dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Komin sasiada na mojej dzialoce ???

    Hej,
    moj sasiad ma szklarnie/cieplarnie. Do niej dostawiony jest komin, stalowy z betonowa podstawa ok 1mx1m. Jak rozciagne sznurek miedzy palikami na godach mojej dzialki wychodzi mi, ze podstawa komina stoi ok 15 cm na mojej dzialce.
    Pytanie co robic, raczej malo prawdopodobne zeby geodeta sie pomylil.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    No cóż - zależy, jak bardzo Ci to przeszkadza, ale nawet jeśli nie bardzo, to warto sąsiadowi o tym powiedzieć, żeby kiedyś nie był zaskoczony jak będzie problem, bo np będziecie stawiać ogrodzenie.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    15 cm to margines błędu pomiaru geodezyjnego. Wg mnie bez sensu wadzic się z sąsiadem o taką powierzchnię. Samo speawdzenie, czy kamienie są wkopane prawidlowo to kilka stowek wyrzuconych w bloto. Wg mnie nie warto.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... mi to przypomina "Pawlaka" i "Kargula" ( bez urazy )
    " znak graniczny " ma zazwyczaj 15x15cm
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 12-03-2017 o 11:39
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasnie problem bedzie z ogrodzeniem Plot Plot - komin - plot plot
    Tez sie nabijalem z takich problemow nazwijmy to ''kargulowych'' ale to niestety dziala w jedna strone.
    Nie mowimy tutaj o dzialkach na jakims za przeproszeniem wy***jewie po 30 zlm2 ale o dzilkach w bliskiej okolicy Warszawy - jakei sa ceny mozna sprawdzic na portalach. Nie po to placil sie kilkaset zl za m2 zeby ogladac komin sasiada ktory postawil go kiedys ''na miedzy''

    Nie ma znakow, sa wbite slupki.
    Ostatnio edytowane przez admiralbar ; 12-03-2017 o 20:50

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Na początek można wznowić granice, sprawdzić czy są prawidłowo wyznaczone. Po potwierdzeniu powiedzieć sąsiadowi, że bez umownie korzysta z cudzego gruntu. I poczytać orzeczenia sądów w tej materii ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... myślę, że większy problem może być z możliwym zadymianiem działki, a tu niestety przepisy nie regulują odległości komina od granicy działki
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #8

    Domyślnie

    Wznowienie granic będzie więcej kosztować niż te 15cm tej bardzo drogiej ziemi pod Warszawą

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A w ogóle to można zacząć od tego czy ten komin i ta budowla została postawiona zgodnie z projektem i wymaganiami warunków miejscowych ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Pytanie co robic, raczej malo prawdopodobne zeby geodeta sie pomylil.
    Może....https://www.youtube.com/watch?v=TMHp8_maH8Q

    a tak naprawdę sprawdź na jakiej podstawie postawił toto tak blisko?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    Wznowienie granic będzie więcej kosztować niż te 15cm tej bardzo drogiej ziemi pod Warszawą
    a właśnie, że taniej

    Rewelacyjne rozwiązanie z filmiku, byle komin poleciał na jego działkę, nie na moją
    Myśle, że budowa była jak to na wsi - bedzie dobrze, no bedzie. Po co pozwolenie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    a właśnie, że taniej

    Rewelacyjne rozwiązanie z filmiku, byle komin poleciał na jego działkę, nie na moją
    Myśle, że budowa była jak to na wsi - bedzie dobrze, no bedzie. Po co pozwolenie
    Wiesz co zaproponuję może wydać się to dziwne ale.......rozsądne i rzeczowe.
    Jak będziesz wykonywał ogrodzenie przejedz po tej podstawie jakby jej tam nie było. Ustal-porozmawiaj z sąsiadem, że tak zrobisz, że to Twoje ale nie będziesz wnikał dlaczego i z czyjej winy. Zastałeś więc prostujesz.- ROZSĄDNE
    Jeśli to będzie z siatki to łatwiej niż z paneli drucianych, ale wszystko się da.
    Sprzeciwu raczej się nie spodziewam bo wszelkie dochodzenia są na sąsiada niekorzyść.
    Rozwiązanie to spowoduje, że nie będziesz miał wroga, granica będzie jasna , a gdy znudzi mu się lub jego dzieciom "szklarniowanie" nie będziecie się dochodzić swoich racji co jest czyje, a co nie.-RZECZOWE
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Przepiękny temat do minimum 20 lat procesów .... Znam takie przypadki w naszej okolicy... a płoty jak stały tak stoją
    Darek B

  14. #14

    Domyślnie

    DZięki CityMatic, tak chyba będzie najlepiej.
    szklarnia chyba i tak zakończy działalność za pare lat do to coraz mniej opłacalne. W mojej wsi jest chyba tylko 2 czy 3 rolników na 200 mieszkańców. Reszta sprzedała ziemię na działki.

    Przepiękny temat do minimum 20 lat procesów .... Znam takie przypadki w naszej okolicy... a płoty jak stały tak stoją
    W którejś z podwarszawskich miejscowości - nie pamiętam która to) od mojej strony niemal cały rząd domów przy jednej ulicy ma przesunięte rzeczywiste granice o 1,5 m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony