dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    No wiesz, jak ktoś chce to możę. Idąc Twoim tokiem rozumowania to bym musiał wszędzie do wszystkich gniazdek prowadzic po dwa kable i robić dwie pary gniazdek - wyłaczane i stałe. No bo co jak przestawię akwarium na inną ścianę?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    No wiesz, jak ktoś chce to możę. Idąc Twoim tokiem rozumowania to bym musiał wszędzie do wszystkich gniazdek prowadzic po dwa kable i robić dwie pary gniazdek - wyłaczane i stałe. No bo co jak przestawię akwarium na inną ścianę?
    No to sobie nie rób rozłącznika ... to nie jest wymagane przepisami.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale przecież nie jest wyłączane całe zasilanie ...
    Wybiera się to co ma zostać włączone.
    U mnie ma być zasilanie - brama wjazdowa , oświetlenie zewnętrzne , lodówka i kotłownia.
    ....
    To ja decyduje co ma być wyłączone a co nie ...

    Koszty wykonania tego nie są wysokie i można o tym pomyśleć.
    Masz kolego w zupełności rację, jeśli ktoś chce to sam decyduje co w domu ma pozostać włączone, a co nie, również sam fakt posiadania "takiego"układu pochodzi z pomysłu lub i samej potrzeby. Ja kiedyś zrobiłem i muszę przyznać, że zapomniałem, bo to działa i ma się dobrze. Z układem współpracuje alarm i zegar astronomiczny. Układ skonstruowany na przekaźnikach i stycznikach mocy jest prosty jak budowa przysłowiowego "cepa" i niezawodny a najważniejsze dla twórcy bardzo prosty w obsłudze.

    Jeśli chodzi o samą realizację i późniejsze podłączenie to niestety niektóre rzeczy przychodzą podczas lub przed budową domu...a nie gdy się już mieszka i żal, że się czegoś nie zrobiło wtedy swoje frustracje wylewa się w postach np na forach o budowaniu negując wszystkie tego typu pomysły.

    Pozdrawiam wszystkich realizatorów własnych pomysłów - bo powstają naprawdę ciekawe rzeczy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #44

    Domyślnie

    Po dogłębnym zapoznaniu się z waszą argumentacją, muszę przyznać, iż takie rozwiązanie w niektórych przypadkach ma sens. W tym przypadku przekonała mnie pompa głębinowa (nie mam tego ustrojstwa, więc nie wiedziałem, że istnieje takie zagrożenie).
    W każdym bądź razie, popieram każde rozwiązanie chroniące dom, gdyż strzeżonego itd...
    Mea culpa.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Witam! Odświeżę trochę temat, może autor jeszcze tu zagląda I jak sprawuje się to rozwiązanie? Faktycznie jest używane, czy raczej w codziennym życiu okazało się, że to zbędny bajer? A może ktoś inny ma coś tego typu? Co prawda dopiero planuję budowę na przyszły rok, ale już kombinuje co i jak i nie ukrywam, że takie rozwiązanie przeszło mi przez myśl, tylko kwestia jak się sprawdza w życiu.

    Pozdrawiam!

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Witam! Odświeżę trochę temat, może autor jeszcze tu zagląda I jak sprawuje się to rozwiązanie? Faktycznie jest używane, czy raczej w codziennym życiu okazało się, że to zbędny bajer? A może ktoś inny ma coś tego typu? Co prawda dopiero planuję budowę na przyszły rok, ale już kombinuje co i jak i nie ukrywam, że takie rozwiązanie przeszło mi przez myśl, tylko kwestia jak się sprawdza w życiu.

    Pozdrawiam!
    Używane codziennie jak jedziemy do pracy.

    Rano podczas wychodzenia z domu się wyłącza a wracając z pracy włącza zasilanie.

    Do zasilania "gwarantowanego" mam wpiętą zabudowa kuchenną (piekarnik/mikrofalówka/lodówka) więc zegary się nie resetują , napęd do bramy , zasilanie w kotłowni i oświetlenie przed wejściem do domu.

    Głównym celem było odcięcie wody i zabezpieczenie przed ewentualnym zalaniem domu (np. pęknięty wężyk) ale też aby wyłączyć urządzenia które nie są potrzebne jak nas nie ma ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Wiem jakie były założenia, przeczytałem cały wątek Chodziło mi tylko, czy to rozwiązanie się sprawdza. Widzę, że jak najbardziej jest używane. Dziękuje bardzo! Pozdrawiam!

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też mam tak - bezpieczniki podzielone na te, które muszą być załączone i te które wyłączam, jak wyjeżdżam na kilka dni

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony