dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie czy będę przeklinać taki układ? pilne!

    Pomóżcie proszę bo ostatnie godziny na decyzje o ewentualnej przeróbce
    Mam wodę i prąd przygotowane pod układ gdzie od końca wc do ścianki prysznica mam 65 cm w wersji optymistycznej.
    Alternatywa z przeniesieniem wc koło drzwi wymaga zmiany odpływu, doprowadzenia na nowo wody do spłuczki i do baterii bidetty oraz przeniesienie prądu pod drabinkę (nie mam pojęcia jaki to koszt ale spodziewam się że hm może ze 700 zł??)
    nie wiem co robić? boję sie obecnego ukłądu bo nie wiem jak zrobić wejście do kabiny żeby było wygodnie (codzienny prysznic)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan (28).jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	383584Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka (1) (2).jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	383585Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka2 (3).jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	383586Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan (29).jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	383588

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może rozsuwana kabina półokrągła, np w wersji niesymetrycznej?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kabina.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	383590
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    czyli układ jaki proponowałam odpada?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	383591

  4. #4

    Domyślnie

    O ten układ będę pytała instalatora wstępnie mówił że może być ciężko. No i zostaje mi wąskie przejście do szafki w tym białym słupku miedzy wc a umywalką. Czy kabina że składanym drzwiami byłaby wygodna dla dziecka np.?

  5. #5

    Domyślnie

    Rozwiązanie alicyja jest trafne.
    Wejście do kabiny od strony drzwi wejściowych, wc obrócone o 90 st.
    A drzwiczki do szafy mogą być składane.
    Zabiorą mniej miejsca i dadzą pełny dostęp od strony umywalki. Otwierane skrzydła prawo/lewo pozwolą jedynie na dostęp od czoła szafy. Gdzie w tym momencie będzie przeszkadzało wc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z17723336Q,Chowanie-pralki-w-lazience.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	383603 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6cd7040ca388d016b02b3b25c05faa6d.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	383604

    A tu jeszcze kilka innych przykładów. Nie wiem czy ten słupek w kącie to komin czy płytka szafa, gdzie będzie pralka, ale myślę że to nie będzie problem żeby zrobić tam wąską zabudowę mimo wc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	030921_940.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	383605


  6. #6

    Domyślnie

    A ta wersja która jest jest na prawdę taka zła że jednak muszę wyłożyć kase na przeróbki?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale która wersja bo widzę dwie?

  8. #8

    Domyślnie

    Ta gdzie muszla jest obok umywalek na wprost kabiny. Z ładniejszą wizualizacją jakoś się do tej wizji przywiązałam a przy wyborze kabiny widzę jednak kłopot. Miałam w głowie że kupię taka której drzwi złoże do środka ale nie wpadłam na to że będzie może ciężko do niej wchodzić od strony muszli:/ instalator na pewno nieźle sobie skasuje za ewentualne przeróbki dlatego się zastanawiam ale z drugiej strony z kibelka i prysznica korzysta się ciągle

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dlaczego nie mozna wchodzic z boku?

  10. #10

    Domyślnie

    można bokiem a najlepiej jakby była taka kabina kóra może składać drzwi wahadłowo do środka żeby zwolnić przestrzeń przed wc-tem (zastanawiam się czy możliwe że nie będzie mi przeszkadzać, robiliśmy testy przed zwykłą ścianą i da sie wytrzymać no ale w porównaniu do obecnej łązienki gdzie przed wc mam umywalkę w nowmalnej odległości to dyskomfort jest)

  11. #11

    Domyślnie

    Nie będziesz przeklinać. Porównuje do swojej łazienki. Mam prysznic z drzwiami uchylnymi w obie strony i po jednej ok 60 cm od prysznica jest ściana, a z drugiej wc 30 cm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Beret1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	383708

    I jest ok. Fakt, u mnie pomaga, że drzwi prysznica w obie strony mogę otwierać, ale same odległości nie wydają mi się mimo wszystko problemem

  12. #12

    Domyślnie

    a możesz mi napisać jaka to kabina? szukałam takiej łazienki gdzie prysznic jest przed wc ale chyba takiego ukłądu nikt nie ma ... może to na mnie działa jakoś psychologicznie. myślę że taka kabina byłaby rozwiązaniem

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mahogany6 Zobacz post
    a możesz mi napisać jaka to kabina? szukałam takiej łazienki gdzie prysznic jest przed wc ale chyba takiego ukłądu nikt nie ma ... może to na mnie działa jakoś psychologicznie. myślę że taka kabina byłaby rozwiązaniem
    To jest RADAWAY EOS II KDD.
    Bałam się zaryzykować drzwi składane/łamane przy dzieciach.

    Ta jest dobrym wyborem, pomimo że od strony wc otwiera mi się na zewnątrz tylko na ok 45 stopni to jeśli trzeba sięgnąć po coś czy umyć kabine to spokojnie daje rade. A złożone drzwi do środki, jedno czy oba skrzydła naprawdę dodają przestrzeni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony