dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie aranżacja kuchni + połączenie salonu z jadalnią

    Cześć wszystkim.
    Od jakiegoś czasu przeglądam to forum szukając pomysłów na aranżację kuchni oraz salonu z jadalnią.
    Mam problem z rozlokowaniem sprzętów AGD w kuchni (nie mam pomysłu gdzie umieścić piekarnik i kuchenkę).
    W kuchni mam 2 okna oraz drzwi tarasowe przez co jest bardzo nieustawna.
    Problem po części wynika z tego, że bardzo chciałam mieć wyjście na taras z kuchni, tam gdzie architekt zaplanował meble kuchenne zrobiliśmy drzwi tarasowe, to zmusiło nas do przeniesienia segmentu kuchennego na przeciwległą ścianę i powstał problem z lokalizacją sprzętów.
    Dom jest w stanie surowym, więc mogę jeszcze dokonać przeróbek.
    W załączeniu zamieszczam projekt.
    Pomóżcie proszę.
    Przy okazji chciałam zapytać o rozmieszczenie mebli w salonie połączonym z jadalnią. Czy taki układ jest według was dobry?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt3.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	383563
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	383562  
    Ostatnio edytowane przez truthful ; 11-03-2017 o 20:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na swoim rzucie chyba wrysowałeś za mała kanapę.
    Wejście do salonu zrób na wprost wiatrołapu (by z wiatrołapu było widać okno tarasowe), a nie tak, by było widać drzwi do kotłowni.



    możesz też zmniejszyć te dwa okna, jeśli to możliwe.



    chyba, że zależy wam na okrągłym stole:



    a może chcecie kuchnię bardziej otwartą z półwyspem?

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-03-2017 o 22:27

  3. #3

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję za propozycje.
    Od dawna obserwowałam to forum, podziwiam twoją kreatywność, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Zakładając ten wątek po cichu liczyłam na twoją pomoc, także dziękuję, że jesteś
    Wszystkie twoje koncepcje mi się podobają, aż ciężko się zdecydować, którą wybrać
    Jak zobaczyłam narysowane przez ciebie koncepecje doszłam do wniosku, że okrągły stół zawiera zbyt dużo miejsca, dużo przestrzeni pozostaje niewykorzystanej. Przy prostokątnym stole przestrzeń wydaje się być lepiej zagospodarowana.
    Wolimy przesłoniętą kuchnię, ale twój pomysł z półwyspem podsunął mi jeszcze jedną myśl - żeby kuchenkę umieścić na półwyspie. Tylko tak sobie teraz myślę, że wchodząc z wiatrołapu, patrząc na lewo będzie bezpośredni widok na kuchenkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt 4a.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	383630

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem będzie za ciasno między stołem a ścianą do odsuwania krzeseł. Poza tym trudno nawet otworzyć drzwi tarasowe bo zaraz jest kant stołu.
    Aa i sam półwysep z płytą trochę płytki (lepsze są szerokości 80 cm)

  5. #5

    Domyślnie

    Masz rację.
    Z przedstawionych przez ciebie opcji, najbardziej podoba nam się 1 i 3, wybierając 1 projekt zmniejszylibyśmy trochę okna i zamienili miejscami kuchenkę ze zlewem, żeby z salonu nie było widać garów Czyli byłby to mix twojego 1 i 2 projektu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt6.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	383716

    Zastanawiam się jeszcze nad 4 opcją, kuchenka byłaby wtedy niewidoczna dla gości, tylko, czy instalując kuchenkę przy wewnętrznej ścianie mogę zamontować wyciąg? Czy pozostaje mi jedynie pochłaniacz?
    Ostatnio edytowane przez truthful ; 12-03-2017 o 22:11

  6. #6

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze czy nie zrezygnować z jednego okna tarasowego w salonie i ustawić w tym miejscu kanapę, tak aby z wiatrołapu był widok na kanapę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt7.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	383718

