dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwo80

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    ok,Radomia
    Posty
    7

    Domyślnie projekt BW-04 pracownia DOBRE PROJEKTY

    Przymierzam się do budowy domu.Poszukuję funkcjonalnego projektu, ostatnio przyglądam się BW- 04
    http://postawdom24.pl/pl/p/Projekt-domu-BW-04/154

    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW04.html





    Proszę o konstruktywne opinie na temat tego projektu.
    Osobiście potrzebuję i preferuję:
    PARTER
    1.zamkniętą kuchnię
    2.pokój na parterze
    3. ustawnego salonu z jadalnią
    4. mile widziana łazienka z oknem
    5.kotłowni na paliwo stałe z wejściem z zew
    6. pomieszczenia gospodarczo-kuchennego ( z przerobionego garażu).pomieszczenie gospodarcze i kotłownia połączone przejściem a następnie z domem
    7.zadaszone wejście
    8.w miarę pojemny wiatrołap

    PODDASZE
    1.3 pokoje
    2. łazienka.
    3.stryszek/garderoba
    4 schody z e spocznikiem

    MOje przymiarki do przeróbki BW-04

    - zew.elewacja do przerobienia ,
    -boczny balkon przerobiłabym prawdopodobnie na rzecz wykusza .Bo szukam sposobu na powiększenie salonu tak by zmieścić stół i sensownie go zaaranżować
    -być może przedłużyłabym zadaszenie wejściowe w stronę okna kuchennego
    -łazienka w miejsce kotłowni z wejściem od strony obecnej łazienki
    - łazienka z planu staje się korytarzykiem ( z szafą wnękową) z wejściem do pom.gospodarczych.
    - garaż staje się pomieszczeniem gospodarczo -roboczo-kuchennym
    - składzik za garażem zostaje powiększony poprzez cofnięcie w tył domu i staje się kotłownią z wejściem od tyłu, może nawet nie wyrównałabym całkowicie ścian składziku z elewacją ogrodową żeby uzyskać zadaszenie wejścia do kotłowni
    - jest pomysł też na wyrównanie dachu nad częścią garażową z dachem reszty części domu ( nie wiem czy precyzyjnie to napisałam) ale wtedy okno boczne z pokoju o pow, 14,2O zostaje zlikwidowane i chyba trzeba robić lukarnę w tym pokoju zamiast okien dachowych.
    - podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak
    - zastanawiam sie czy wizualnie będzie to dobrze wyglądało okno od łazienki ( w miejscu kotłowni) i pomieszczenia kuchenno-gospodarczego( zamiast bramy garażowej) od frontu domu
    Myślę nad lekkim wydłużeniem domu w poziomie z każdej strony ale nie chce też uzyskać efektu "pociągu i stodoły".
    myślę o technologii trójwarstwowej z cegły klinkierowej, i pewnie ostatecznie skończy się na projekcie indywidualnym szukam tylko odpowiedniego pierwowzoru , bo tak łatwej

    .Bardzo proszę o wszelkie uwagi, bo oczyma wyobraźni widzi się to co sie chce, a nigdzie w necie nie mogę natrafić na realizację tego projektu.

    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW04.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    planujesz tak duże zmiany, że pomyśl jednak o indywidualnym projekcie.

    Tutaj małe poprawki na układzie oryginalnym:


    - wydłużenie biegów schodów na ile to możliwe, żeby zminimalizować zabieg
    - drobne przesunięcia ścianek i drzwi, aby wnętrza były ustawniejsze (łazienka na poddaszu, okolice kotłowni i łazienki)
    - zmiana układu okien w salonie
    - powiększenie kuchni i spiżarki
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-03-2017 o 13:26

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwo80

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    ok,Radomia
    Posty
    7

    Domyślnie

    dziękuję Elfir....."Dobra Duszo" forum MURATORA ...dzięki za "świeże"spojrzenie na projekt. salon zaaranzowany funkcjonalnie. Myslisz ze taki metraz salonu wystarczy aby nie bylo ciasnoty?A jakby tak tylko na ścianie ogrodowej zostawić w salonie drzwi a okno zlikwidować?
    Zakładam ze przy takich przeróbkach to będzie to raczej projekt indywidualny...szukam tylko bazy wyjściowej...bo aż tak swoim zdolnościom projektorskim nie wierzę....ale uważasz ze ogólnie ten projekt ma potencjał.....i jest funkcjonalny?...wolnym czasem przeanalizuj jeszcze raz moje wizje ....czy są one sensowne....i w razie czego można by je pokazać architektowi.?A znasz jakieś łatwe programy do projektowania gdzie wrzuca się rzuty i obrabia sie je wg własnych fanaberii

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale po co ci zdolności projektowe? Od tego jest architekt. Ty tylko podajesz punkt wyjścia - chcę tyle sypialni, taką kotłownię, pralnie, spiżarkę, itp.
    Niepotrzebnie ograniczysz wyobraźnię architekta narzucając mu konkretne rozwiązania przestrzenne. Może ma lepsze pomysły od gotowca?

    Ja rzuty obrabiam w paincie

    Moim zdaniem projekt jest funkcjonalny w takim układzie jak powyżej, o ile kotłownia będzie gazowa lub PC.
    Kotłownia węglowa powinna być jak najdalej od części mieszkalnej, wiec wywalenie jej za garaż jest dobrym pomysłem. Ale! W chwili obecnej wymagania cieplne dla budynków chyba uniemożliwią ci budowę bez wentylacji mechanicznej. Przy kotle węglowym cały dym z komina będzie ci rekuperator zaciągać do wnętrza domu w okresach niskiego ciśnienia. Jak doliczysz koszt budowy kotłowni, komina, to PC wyjdzie porównywalnie cenowo.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwo80

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    ok,Radomia
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czyli jestem skazana na wentylację mechaniczną.......bo aż tak obowiązujących wymogów nie znam a i w zakresie "nowinek" termo-proekologicznych jestem umiarkowanym laikiem........ale konia z rzędem temu kto odpowie jak to jest naprawdę z tą wentylacją( powiem szczerze lubię sobie otworzyć okno i poczuć świeże powietrze) i PC??Zresztą ja się czyta się różne opinie......Czy można jednoznacznie odpowiedzieć czy to jest aż takie dobrodziejstwo . Czyli że powinnam poważnie rozważyć PC tylko jaką?Przyznam szczerze kiedyś rozmyślałam o tym ale przerażały mnie koszty....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale kto ci zabrania otworzyć okno przy WM?
    Latem możesz sobie zupełnie wyłączyć i wietrzyć oknami (o ile będziesz miała też w łazienkach okna)

    PC jeśli liczyć samo urządzenie pewnie wyjdzie ci drożej niż piec na węgiel. Ale PC wstawisz w pralni, nie potrzebujesz budować kotłowni i składu opału (czyli można wybudować mniejszy dom). PC nie potrzebuje komina. Nie zanieczyszcza powietrza. Jest bezobsługowe, nie wymaga wyzwania kominiarza. Przy piecu na węgiel i tak musisz mieć coś do grzania wody do mycia latem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony