dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Unhappy Praktycznie połączenie: Kuchnia+jadalnia, salon

    Witajcie!
    Posiadam projekt domu piętrowego. Potrzebuję Waszej pomocy… Z dnia na dzień została wprowadzona zmiana,... Dom przez najbliższe lata będzie użytkowany tylko na dole, poddasze będzie nie wykończone. Na dole muszą znajdować się dwie sypialnie ( jedna tymczasowa, ponieważ przy wykończeniu góry za x lat ścianki zostaną rozebrane i będzie większy dół ....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dół oryg.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	383257




    Plan nr.1 na chwilę obecną wygląda tak, kuchnia w literze U i jadalnia z pokojem dziennym.... średnio mi to pasuje ustawienie tv, mebli w " salonie ".
    Nie mam pomysłu gdzie ustawić tv, kanape i stół (1x1,50) rozkładany. Można jeszcze jakieś ścianki dostawić np. od komina( który jest w planie, ale można jeszcze zmienić ) przysłonić wejście do łazienki i w tym miejscu postawić tv i obrócić kanape

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomysł1111.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	383258
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomysł1111.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	383259


    Plan nr.2:, który wydaję się najlepszy nawet dla kobiety ( kuchnia od ulicy i więcej miejsca jadalnia+salon )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomysł2.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	383260


    I problem polega w tym planie, że nie mam pojęcia jak zrobić praktyczną kuchnię, jadalnie i salon..... Dlatego, bardzo proszę o pomoc jak można to sensownie wykonać... Kuchnia z półwyspą? wyspą? sama w literze L, nie mam pojęcia.... Stół (1m x 1,5m ) do jadalni, który się rozkłada.... i oddzielny kącik na pokój dzienny. Bardzo bardzo dziękuję za wszelką pomoc ja już nie mam głowy, oglądam, rysuje z innych projektów a o planie 2 dowiedziałem się wczoraj... Nie mam funkcjonalnego pomysłu

  2. #2

    Domyślnie

    Ja potem połączysz podłogę po wyburzeniu ściany,czy nie lepiej oddzielić pokój parawanem,do czego mają służyć pokoje?

    Lepiej już zostawić pokój tymczasowy a potem zmienić jego funkcję na garderobę/pralnię itp.

    Ostatnio edytowane przez kinka ; 08-03-2017 o 11:59

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ścianki z k/g postawię już na płytkach. Dwa pokoje to sypialnie. Jest jeszcze poddasze, które przez najbliższe x lat nie wykończę wtedy jakbym chciał zrobić poddasze, na górze są ( 3 pokoje, łazienka ) wtedy na dole 2 sypialnie nie mają sensu, dwie klitki... Dlatego chce zostawić jedną z czasem na dole, a drugą " rozebrać " . Projekt mógłby wyglądać lepiej, ale... Długa historia i dlatego muszę kombinować, póki mogę z funkcjonalną kuchnią oraz jadalnia i pokojem dziennym... oraz dwiema sypialniami.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post

    Lepiej już zostawić pokój tymczasowy a potem zmienić jego funkcję na garderobę/pralnię itp.


    Pralnia będzie na pół piętrze, nad kotłownią.... garderoba- fajny pomysł, pasuje ale najważniejsza jest kuchnia i część jadalna z pokojem dziennym... a jakiś pomysł na kuchnię z pół wyspą? wyspą?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mało miejsca na wyspy. Można kombinować, ale pamiętaj, że między dwoma ciągami szafek musi być min. 100 cm (wygodnie 120 cm). Mnie wychodzi, że owa półwyspa, o ile miałby sie zmieścić stół mogłaby mieć ok. 40-50 cm szerokości.


  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Próbowałem zrobić wyspę od wejścia do kuchni, gdzie jest ściana, ale nic mi nie wychodzi.... Jakby wyspy nie robić, to jak naj rozsądniej tutaj zrobić kuchnię, ustawić piekarnik, lodówkę, płytę gaz oraz zlew.... Coś takiego rozrysowałem, ale to chyba jest bezsensu... a musiałbym dokładnie z wymiarami na papierze narysować, tylko nie mam pomysłu, koncepcji komin jeszcze można przesunąć bardziej na pokój dzienny... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	98197dfa9e7d2610gen.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	383276

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    +moim zdaniem przy stole masz za wąsko by odstawić krzesła.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    +moim zdaniem przy stole masz za wąsko by odstawić krzesła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc_1015.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	383318

    Przepraszam za jakość zdjęcia... Musiałem malować ołówkiem co do cm, a więc:

    -Między szafkami jest 1,20. Szafki mają głębokość 70cm ( tak malowałem )
    -Lodówka przy wejściu do kuchni i obok jest piekarnik/ mikrofala w zabudowie
    -Przy oknie zlew, na ścianie obok płyta gazowa
    -szafki gdzie jest pół wyspa mają 1,50m długości
    -Stół można przesunąć bliżej sofy, bo jest 1m odstępu, sofa 2m x 90cm narysowan, stół 1m x 1,50m

    ale coś mi ciągle nie pasuję, a chce funkcjonalnie zrobić kuchnię ( lodówka, zlew, plyta gaz, piekarnik )

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlaczego zlew robisz tak w rogu? Zlew na środku.

  10. #10
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    No zlew zmień koniecznie , u mnie ten co kuchnię robił tak żonie doradził i ona się zgodziła i co kilka dni klnie na czym świat stoi , nie wiem ale jak bym teraz robić to miał to chyba bym się nie zdecydował na kuchniosalon , mam tak właśnie 40m2 ale te trzaskanie garami podczas oglądania tv hm , kobitce to pasuje bo wszystko ma na oku

  11. #11

    Domyślnie

    Tak się zastanawiałam... jeśli umieścisz kuchnie od wejścia, to po zrobieniu góry i uwolnieniu jednego pokoju, wielkość salonu pozostanie taka sama, czyli się nie powiększy. Jeśli umieścić ją jednak jak na początkowych propozycjach, to potem salon zrobi się o wiele większy.

    Gdyby na podłodze ułożyć płytki drewnopodobne, to ścianę można albo postawić na płytkach, albo zrobić ją szerokości jednej płytko-deski. Po wyburzeniu ściany można wstawić brakujący rządek płytek. Czy to technicznie ma sens, nie wiem, ale może to jakieś wyjście.

    Propozycja roplanowania, która daje dużo przestrzeni do magazynowania.



    Między kuchnią, a pokojem może być ścianka lub nie. Kuchnia otwarta, ze stołem pelnowymiarowym i siedziskiem pomiędzy słupkami.

    albo



    siedzisko między słupkami mebli, coś w ten deseń

    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 09-03-2017 o 10:38

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    No zlew zmień koniecznie , u mnie ten co kuchnię robił tak żonie doradził i ona się zgodziła i co kilka dni klnie na czym świat stoi , nie wiem ale jak bym teraz robić to miał to chyba bym się nie zdecydował na kuchniosalon , mam tak właśnie 40m2 ale te trzaskanie garami podczas oglądania tv hm , kobitce to pasuje bo wszystko ma na oku
    Dzięki za podpowiedź, faktycznie zlew można bardziej zrobić po środku okna, może nawet kran by nie przeszkadzał , żeby dwie połówki otworzyć.... a z trzaskaniem garów faktycznie...

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Tak się zastanawiałam... jeśli umieścisz kuchnie od wejścia, to po zrobieniu góry i uwolnieniu jednego pokoju, wielkość salonu pozostanie taka sama, czyli się nie powiększy. Jeśli umieścić ją jednak jak na początkowych propozycjach, to potem salon zrobi się o wiele większy.

    Wtedy jak kolega/koleżanka? wyżej napisał/a, że pomieszczenie między kotłownią a łazienką można przeznaczyć na garderobę, lub tam np. wrzucić tv i jakąś sofę?

    Gdyby na podłodze ułożyć płytki drewnopodobne, to ścianę można albo postawić na płytkach, albo zrobić ją szerokości jednej płytko-deski. Po wyburzeniu ściany można wstawić brakujący rządek płytek. Czy to technicznie ma sens, nie wiem, ale może to jakieś

    Propozycja roplanowania, która daje dużo przestrzeni do magazynowania.



    Między kuchnią, a pokojem może być ścianka lub nie. Kuchnia otwarta, ze stołem pelnowymiarowym i siedziskiem pomiędzy słupkami.

    albo



    siedzisko między słupkami mebli, coś w ten deseń

    Mhmm... Kuchnia spoko,
    Pomysł 1: nie wiem czy nie za mało blatu będzie?
    Pomysł 2: spoko, podobnie właśnie też myślałem, że wyjdzie na 1,20-40 barek... ale czy on jest praktyczny? wiem, że sam rysowałem itd. część jadalniana i pokój dzienny też ciekawie.... Potem ewentualnie mogę wydłużyć pokój dzienny kosztem sypialni ...
    Na początku tak właśnie myślałem... i teraz mam mętlik w głowie... Jak będzie funkcjonalniej
    Ostatnio edytowane przez robertmal ; 09-03-2017 o 18:50

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Przy kuchni od frontu w zlikwidowanym potem pokoju można zrobić jadalnię.

  15. #15

    Domyślnie

    Generalnie podoba mi sie to co Elfir proponuje, tylko po otwarciu góry przestrzeń salonu się nie zwiększy. Jadalnia będzie mało używanym pomieszczeniem. Za daleka droga, by codziennie nosić posiłki.

    Cytat Napisał robertmal Zobacz post
    Mhmm... Kuchnia spoko,
    Pomysł 1: nie wiem czy nie za mało blatu będzie?


    Pomysł 2: spoko, podobnie właśnie też myślałem, że wyjdzie na 1,20-40 barek... ale czy on jest praktyczny? wiem, że sam rysowałem itd. część jadalniana i pokój dzienny też ciekawie.... Potem ewentualnie mogę wydłużyć pokój dzienny kosztem sypialni ...
    Na początku tak właśnie myślałem... i teraz mam mętlik w głowie... Jak będzie funkcjonalniej
    1. można wydłużyć blat pod oknem, albo na ścianie, rezygnując zw tych miejscach z wysokich szafek
    2. wyspa wejdzie 150-160 cm, osobiście wolałabym stół i siedzisko z 1.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie w tym całym układzie brakuje szafy przy wejściu na kurtki i buty.
    I zdecydowanie układ z kuchnią z tyłu jest lepszy.

    Propozycja:
    - przestronna kuchnia z wyspą i spiżarką (kosztem pomniejszonej łazienki)
    - szafa przy wejściu
    - sypialnia oddzielona od salonu tymczasową ścianką. Można nawet nie robić ściany tylko wstawić szafę (do sufitu) z plecami oklejonymi ładną tapetą lub płytę OSB przykręcić do szafy i okleić tapetą. Po przeniesieniu sypialni na piętro, powiększacie salon.
    - Salon tymczasowo niewielki z kanapą dwuosobową i fotelem. W przyszłości, po powiększeniu salonu, do zestawu dokupić kanapę trzyosobową.



    i po połączeniu:


    w salonie zrobi się kącik TV i kącik do siedzenia przy kominku
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-03-2017 o 09:42

  17. #17

    Domyślnie

    no to albo na ganku, albo wykroić z tymczasowej sypialni miejsce na szafę (jest na tyle miejsca)

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertmal

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    biala podl
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witajcie... Dzięki za wspaniałe pomysły, im więcej zdjęć, pomysłów tym bardziej mam większy mentlik w głowię, ale się cieszę, że każdy z Was coś nowego dorzuca od siebie.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mnie w tym całym układzie brakuje szafy przy wejściu na kurtki i buty.
    I zdecydowanie układ z kuchnią z tyłu jest lepszy.

    - Szafa na ubrania, oraz miejsce na buty i siedzisko, żeby założyć wygodnie obuwie znajduje się w ganku. Na początku chciałem go zlikwidować, ale chyba się przyda..... Małe okienko w ganku, pod okienkiem grzejnik oraz podgrzewana podłoga na całym dole.

    Propozycja:
    - przestronna kuchnia z wyspą i spiżarką (kosztem pomniejszonej łazienki)
    - szafa przy wejściu
    - sypialnia oddzielona od salonu tymczasową ścianką. Można nawet nie robić ściany tylko wstawić szafę (do sufitu) z plecami oklejonymi ładną tapetą lub płytę OSB przykręcić do szafy i okleić tapetą. Po przeniesieniu sypialni na piętro, powiększacie salon.
    - Salon tymczasowo niewielki z kanapą dwuosobową i fotelem. W przyszłości, po powiększeniu salonu, do zestawu dokupić kanapę trzyosobową.

    -Świetny pomysł ze spiżarką, ale odpada.... Kobiety chcą mieć wannę na dole, a tam jeszcze jest w planach brodzik oraz oddzielną WC.
    -z oddzieleniem pokoju dziennego od sypialni pasuje ! płytą osb faktycznie można i w ten sposób po kombinować.
    - oraz salon w porządku, też mi pasuje to co jest narysowane



    i po połączeniu:


    w salonie zrobi się kącik TV i kącik do siedzenia przy kominku
    Wszystko spoko, tylko kuchnia.... z wyspą po środku to zostanie dookoła wyspy po 70/80cm i nie wiem czy to funkcjonalne, ale obgadam z domownikami. Ja mam też pomysł taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	86a31c68024035ecgen.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	383467

    Kuchnia w kształcie litery U i nie wiem czy robić tam stoliczek? czy po prostu do pokoju dziennego będzie się chodzić jeść śniadanie/kolacje.... Różnie mi osoby doradzają " nie rób, po co Tobie tyle tych stołów, stolików, czesc jadalna zrobisz.... " Zaznaczylem w pokoju dziennym na czerwono jakby stal stol, blizej kuchni przy oknie balkonowym.... przychodza goscie stol mozna rozstawic przy oknie i juz. nie duzy stolik w blacie, meblach... cos takiego jak na zdjeciu nizej :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	saasa.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	383468

    Tak to wyglada mniej wiecej... Jak to zrobic zeby bylo najbardziej funkcjonalne... Fajne pomysly podrzucacie, jeszcze raz dzieki ! a w koncu musze znalezc rozwiazanie

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakieś miejsce do jedzenia "na szybko" warto w kuchni zrobić. Ale jak zrobicie w kuchni normalny stół, to ten w jadalni będzie wykorzystywany sporadycznie.



    lub

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-03-2017 o 17:00

  20. #20

    Domyślnie

    Przydaja się oba stoły. Codziennie ten w kuchni, na śniadanie, herbatkę przy okazji robienia ciasta i ten drugi na wieczór, święta, niedziele, wizyty gości, odrabianie lekcji, komputer... Zdarza się, że robią się 2 kółka pogaduszek i jedni siedzą w kuchni, a drudzy w salonie. Ze stołami jest trochę jak z gniazdkami "a po co ci tyle", a potem i tak jest za mało.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony