dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie pomoc w aranżacji pomieszczeń w mieszkaniu

    Dzień dobry
    jestem nowa na forum, chociaż od dawna Was podczytuję. Teraz sama potrzebuję pomocy, więc postanowiłam napisać.
    Z mężem kupujemy mieszkanie, chcę tam zmienić wszystko, na ile oczywiście pozwoli mi przesunięcie ścian, bo niestety nie wiem które są nośne.
    Na pewno chcę połączyć łazienkę z ubikacją i wydzielić gdzieś miejsce na niewielką garderobę. Myślałam o połączeniu kuchni z pokojem tym 14 metrów i zrobić coś w stylu kuchni z salonem. Ten pokój 25 metrów może na pół podzielić i zrobić tam pokoje dla dzieci? Tylko że tam jest balkon i nie wiem czy chcę, żeby dzieci miały dostęp do balkonu w swoim pokoju.. a sypialnia obok łazienki.
    w ogóle nie mam pomysłu na to mieszkanie, liczę na Was
    dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Myślałam jeszcze o tym, żeby pokoje po stronie kuchni zostawić tak jak są, a ten największy pokój podzielić na 2 i zrobić tam salon i z salonu przejście do sypialni.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    musisz wkleić rzut z wymiarami.
    Określenie ścian nośnych jest wskazane, chyba, że bierzesz pod uwagę murowanie podciągów (wymaga projektu konstruktora)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak na szybko można pomyśleć o czymś takim:


    Ale oczywiście wymaga to dokładnego rozrysowania, czy się wszystko zmieści

    - likwidacja przedsionka (?)
    - kuchnię przenieść do salonu
    - w dawnej kuchni zrobić pokój dziecka (nieco powiększyć kosztem pokoju 12 m2
    - połączyć łazienkę i wc i nieco zmniejszyć na rzecz pokoju 12 m2
    - z pokoju 14 m2 wydzielić składzik na odkurzacz/mopa/wiadra/graty. Powstają przy okazji dwa pokoje ok. 8,5-9 m2

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir Poproszę męża żeby przygotował informacją, które są ściany nośne oraz żeby wymiary sporzadził.
    Bardzo podoba mi się Twój pomysł, pytanie tylko czy kuchnię w bloku można przenieść w inne miejsce? Chodzi o rury itd?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na niebiesko masz wrysowane podłączenie kuchni do pionku łazienkowego

  7. #7

    Domyślnie

    Wracam ponownie z tematem, gdyż dopiero teraz na poważnie bierzemy się do roboty
    Czy kuchnię w bloku można bez problemu przenieść w inne miejsce? Czy wymagane są jakieś zgody?
    Pytam bo właśnie nam się to podoba w tym mieszkaniu, że można w salonie zrobić kuchnię, jeżeli w trakcie okaże się że nie jest to możliwe to szukamy innego mieszkania..
    stąd na co mamy zwrócić uwagę zanim umowa zostanie podpisana, żeby mieć pewność że będziemy mogli to zrobić?

  8. #8

    Domyślnie

    Dzwoniłam teraz do spółdzielni i niestety nie ma możliwości przeniesienia kuchni do pokoju ze względu na wentylację. Coś mi tłumaczyli że spółdzielnia nie wyraża takich zgód. No i teraz pytanie czy można jakoś inaczej fajnie to zorganizować w tym mieszkaniu? Chciałam zrobić 4 pokoje łącznie z salonem. Ściany nośne to ta od dużego pokoju do korytarza i druga od kuchni do tego pokoju po prawej stronie.
    Może ktoś ma jakiś pomysł? Czy np kuchnie połączyć z pokojem po lewej stronie i zrobić tam salon z kuchnią? Tylko jak duży pokój podzielić żeby to miało ręce i nogi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony