dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    No jak to jak? Pewnie na kartę magnetyczną, jak w ***** hotelu!
    Jeżeli koszt wykonania znikomy, to wychodząc z domu wkładasz kawałek drutu we wcześniej przygotowaną zworkę i ci wszystkie bezpieczniki wywala poza fazą pierwszą.
    A jak wracasz, to udajesz się do skrzynki i włączasz po kolei te, które wywaliło.
    No prościej i taniej się nie da!
    Ostatnio edytowane przez Zagurski ; 31-03-2017 o 19:36

  2. #22

    Domyślnie

    Będzie przy drzwiach wyłącznik. Zwykły jak do oświetlenia. Po włączeniu wyłącza w w domu wszystko poza lodówką , zasilaniem bramy i oświetleniem zewnętrznym i zasilaniem w kotłowni. Wyłączenie przywraca całe zasilanie.

    Tak to ma działać , a jak jest to wykonane to nie wiem ..
    Czy jest coś zamontowane dodatkowo w rozdzielni też nie wiem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #23

    Domyślnie

    Wentylację też będziesz wyłączał?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Wentylację też będziesz wyłączał?
    Zasilanie w kotłowni będzie , więc wszsytko co będzie podłączone w kotłowni będzie działać. Rekuperaotr będzie podłączony w kotłowni.

    Czy był to dobry pomysł i czy się sprawdzi nie wiem .

    Zależało mi na szybki odcięciu wszystkiego co nie potrzebne jak nie ma nas w domu i na tym aby odcięta była też pompa głębinowa aby w razie awarii (np. pęknięty wężyk , rura iitd ) nie zalało całego domu ...
    Bo aż nie chce mi się myśleć co by się działo w domu jakby pęła rura i przez kilka godzin (naście lub kilkadziesiat lub nawet kilkaset) nonstop leciała woda ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #25

    Domyślnie

    Wystarczy założyć czujniki zalania w domu i elektrozawór na głównej rurze z wodą ( alarm powoduje automatyczne odcięcie wody ).

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak do oświetlenia? I cały prąd płynąć będzie tym włącznikiem, jak będzie włączony? Masz wszystko na jednej fazie?

    Ciekawe, czy jakiś elektryk to skomentuje.

    I już słyszę te lamenty, że telefon/tablet/depilator/golarka itp mi się nie naładował. A laptop wykrzaczył się przez brak prądu w czasie upgrade windy i trzeba od nowa wszystko stawiać. Ostatni raz bawisz się tym pstryczkiem

    A niech jeszcze przytrafi się piekarnik, mikrofala czy inne urządzenie, co nie ma podtrzymania pamięci, to od razu pstryczek pójdzie w zapomnienie. Chyba, że dzieci zaczną się nim bawić albo oprze się gość wychodzący po parapetówie

  7. #27

    Domyślnie

    Możliwosc wyłączenie znacznej części zasilania w domu nie oznacza że cały prąd będzie płynął tym włacznikiem. Chociaż też jestem zdania że to przerost formy nad treścią.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak do oświetlenia? I cały prąd płynąć będzie tym włącznikiem, jak będzie włączony? Masz wszystko na jednej fazie?

    Ciekawe, czy jakiś elektryk to skomentuje.
    nie no ma 3 włączniki oświetleniowe ... każdy na fazę , trzeba pstryknąć każdym jak w Bondzie jednocześnie na sygnał odliczania . Ty piszesz serio ? czy się nabijasz ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Będzie przy drzwiach wyłącznik. Zwykły jak do oświetlenia.
    I nie boisz się, że jak któregoś dnia wrócisz, to chałupa będzie spalona?
    Ty naprawdę chcesz podpiąć kilka(naście) obwodów do jednego pstryczka-elektryczka?
    Wybacz za szczerość, ale ty albo bajdurzysz, albo po prostu jesteś głupi. Nie ma innej opcji.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    I nie boisz się, że jak któregoś dnia wrócisz, to chałupa będzie spalona?
    Ty naprawdę chcesz podpiąć kilka(naście) obwodów do jednego pstryczka-elektryczka?
    Wybacz za szczerość, ale ty albo bajdurzysz, albo po prostu jesteś głupi. Nie ma innej opcji.
    Nie no kolejny ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #31

    Domyślnie

    Nie kolejny, tylko zainteresowany.
    Z elektryką mam niewiele wspólnego, natomiast ze zdrowym rozsądkiem, jak najbardziej.
    Z tego co zrozumiałem, to miałeś już zrobioną elektrykę, a teraz chcesz z rozdzielni poprowadzić kable tak do PSTRYCZKA, że jednym ruchem wyłączysz parę(naście) obwodów, które uważasz za niepotrzebne.
    Napisz mi, które to obwody uważasz za zbędne i DLACZEGO chcesz je wyłączyć, OK?
    Być może są ku temu jakieś przesłanki, o których ja nie wiem/nie słyszałem, a być może jesteś nieco szurnięty (prąd cię w dzieciństwie poraził) - TAK, CZY SRAK NAPISZ, po cholerę robić taki cyrk?

  12. #32

    Domyślnie

    To temat Kaszpira więc niech on tłumaczy które obwody i jak wyłączał, z resztą jest już trochę opisane. Zważ kolego na słowa to forum a nie osiedlowe podwórko, nie stoimy przy trzepaku i nie plujemy pod nogi. Widzę że niewiele masz wspólnego z elektryką bo gdybyś miał to byś się nie naśmiewał. Cyrk to nie jest, być może dla Ciebie jest ale to ze względu że nie wiesz o co chodzi.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak do oświetlenia? I cały prąd płynąć będzie tym włącznikiem, jak będzie włączony? Masz wszystko na jednej fazie?

    Ciekawe, czy jakiś elektryk to skomentuje.
    Robił to elektryk z uprawieniami i wieloletnim doświadczeniem ...

    Nie wiem na jakiej zasadzie to działa , ale sądzę że tak samo jak w hotelu , tyle że zamiast wkładania karty do czytnika mam wyłącznik który spełnia takie same zadanie ...

    Widze Kaizen że szukasz dziury w całym.

    Elektryk który mi to montował ma takie samo coś w swoim domu i mówił że nie jestem pierwszy któremu takie coś robi , tyle że często jest to spięte z centralką alarmową ...

    Spodobało mi się to podczas pobytów w hotelu i stwierdziłem że fajnie by było mieć takie coś w domu.

    Czy się sprawdzi , nie wiem ...
    Wyjdzie podczas użytkowania ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-04-2017 o 22:44
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    I nie boisz się, że jak któregoś dnia wrócisz, to chałupa będzie spalona?
    Ty naprawdę chcesz podpiąć kilka(naście) obwodów do jednego pstryczka-elektryczka?
    Wybacz za szczerość, ale ty albo bajdurzysz, albo po prostu jesteś głupi. Nie ma innej opcji.
    Rozumiem że hotele na całym świecie nonstop płoną , bo takie rozwiązania są stosowane na całym świecie od wielu lat i gdyby było to niebezpieczne to było by zakazane i nie praktykowane ...

    Nie masz żadnego pojęcia o elektryce , żadnych uprawnień ani wiedzy , ale widzę że wiesz jak to jest wykonane i że jest to niebezpieczne ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-04-2017 o 22:42
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To jest zrobione bardzo prosto wszystkie obwody które nie są "niezbędne" z jakiś warunków danego obiektu zasilania dla jednych będzie to klima, a dla innych piec centralnego czy wentylacja - tak jak u mnie. Steruje się to za pomocą styczników i kart dostępu czy układów Dallas. Po zbliżeniu w określone miejsce lub za pomoc klucza stycznik, albo się załącza, albo przestaje działać i obiekt zasilany jest przez styki czynne lub bierne stycznika(mniejsze zużycie prądu) zabudowanego w głównej rozdzielni z podziałem na urządzenia jedno,dwu czy trzy fazowe .
    Można to zrobić w każdym domu przy pomocy kilku kabli
    Jest to bezpieczne i jak ktoś się obawia dla "spokoju sumienia"potrzebne. Większość Inteligentnych domów posiada w/w układ.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stycznik-4p-63a-230v-ac-4no.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	385664  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Zważ kolego na słowa to forum a nie osiedlowe podwórko, nie stoimy przy trzepaku i nie plujemy pod nogi. Widzę że niewiele masz wspólnego z elektryką bo gdybyś miał to byś się nie naśmiewał. Cyrk to nie jest, być może dla Ciebie jest ale to ze względu że nie wiesz o co chodzi.
    Kolego, czy to, co wkleił CityMatic w jakiś sposób przypomina ci zwykły włącznik światła?
    Nazwa:  stycznik-4p-63a-230v-ac-4no.jpg
Wyświetleń: 370
Rozmiar:  1,4 KB

    Skoro autor tego projektu jasno i wyraźnie pisze, że on sobie wyłączy/włączy to zwykłym pstryczkiem, to chyba mam prawo zapytać po jaką cholerę mu to potrzebne i co zamierza tym osiągnąć?
    Jakoś nikt jeszcze nie odpowiedział na to pytanie, a jestem wciąż niezmiernie ciekaw, PO CO MU TO?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Kolego, czy to, co wkleił CityMatic w jakiś sposób przypomina ci zwykły włącznik światła?
    ale Ty tak na serio ? ... nadal nie wiesz co to jest i do czego służy. Dam Ci przykład - jak włączasz TV pilotem siedząc w fotelu to wtykasz pilota w gniazdko żeby zamknąć obwód ? Kaszpir przecież nie napisał wprost że całą wydzieloną instalację wyłącza bezpośrednio pstryczkiem bo jest to niewykonalne. Żeby mieć taką wygodę potrzebny jest oprócz pstryczka dodatkowy ustrój w postaci stycznika trójfazowego (albo osobnych jednofazowych) który pełni funkcję roboczą w układzie. Pstryczek jest tylko elementem który pobudza stycznik (element sterowany) do działania i jest elementem sterującym. Is that clear ? A po co mu to ? ma pompę głębinową która zasila jego dom w wodę i działa na zasadzie hydroforu który z kolei ma prostą automatykę działania ... spada ciśnienie w instalacji wodnej to się załącza i pompuje wodę dotąd aż nie osiągnie nastawy na presostacie (albo od poziomu). W razie nieszczelności w układzie np w łazience pompa będzie pompowała aż woda kominem wylezie. A tak pstryka sobie i ma głowę spokojniejszą. Można wymieniać inne powody, ale to indywidualne potrzeby każdego z nas. Jeśli Ty nie widzisz takiej potrzeby to nie oznacza że inni takowej nie mają. U mnie np mam w planach wyłączać zasilanie budynku gospodarczego, dzięki temu będę pewniejszy że nie nastąpi jakieś zwarcie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Kolego, czy to, co wkleił CityMatic w jakiś sposób przypomina ci zwykły włącznik światła?
    Skoro autor tego projektu jasno i wyraźnie pisze, że on sobie wyłączy/włączy to zwykłym pstryczkiem, to chyba mam prawo zapytać po jaką cholerę mu to potrzebne i co zamierza tym osiągnąć?
    Jakoś nikt jeszcze nie odpowiedział na to pytanie, a jestem wciąż niezmiernie ciekaw, PO CO MU TO?
    Aż specjalnie sprawdzwiłem WZ od elektryka i jest na niej stycznik Hager ...

    Po co mi to ?

    W obecnym domu kiedyś nie zrobiłem gniazd LAN bo i po co , przecież jest WIFI ...
    Okazało się że w niektóych częściach domu jest słaby sygnał i trzeba kombinować. Jakby był LAN to wpiąłbym kabelek i miałbym zawsze idealny sygnał.
    W nowym domu w każdym pokoju dałem po gniazdku LAN.

    W nowym domu też rozdzielnia jest bardziej "wypasiona" , więcej zabezpieczeń , więcej obwodów ...
    I te zabezpieczenia wcale tanie nie są ...

    Widziałem w hotelach takie rozłączniki przy drzwiach i spodobało mi się to. Dodatkowo pomyślałem że warto takie coś mieć jeśli koszt wykonania nie bedzie zbyt wysoki a plus dodatkowy że jednym pstryczkiem wyłącze wszystko co nie jest potrzebne jak nie ma nas w domu , w tym najważniejsze pompę głebinową.

    Rozmawiałem o moim pomyśle z elektrykiem i powiedział że takie coś też ma w swoim domu i robi takie coś ale głównie u tych co mają alarmy i od razu jest to połączone z alarmem.

    Czyta się o nędznej jakości wężykach , kolankach i itd a jakby takie coś pękło to pompa pompowała by cały czas wodę i nawet nie chce myśleć co bym zobaczył po kilkugodzinach , czy też kilkudziesięciu godzinach ...
    Dodatkowy plus to odcięcie zasilania urządzeń które pobierają prąd a gdy nas nie ma w domu nie ma żadnego sensu aby działały.

    Koszt wykonania tego nie był duży , wiec czemu nie.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 03-04-2017 o 06:28
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ja u siebie tego nie wyobrażam z powodu poniższych urządzeń:
    * mikrofalówka (wbudowany zegarek)
    * piekarnik (jw)
    * lodówa
    * zmywarka
    * osietlenie i filtracaja akwariów (w dwóch pokojach)
    * ładowarka akumulatorów "paluszków" zazwyczaj właczana w gniazdku w kuchni
    * komputer z drukarką 3D (drukowanie 3D trwa czasem wiele godzin)

    Życie w XXI wieku bez prądu jest możliwe ale po co sobie je utrudniać?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Ja u siebie tego nie wyobrażam z powodu poniższych urządzeń:
    * mikrofalówka (wbudowany zegarek)
    * piekarnik (jw)
    * lodówa
    * zmywarka
    * osietlenie i filtracaja akwariów (w dwóch pokojach)
    * ładowarka akumulatorów "paluszków" zazwyczaj właczana w gniazdku w kuchni
    * komputer z drukarką 3D (drukowanie 3D trwa czasem wiele godzin)

    Życie w XXI wieku bez prądu jest możliwe ale po co sobie je utrudniać?
    Ale przecież nie jest wyłączane całe zasilanie ...
    Wybiera się to co ma zostać włączone.
    U mnie ma być zasilanie - brama wjazdowa , oświetlenie zewnętrzne , lodówka i kotłownia.

    Co do zegarów to nie zależy mi zbytnio na tym , bo i tak zegarów będzie aż nadto ale w razie czego mogę podłaczyć kuchnekę pod obwód "gwarantowany" i tyle ...

    To ja decyduje co ma być wyłączone a co nie ...

    Koszty wykonania tego nie są wysokie i można o tym pomyśleć.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 03-04-2017 o 07:42
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony