dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Montaż centralnego odkurzacza po wylewkach

    Cześć,

    W kwietniu odbieram świeżo wybudowane mieszkanie przez dewelopera, w którym chciałbym zamontować centralny odkurzacz. Problem jest taki że podłoga jest już wylana a w niej są poprowadzone rury centralnego ogrzewania (do kaloryferów). Mam dokumentację techniczną i wiem którędy one biegną, niestety nie wiem na jakiej głębokości.

    Czy jest możliwość bezpiecznego skucia podłogi na +/- 5 cm bez uszkodzenia rur C.O.? Czy może jest to zabawa nie warta świeczki.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał magx2 Zobacz post
    Cześć,

    W kwietniu odbieram świeżo wybudowane mieszkanie przez dewelopera, w którym chciałbym zamontować centralny odkurzacz. Problem jest taki że podłoga jest już wylana a w niej są poprowadzone rury centralnego ogrzewania (do kaloryferów). Mam dokumentację techniczną i wiem którędy one biegną, niestety nie wiem na jakiej głębokości.

    Czy jest możliwość bezpiecznego skucia podłogi na +/- 5 cm bez uszkodzenia rur C.O.? Czy może jest to zabawa nie warta świeczki.

    Pozdrawiam
    Teraz to już chyba musztarda po obiedzie z odkurzaczem. Żeby zrobić bruzdy pod rury odkurzacza musiał być ciąć a nie kuć. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że przetniesz tarczą rurkę od CO i będzie problem. Jeśli Ci bardzo zależy na odkurzaczy to zrób odkrywkę w miejscu przebiegu rurek i określisz tym samych głębokość na jakiej biegnie instalacja. Trzeba to zrobić ręcznie i powoli. Jak idą głębiej niż 5 cm to jest szansa.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Człowieku daj sobie spokój. Kup sobie odkurzacz dyson'a lub inny wynalazek i już. Nawet nie wiesz o jakie problemy się prosisz takimi pomysłami. Uszkodzenie CO to jedno, ale jak porobisz dziury w wylewce to potem jak je zalepisz? Będziesz rozrabiał zaprawę w kubełku? Co jeśli wylewka jest zbrojona siatką a nie włóknem? Przetniesz tak w pizdu przez środek? położysz rury od odkurzacza i CO potem? Zalepisz je 2 cm betonu? Poza tym te rury powinny być chyba w styropianie a nie w wylewce? Gdzie umieścisz jednostkę od odkurzacza? A jaką dasz okładzinę na tą poniszczoną wylewkę? Płytki parkiet? Wiesz że płytki mogą popękać a parkiet wymaga mocnej wylewki? No chyba, że wykładzina lub panele. Nie wiem jak wielka jest ta jednostka, którą chciałbyś zamontować, ale to niezła beka i co będzie Ci wisieć takie nie wiadomo co. Jeśli jest to mieszkanie w bloku lub na jakimś osiedlu bez garażu lub pomieszczeń gospodarczych to pomysł, że ja p..
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 09-03-2017 o 13:51

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał magx2 Zobacz post
    Cześć,

    W kwietniu odbieram świeżo wybudowane mieszkanie przez dewelopera, w którym chciałbym zamontować centralny odkurzacz. Problem jest taki że podłoga jest już wylana a w niej są poprowadzone rury centralnego ogrzewania (do kaloryferów). Mam dokumentację techniczną i wiem którędy one biegną, niestety nie wiem na jakiej głębokości.

    Czy jest możliwość bezpiecznego skucia podłogi na +/- 5 cm bez uszkodzenia rur C.O.? Czy może jest to zabawa nie warta świeczki.

    Pozdrawiam
    1. Czy wiesz gdzie zrobisz wylot brudnego powietrza z odkurzacza?
    2. Czy wiesz gdzie go powiesisz?
    3. Jeśli znasz odpowiedx na 2 pierwsze pytania, to wrzuć jeszcze rozkład mieszkania, to ci coś może ktoś podpowie. Moim zdaniem, rurą 9m długości można posrzątać całe mieszkanie z jednego gniazdka, może max z 2, więc przy sensownej lokalizacji odkurzacza i gniazdka można pokusić się o taką przeróbkę, ale raczej nie pod gresem/terakotą, co najwyżej pod parkietem czy panelami.

    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    1. Czy wiesz gdzie zrobisz wylot brudnego powietrza z odkurzacza?
    2. Czy wiesz gdzie go powiesisz?
    3. Jeśli znasz odpowiedx na 2 pierwsze pytania, to wrzuć jeszcze rozkład mieszkania, to ci coś może ktoś podpowie. Moim zdaniem, rurą 9m długości można posrzątać całe mieszkanie z jednego gniazdka, może max z 2, więc przy sensownej lokalizacji odkurzacza i gniazdka można pokusić się o taką przeróbkę, ale raczej nie pod gresem/terakotą, co najwyżej pod parkietem czy panelami.

    pzdr
    Jeśli jednostka będzie wisieć w garażu to i wyrzut tam może być, widziałem takie rozwiązania. Ciągnąc za sobą tradycyjny odkurzacz wyrzut powietrza jest za nim, nie? Teraz są takie tłumiki i filtry, że syf nie poleci a w zimie jeszcze dodatkowo ogrzeje (choć trochę) garaż.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał magx2 Zobacz post
    Cześć,

    W kwietniu odbieram świeżo wybudowane mieszkanie przez dewelopera, w którym chciałbym zamontować centralny odkurzacz. Problem jest taki że podłoga jest już wylana a w niej są poprowadzone rury centralnego ogrzewania (do kaloryferów). Mam dokumentację techniczną i wiem którędy one biegną, niestety nie wiem na jakiej głębokości.

    Czy jest możliwość bezpiecznego skucia podłogi na +/- 5 cm bez uszkodzenia rur C.O.? Czy może jest to zabawa nie warta świeczki.

    Pozdrawiam
    W wylewce raczej nie da rady, za późno się obudziłeś z tym odkurzaczem. Daj rzut pomieszczeń, może jakoś inaczej się da.

  7. #7

    Domyślnie

    ja miałam ciętą wylewkę w domu od dewelopera i nie był to jakiś wielki problem. myślałam o HaH ale to już było bardziej skomplikowane na tym etapie, ostatecznie stanelo na Leo twist bo nie chciałam latać z wężami, męczyć się z ich składaniem ani marnować miejsca w szafach na ich przechowywanie
    Ostatnio edytowane przez kermit_theFrog ; 12-03-2017 o 12:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony