dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie Fiński domek - warto się interesować ?

    Witajcie
    Wczoraj wpadła nam oferta a dzisiaj jedziemy oglądać, oczywiście o domach czy budownictwie nie wiemy nic.
    Dom 120m2, 1959 rok i 500m działki.

    Mam ogromne wątpliwości, dom z drewna, do tego wiekowy, ale w mieście nas interesującym ceny domów są z kosmosu albo ulokowane w okropnych miejscach.
    Ten by nam odpowiadał, tylko w internecie nie ma zbyt dużo wiadomości o tego typu budownictwie.
    Możecie powiedzieć coś o takich domach ? jakie jest ryzyko wpadki, co sprawdzić przed zakupem itp.

    Będę bardzo wdzięczny o jakiekolwiek rady

    Dziękuję

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    tam gdzie mieszkałem są dwa osiedla domków fińskich i ludzie bardzo zadowoleni , jedni docieplili położyli tynki i wyglądają zacnie (Ruda Śląska -Bielszowice) ale znając podejście fachmanów z forum dostaniesz odpowiedź tego typu , zburzyć i stawiać od nowa

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przewidywany czas na jaki były obliczone to 20-30 lat.
    Czytałeś na Wikipedii?
    Jak dom gratis do działki, to można brać. Inaczej to oferta dla kolekcjonerów i skansenów.

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    No i o czym pisałem , już masz wszystkowiedzącego milionera

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    No i o czym pisałem , już masz wszystkowiedzącego milionera
    Wręcz przeciwnie. Jestem biedny, więc nie stać mnie na tanie rzeczy. To samo bym odpisał o mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty.

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    No moje jest zawsze najmojsze co ?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Byłem, widziałem.
    Odczucia bardzo mieszane, dom ma zdecydowanie potencjał, ale też jest dużo do zrobienia. Jest ocieplony, ale trzeba izolować i ocieplić piwnicę, cały dach do wymiany, okna już plastikowe, ogrzewanie trzeba wymienić bo jest CO ale z piecem węglowym. Ogromna piwnica to też plus, zawsze marzyłem o domu z piwnicą a teraz takich się nie buduje
    Ogólnie jest lepiej niż myślałem, ale kupa roboty tam się szykuje. Będzie w domu burza mózgów czy kupować.
    Jeszcze jakieś rady ?

  8. #8

    Domyślnie

    Czy tutaj chodzi o domy z bali, czy to jest coś zupełnie innego?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    dom z drewna z dawnych lat, nazywa się to modułowy chyba. teraz też są takie ale w zupełnie innej technologii. mój ma szkielet z drewna i jest otynkowany z obu stron

  10. #10
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    nie to są domy w stylu szkieletowym z wełną i papierem zamiast foli ale znam te domki mam tam znajomych i oni by się nie wyprowadzali za żadne skarby , ale ciekwostka za komuny nikt tam nie chciał mieszkać a czynsze były groszowe po wykupie za grosze nagle wszyscy chcieli kupować a nikt nie chciał sprzedawać

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić, że jest popyt na to
    pierwsi oglądaliśmy domek (głupie szczęście) i zanim załatwiliśmy pierwsze papiery to biuro nieruchomości miało już 60 osób w kolejce do oglądania w 3dni, na szczęście biuro uczciwie poczekało aż się określimy

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobre sobie 60 osób. To kit , nagonka biura abyście szybciej podjęli decyzję pozytywną dla biura pośrednictwa. Nie kupujcie tego kitu ( nie mam na myśli domku oczywiście). Agent BN zobaczył w Waszych oczach błysk i pewnie zdradziliście się fascynacją obiektu stąd też takie działanie BN. To zwykły KIT MARKETINGOWY. Przestrzegam przed zbyt pochopnym podjęciem decyzji. Na oględziny obiektu trzeba pojechać zawsze z kimś , kto posiada wiedzę .

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    nic z tych rzeczy o tej liczbie ludnosci i ich dziwnych akcjach powiedzial nam juz po podpisaniu umowy przedwstepnej.

  14. #14

    Domyślnie

    Masz jakieś zdjęcia tego? Bo chyba mam coś takiego na działce do zburzenia. Ale nie wiem czy to domek fiński.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    to nie wiesz co masz ? nie mam zdjęć ale z zewnątrz i tak wygląda jak każdy inny domek, drewniany jest szkielet, z zewnątrz normalnie ocieplony i otynkowany

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    A jaka różnica: fiński, czy chiński, skoro ma być zburzony?

  17. #17

    Domyślnie

    Moi rodzice kupili coś takiego na Śląsku od górników jako domek letniskowy w latach 70. i rozbudowali. Dostawili jedną ścianę murowaną, zbudowali ganek itp. Weszłam na forum, bo dom wymaga natychmiast sporego remontu, ale właśnie się okazało, że ta stara oryginalna jego część, z oryginalnym ociepleniem (czyli brakiem sztucznego ocieplenia, pod podłogą mieszanka trocin i cementu) ma się znakomicie, po tylu latach. Nie wiem, jakie masz potrzeby, bo rozkład jest dość specyficzny i całość pewnie niezbyt wielka, ale moim zdaniem dom jest wytrzymały i ma wielki urok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony