dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Wyniesienie pralki z łazienki - pytanie o instalacje wod/kan

    Witam,

    Jestem na etapie planowania wykończenia mieszkania.
    Mam pomysł na wykorzystanie "kącika gospodarczego" (rysunek załączony) i zrobienie tam małej zabudowy z pralką.

    Pytanie - czy da radę doprowadzić tam instalacje wod/kan? Komina ruszyć nie da rady, trzeba by rury pociągnąć w podłodze (a może obudować komin płytami kartongips i wewnątrz wykonać instalację?)
    Dodam, że pralka musiałby stać na jakimś (póki co bliżej niesprecyzowanym) stelażu, bo we wnęce tuż przy podłodze jest skrzynka z bezpiecznikami.
    Jak mniej więcej szacować koszty takiego przedsięwzięcia?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-03-12 20_33_12-A4.43.pdf - Adobe Reader.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	383668
    Ostatnio edytowane przez kubamarszal ; 12-03-2017 o 19:40

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Za ścianą owej wnęki masz przecież muszlę WC więc jest i woda i kanalizacja którą można przedłużyć.
    Jedynym problemem jest tu rurka kanalizacji min fi32 więc to głównie dla niej należy znaleźć miejsce.
    Jeśli nie ma jeszcze wylewek na podłodze to można to zrobić tamtędy prowadząc owe przyłącza.
    Jeśli w kominie jest wkład i ocieplenie to równie dobrze można poprowadzić rurki wiercąc dziurę przy samej ścianie
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    mam w mieszkaniu pralkę na stelażu, serwisanci tego nienawidzą... a i ja nie mam jak wyciagać tego co wpadnie za pralkę. kolejna sprawa to brak miejsca przed pralką, co to za drzwi przylegaja do pralki? to jest kolizja... moze da radę zmienic kierunek otwierania drzwi, albo żeby otwieraly sie nie do korytarza? wolałabym nie ładować pralki w pośpiechu, że zaraz oberwę drzwiami
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Planujesz wykończenie mieszkania więc prawdopodobnie drzwi i futryny są już osadzone.
    Nie wiem jaki jest układ całości mieszkania gdyż zamieściłaś tylko ten urywek więc nie wiadomo czy taka zmiana jest mozliwa oraz czy nie przyspoży innych kłopotów.
    Zmiana kierunku otwierania pociąga za sobą trochę demolki gdyż futrynę należało by wyciąć i osadzić na nowo, lub całkowicie ją wymienić na nową.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    w każdym razie wykorzystanie takiego miejsca na pralkę to zupełnie co innego niż zrobienie tam szafy na ubrania wiszące. wzięcie ubrania z szafy trwa o wiele krócej niż załadunek i rozładunek pralki. pralka powinna mieć też widno. mieć krótką drogę rzeczy namoczonych (zaprana plama) do pralki. uwielbiam swoją osobną mini pralkownię, ale w nowym domu pralka (niestety znów pmoniejszona) wyląduje w dużej łazience... co prawda znajoma co ma dużą łazienkę odradzała... ale w nowym domu naprawdę nie mam idealngo miejsca na pralkownię a szkoda mi psuć prostotę pokoi i korytarzy żeby tylko wyrugować pralkę z dużej łazienki... zbieranie brudów do prania zrobię poza łazienką, zwłaszcza że wszyscy są do tego teraz przyzwyczajeni. takie brudy nieraz są zawilgocone więc nie stęchną czekajac na swoją kolej, poza łazienką bardziej sucho chyba będzie. więc moze ten kącik nada się jako wstępna sortownia brudów i unikniemy walajacych się po łazience ubrań?
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony