Witam serdecznie wszystkich na forum
Jak w temacie jestem strasznie zielona jeśli chodzi o sprawy związane z WZ itp. itd. Zrobiłam mały wywiad w swoim urzędzie gminy ale mam taki przesyt informacji w głowie...sama już nie wiem od czego zacząć, dlatego chcę tutaj zasięgnąć trochę informacji bo czasami w urzędach tak potrafią zakręcić, że wolę wiedzieć co mówić i o co pytać
Dostałam od siostry działkę (ona po rodzicach i kawałek mi odpisała). Działka rolna kl IV zaliczana do pastwisk stałych. Chcę się starać o wydanie WZ. W gminie poinformowano mnie, że muszę mieć zapewnienie o przyłączach energii i wody/kanalizacji dopiero mogę składać wniosek. Teraz chciałabym się dowiedzieć co w przypadku gdy chciałabym podłączyć się do studni, która znajduje się na działce siostry ok 50m od mojej działki. Czy muszę od niej uzyskać zapewnienie, że pozwoli mi korzystać ze studni. A może złożyć, do wodociągów wniosek o zapewnienie przyłącza a i tak podłączyć się do studni (dodam tylko, że siostra z niej nie korzysta). Jak to wygląda od strony prawnej. Czy ktoś może podpowiedzieć?