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał truthful Zobacz post
    Zastanawiam się jeszcze czy nie zrezygnować z jednego okna tarasowego w salonie i ustawić w tym miejscu kanapę, tak aby z wiatrołapu był widok na kanapę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt7.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	383718
    Z wiatrołapu lepiej jak widać ogród a nie kanapę.Jeśli dom w stanie surowym to raczej ścian nośnych nie zmienisz tym samym wejścia do salonu.
    Może tak:

  8. #8

    Domyślnie

    a ja wybieram opcje pierwotną z okrągłym stołem. wnętrzarsko to lepiej po wejsciu do domu widzieć stół wokól ktorego jest miejsce niz taka blokowa kiszka...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  9. #9

    Domyślnie

    Dowiadywalismy sie, ze można wykonać podciąg i przerobić wejście do salonu. Też myślałam o ustawieniu Tv na scianie przylegającej do klatki schodowej. A na scianie po prawej mozna by bylo zrobic biokominek.

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli chodzi o kuchnie to kombinujemy, zeby ustawic sprzety tak aby nie bylo widac kuchenki od strony salonu i korytarza. Myślicie, ze wyciag zamontowany przy wewnętrznej scianie i poprowadzony sufitem do zewnętrznej sciany bedzie dobrze funkcjonował?

  11. #11

    Domyślnie

    Doszliśmy do wniosku, że jednak potrzebujemy większego stołu w kuchni, większość posiłków planujemy jadać w kuchni.
    Pozostaje nam opcja zmniejszenia okien kuchennych i usytuowania kuchenki między oknami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt9.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	383938

    lub usytuowania kuchenki na ścianie na przeciwko drzwi tarasowych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt8.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	383939

    Która rozwiązanie jest według was lepsze?

  12. #12

    Domyślnie

    Albo pójść w innym kierunku i stół kuchenny ustawić na ścianie na przeciwko drzwi tarasowych?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt11.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	383940

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wersja 1 - brak blatu roboczego, płyt na skraju (niebezpiecznie)
    wersja 2 - za wąskie wyjście na salon (60 cm?)
    wersja 3 - bez sensu dwa stoły obok siebie

    Jak nie chcesz otwartej kuchni, zamontuj po prostu drzwi do kuchni i już.

  14. #14

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak wyżej napisała Elfir,żadna z tych opcji nie jest dobra.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w drugiej wersji kinki IMHO konieczne okno na bocznej ścianie między kanapą a TV

  16. #16

    Domyślnie

    Od tej strony budynek jest odsunięty tylko 3 m od granicy działki, więc nie możemy wstawić okna na tej ścianie.

  17. #17

    Domyślnie

    Kinka - dzięki za propozycje

    Z tego co widzę, ten wariant chyba przewiduje piekarnik i lodówkę obok siebie.
    Pomyślałam, że lepiej by je było rozdzielić, może tak?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt12.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	384187

    albo tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt15.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	384190

    Jeśli udało by się przesunąć okna to można by było jeszcze zrobić coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt13.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	384188

    Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez truthful ; 15-03-2017 o 22:46

  18. #18

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rozmieszczenie mebli w salonie, to bierzemy te dwie opcje pod uwagę i nie możemy się zdecydować, która będzie lepsza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt14.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	384189

  19. #19

    Domyślnie

    Zastanawiałeś, aby skorzystać z pomocy specjalisty? Jednak remont robi się co kilka lat, więc dobrze, aby wszystko było zrobione profesjonalnie. Również miałam problemy z aranżacją wnętrza, wiedziałam co mi się podoba, ale nie umiałam wszystkiego połączyć, aby ładnie i spójnie wyglądało. Zaczęłam w Łodzi szukać projektanta wnętrz i trafiłam na tę stronę [SPAMER] Szczerze polecam! Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z fachowej pomocy oraz porady. Nasz salon połączony z kuchnią wygląda przepięknie! Może Ty też powinieneś skorzystać z takiej usługi? Warto się nad tym zastanowić.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-03-2017 o 13:59

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wersja 1 zamień piekarnik z lodówką. Wersja 2-3 najpierw - słupek potem lodówka.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony