dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaki wkład kominkowy do domu energo?

    Czy poleci ktoś wkład, który nadawałby się do domu z małym zapotrzebowaniem na ciepło. Na co tu patrzeć poza tym że ma być szczelny? Przepustnica zdaje się w każdym już teraz w standardzie. Ma to być w zamierzeniach kominek bardziej w celach estetycznych ewentualnie jako zapasowe źródło na wypadek awarii sieci gazowej. Na wiosce jak rura strzeli to słyszałem i po 2 tygodnie bywa bez gazu

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Musi mieć zamykany szczelnie dolot powietrza i tyle. Teoretycznie nawet zwykły wkład się nada, tylko trzeba by uszczelkę dodać na górze szyby, ale niestety szybko sądzą zajdzie. Chyba najtańszy odpowiedni to Thorma Valencia - estetyczny, szczelny, a przy paleniu od czasu do czasu blacha wytrzyma długo.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie musi być najtańszy byle rozsądnie i minimalna moc była niska bo to by było uruchamianie raczej bez możliwości wystarczająco szybkiej reakcji podłogówki. Dolot ma być pod podłogą i wychodzić przez ścianę boczną od strony nawietrznej a wieje całkiem solidnie. Zastanawiam się czy nie dać dodatkowej przepostnicy przy wlocie żeby nie podwiewało mrozem pod podłogę przy nierozpalanym kominku. Może są inne opcje? Przewód chcę dać 15x5 żeby go szczelnie przykryć styropianem, który idzie pod podłogę. Zastanawia mnie też czy wkład narożny nie będzie grzał bardziej niż prosty choć narożny napewno lepiej by pasował przy moim układzie salonu gdzie dodatkowa mała sofa będzie na skos od kominka. Wolałem taką opcję niż rogówkę.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To ja czegoś nie rozumiem. W domu energooszczędnym rozpalenie w kominku to oczywiście gorąc w salonie, ale otwierasz okna i masz lepiej. Chcesz kominek, który grzeje, ale nie za bardzo? Wstaw jakiś mały i zapał w nim dwoma polanami to sauny nie zrobisz, ale to nie jest świeczka.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja to rozumiem i staram się jakoś uracjonalizować jednak z kobietą nie wygrasz a jak z kimś nie wygrasz to najlepiej się przyłączyć ma być ognisko domowe i już

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Ja to rozumiem i staram się jakoś uracjonalizować jednak z kobietą nie wygrasz a jak z kimś nie wygrasz to najlepiej się przyłączyć ma być ognisko domowe i już

    Czyli też nie chcesz kominka, ale musisz

    U mnie teraz wygrywa tania opcja kozy.
    A jak chcesz na bogato, to piecokominek - coś z duża akumulacyjnością.
    Otwarcie okien pewnie nie da tyle przy wentylacji mechanicznej, ile się wydaje po doświadczeniach z grawitacyjną.

  7. #7

    Domyślnie

    Otóż to. Podejrzewam, że nie jeden na forum przeżywał podobne kaprysy

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    To ja czegoś nie rozumiem. W domu energooszczędnym rozpalenie w kominku to oczywiście gorąc w salonie, ale otwierasz okna i masz lepiej. Chcesz kominek, który grzeje, ale nie za bardzo? Wstaw jakiś mały i zapał w nim dwoma polanami to sauny nie zrobisz, ale to nie jest świeczka.
    Masz tak? Współczuję
    Jak mam i wiem, że można zrobić, tak, żeby nie było problemu.
    1. Malutki kominek (najważniejsze). W dużym kominku nie napalisz fajnie połową wsadu (mocy)
    2. Prosta, mała i podwójna szyba. Kątowa to większa powierzchnia=moc
    3. Jak największa masa wciągnięta do współpracy, jak największa ilość pomieszczeń
    Mi w salonie z kominkami polecili ciepły kominek, czyli 2t szamotu i innego akumulatora. Ja zrobiłem * co innego - kominek z płaszczem + mały bufor a w nim CWU (zbiornik w zbiorniku) i pakowanie ciepła w płytę i strop. * - miałem nietypowo bo będzie u mnie eksperymentalny kolektor do którego potrzebowałem zasobnik więc miałem wszystko za jednym zamachem.
    Aha, wszystkie 3 punkty a nie tylko jeden musisz spełnić
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 17-03-2017 o 08:58

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jak już to zrobię z DGP, ale może nie będę miał czasu. Na cholerę mi to.

  10. #10

    Domyślnie

    Romotop ma wkłady do domów energooszczędnych- mają KW w granicach 2,5-7
    Oczywiście wszystkie są szczelne i mają doprowadzenie powietrza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony