ostatnio edytowane przez Zagurski ; 25-04-2017 o 18:48

  11. #91
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Po pierwsze nie do zburzenia, tylko jak już, to do rozbiórki.
    Pan to masz rentgena w oczach, że określasz stan tego domu na podstawie dwóch zdjęć?
    No to słucham:
    - W jakim stanie są bale?
    - Czy dach przecieka?
    - Na czym stoją fundamenty?
    - Czy poddasze nadaje się do zagospodarowania?
    - Czym ocieplony jest dom?

    ???

    Przecież takie domy się remontuje i służą one ludziom jeszcze przez dobrych xdziesiąt lat! Ogrzać takiego drewniaka to jest żaden problem.

    W dupie byłeś, gówno widziałeś, a już wydałeś wyrok - skąd ja to znam... chyba z tego forum...
    No i to mnie się podoba , też jestem tego zdania , ale sa intewrnetowi bohaterzy , zburzyć i postawić za 800 baniek nowy dom i nie oszczędzać na materiale musi być najdroższy taki co tylko milionerzy stosują

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Po pierwsze nie do zburzenia, tylko jak już, to do rozbiórki.
    Pan to masz rentgena w oczach, że określasz stan tego domu na podstawie dwóch zdjęć?
    No to słucham:
    - W jakim stanie są bale?
    - Czy dach przecieka?
    - Na czym stoją fundamenty?
    - Czy poddasze nadaje się do zagospodarowania?
    - Czym ocieplony jest dom?

    ???

    Przecież takie domy się remontuje i służą one ludziom jeszcze przez dobrych xdziesiąt lat! Ogrzać takiego drewniaka to jest żaden problem.

    W dupie byłeś, gówno widziałeś, a już wydałeś wyrok - skąd ja to znam... chyba z tego forum...
    Czytałeś fragment zapytania ?
    Cytat Napisał henex1980 Zobacz post
    Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Chodzi o opinie na temat innego domku. Plusem jest dość duża działka 25ar w granicy miasta wiec plusy. Domek drewniany, dziś jadę go zobaczyć.
    Wiem że z jednej fotki ciężko coś wiecej powiedziec ale może ktoś ma doświadczenie w temacie i jest w stanie ocenić realne koszty remontu tego domku. Zakładam że dach do roboty, chciałbym go ocieplić a przynajmniej obic jakąś deską elewacyjną ( drewno lub jakis panel imitujący drewno)
    Czy możecie cos powiedzieć na temat?
    Kwota wyjściowa to 140tyś zł. Podobno działka w tym rejonie jest warta 4-5tys za ar.
    Jak patrze na to wszystko to podejrzewam że skończy sie na mieszkaniu m3
    To pomnóż powierzchnię działki przez cenę
    25 ar x 4-5 tys. zł = 100.000 - 125.000 zł , czyli blisko ceny z domkiem do remontu.

    Ile wg ciebie będzie kosztować remont i dostosowanie do własnych potrzeb?

    Lepiej jest kupić mniejszą działkę i wybudować mały domek niż remontować stary.

    Ta domek z działka a właściwiej to działka z domkiem kosztuje tyle ile ~j est warta.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 25-04-2017 o 21:04

  13. #93

    Domyślnie

    Powiem ci tak:
    Usytuowanie działki (które w tym przypadku koledze @henex1980 jak najbardziej pasuje) jest dużo więcej warte - zarówno pod względem materialno-praktycznym, ale przede wszystkim emocjonalnym - aniżeli to, co na tej działce stoi, czy dopiero ma powstać.
    Także twoja porada, żeby kupić inną działkę, mniejszą, tańszą to tak porada, za przeproszeniem, z dupy wzięta.
    Bardzo często jest tak, że wchodzisz na daną działkę i JUŻ WIESZ, ŻE TAM BĘDZIE DOM TWÓJ! Większość ludzi, przesiąkniętych pogonią za pieniędzmi, tego nie czuje. Niestety.
    A ten dom na tej działce wygląda pięknie! Jest klimat.
    Można wszystko wyburzyć, wyciąć stare drzewa, zaorać i postawić nowe mury za 250 tys, ale równie dobrze można zrobić remont za 100 tys. i żyć w tym domku długo i szczęśliwie. Bo taki dom ma w sobie energię - akurat ten na zdjęciu ma energię jak najbardziej pozytywną! I nie pytaj, skąd wiem

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... równie dobrze można zrobić remont za 100 tys. i żyć w tym domku długo i szczęśliwie

    jesteś dużym optymistą jak najbardziej można życzyć nowemu właścicielowi, aby zmieścił się w tej kwocie 100 tys. i żył szczęśliwie, tym bardziej jeśli dom spełnia jego oczekiwania.

  15. #95

    Domyślnie

    Jestem za tym, aby móc spełniać własne marzenia.
    Tutaj są same pesymistyczne odpowiedzi, także idąc tym torem, to chłopak nie osiągnie niczego.
    Ale ten dom wydaje się być rozwojowy.
    A niech będzie i 150tys.zł. na remont tego domu, to i tak niewiele w porównaniu z tym, co inni mu proponują.
    A proponują wybudować nowy dom za 200 tys.zł.
    No kurwa, jakie 200tys? Po co oszukiwać chłopaka, że za tę kwotę wybuduje dom?
    Ten Dom jest już wybudowany, stoi i czeka, aż ktoś go odremontuje.
    Jest taki program na |Polsacie - "Nasz nowy Dom", gdzie większe rudery remontują w 5 dni. I da się w nich mieszkać.
    Także nie ma takiego czegoś, że się nie da! A jak kolega nie kupi tego domu z działką, to kto inny kupi i wyremontuje tę - skądinąd - piękną chałupkę.

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... nie, no wszystko się da, tylko niekiedy jest to nieopłacalne. Ja bym polecił, aby Inwestor ( przyszły użytkownik budynku ) zlecił podstawową ekspertyzę techniczną, lub choćby rzeczową opinię techniczną dot. stanu przegród budowlanych w budynku - wyjdzie zakres prac / wycena / skala kosztów, które nie dotyczą "przemalowania" budynku inną "farbą". Jedne budynki warto ratować, inne nie - dla mnie to jest oczywiste - ale muszą być konkretne dane, aby takie decyzje podejmować, przy czym mówimy o budynku w konstrukcji drewnianej, który nie wie jeszcze np. czym jest izolacja wodochronna i termiczna.

  17. #97
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja wysiadam , gdzie wy żyjecie na florydzie ? wszyscy piękni młodzi i cholernie bogaci , taka durna rada zburzyć i postawić nowy to tylko dureń może doradzać

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    stan techniczny budynku i skala zmian - to podstawa dla podjęcia właściwych decyzji, a są dwie do wyboru :
    - wyburzyć i postawić nowy
    - ratować i adaptować wg potrzeb

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Jestem za tym, aby móc spełniać własne marzenia.
    Tutaj są same pesymistyczne odpowiedzi, także idąc tym torem, to chłopak nie osiągnie niczego.
    Ale ten dom wydaje się być rozwojowy.
    A niech będzie i 150tys.zł. na remont tego domu, to i tak niewiele w porównaniu z tym, co inni mu proponują.
    A proponują wybudować nowy dom za 200 tys.zł.
    No kurwa, jakie 200tys? Po co oszukiwać chłopaka, że za tę kwotę wybuduje dom?
    Ten Dom jest już wybudowany, stoi i czeka, aż ktoś go odremontuje.
    Jest taki program na |Polsacie - "Nasz nowy Dom", gdzie większe rudery remontują w 5 dni. I da się w nich mieszkać.
    Także nie ma takiego czegoś, że się nie da! A jak kolega nie kupi tego domu z działką, to kto inny kupi i wyremontuje tę - skądinąd - piękną chałupkę.
    Kolego Z piszesz androny nawet jakbyś mi dopłacił to nie chciałbym mieszkać w tych wyremontowanych przez 5 dni domach . ładnie to wygląda na ekranie TV - chciałby tylko zobaczyć jak tam jest po 3-5 latach . Wpakować kasę w remont starego domu to jest dopiero kanał . Często wychodzi zdecydowanie drożej niż postawić nowy. Chyba że pisząc remont masz na myśli ,,pudrowanie trupa''.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ten drewniany dom - pierwsze - aby nie kupić worka w kocie, trzeba by zrzucić szalówkę - w narożnikach przynajmniej i ocenić stan..
    tak samo w środku - pod oknami i narożnik .. czy niezgniły. Roboty sporo, ale dom drewniany wymaga silnej ręki.
    To nie jest dom dla kogoś kto boi się odcisków na dłoniach. Sam widzę po swoim - jest przynajmniej bardziej goły i spora część była "boiskiem".
    Ale tu - dach trzeba zobaczyć co i jak - jaka konstrukcja, fundamenty - też nie za bogate - trzeba odkopać ogacić.
    Zobacz szalówkę - czy dobra - zdejmiesz przeszlifujesz - będzie jak nowa ..

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony