dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leshqo

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-006
    Dzielnica
    Nowe Miasto
    Posty
    26

    Domyślnie Instalacja alarmowa oparta o Satel Integra

    Cześć

    Za niecały miesiąc zamykać będę stan surowy otwarty w moim domu i na tym etapie zamierzam we własnym zakresie zainstalować i skonfigurować system alarmowy. Zakup wszystkich elementów zamierzam podzielić na dwa etapy. Pierwszy teraz, kiedy zakupię kręgosłup systemu wraz z niezbędnymi elementami oraz etap drugi podczas wykończenia, kiedy to zakupiona zostanie reszta urządzeń. Chodzi o to by nie kupować teraz urządzeń, które potrzebne mi będą dopiero za około 2/3 lata i wykorzystać te pieniądze na ważniejsze obecnie rzeczy, ale również by elementy zakupione teraz można było wykorzystać bez problemu później.

    Co zamierzam osiągnąć aktualnie
    • 5 czujek na parter (otwarta przestrzeń + garaż)
    • 1 czujka przy centralce na strychu
    • kontrakton w drzwiach wejściowych i garażowych
    • sterowanie bramą garażową (Hormann + wsparcie SMS)
    • uzbrajanie i rozbrajanie oraz sprawdzenie stanu alarmu za pomocą SMS
    • pełna konfiguracja alarmu poprzez Ethernet
    • integracja z firmą ochroniarską

    Co zamierzam osiągnąć docelowo (wszystko powyższe +)
    • sterowanie oświetleniem (wyłączenie świateł w domu po uzbrojeniu alarmu, sterowanie oświetleniem przed domem w nocy poprzez czujnik światła)
    • sterowanie elektrozaworem z wodą (+ wsparcie SMS)
    • sterowanie systemem nawadniania (kalendarz / ręcznie wzbudzanie / czujnik wilgotności)
    • sterowanie bramą wjazdową na posesję (+ wsparcie SMS)
    • podłączenie kontraktonów we wszystkich oknach
    • podłączenie dodatkowych czujek ruchu
    • podłączenie czujników gazu, pożaru czy temperatury
    • sterowanie klimatyzacją (minimum włączenie/wyłączenie)
    • sterowanie roletami (opuszczenie przy włączeniu alarmu + wspracie SMS dla podnoszenia i opuszczenia)

    Przez wsparcie SMS rozumiem kontrolę oraz gdzie to sensowne sprawdzenie stanu.

    Elementy które zamierzam kupić teraz by pokryć pierwszy etap (budżet 3k pln)
    • centralka Satel Integra 128 WRL
    • obudowa OPU-3P wraz z antenami i transformatorem TR60VA
    • sygnalizator Satel SP-4006R
    • akumulator Alarmtec 18Ah 12V
    • 2 piloty Satel APT-100
    • 6 czujek BOSCH PIR BPR2-W12
    • SATEL ETHM-1 PLUS
    • 3 kontraktony Satel K-1 oraz 1 B-3A

    Poniżej obrazek prezentujący jak zamierzam umieścić czujki i kontraktony.



    Co ważne chcę je zainstalować aktualnie tylko na parterze. Sama centralka natomiast umieszczona będzie wraz ze swoją czujką w szczycie dachu na "strychu". Co również istotne, ścianek działowych na chwilę obecną na parterze nie ma, występują tylko dwa słupy zaznaczone na żółto i duża otwarta przestrzeń. Czerwone kreski to propozycje umieszczenia czujek, a zielone kontraktonów. Część właściwa budynku to kwadrat o boku 10 metrów.

    Poniżej moje pytania i wątpliwości (kolejność przypadkowa)
    1. Wybrałem system oparty niemal w całości o rozwiązania firmy Satel. Z tego co przeczytałem jest to dobra jakość w dobrej cenie.
    2. Z informacji które zdobyłem, proponowane czujki Bosch to aktualnie jedna z lepszych i najbardziej niezawodnych pozycji, zwłaszcza w kwestii fałszywych alarmów.
    3. Czy 3 czujki wystarczą na pokrycie parteru w proponowanej formie?
    4. Czy Integra 128 WRL pokryje moje docelowe potrzeby o których pisałem powyżej? Zdaję sobie sprawę, że docelowo będę potrzebował Satel INT-E, INT-O, czu INT-IORS)
    5. Cały czas zastanawiam się czy nie korzystniej wziąć Integrę 128 Plus + moduł GSM-4. Cenowo niewiele więcej. Z tego co wyczytałem plusami tego rozwiązania są: wsparcie powiadomień email oraz większy dostępny prąd, minusem natomiast brak wsparcia sterowania tak dużą ilością urządzeń poprzez SMS (tylko 3?). Na pewno zależy mi na dokładnej identyfikacji źródła alarmu. ABAX ... kto wie, może w przyszłości wykorzystam.
    6. Czy pilot APT-100 daje możliwość przypisania dowolnej funkcji do dowolnego klawisza w Integrze no i najważniejsze czy komunkacja pomiędzy tymi urządzeniami jest bezpieczna?
    7. Zakładam, że posiadając moduł Ethernet i prawidłowo podłączone podzespoły wszystko co chcę osiągnąć zrobię przy pomocy komputera i oprogramowania DLOADX
    8. Aktualnie nie przewiduję manipulatora. Konfigurację chcę zrobić przez PC. 350 pln za prosty LED, który się upaskudzi podczas prac to IMO wyrzucone pieniądze, zwłaszcza że docelowo planuję coś z ekranem dotykowym, czego teraz na pewno nie powieszę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alarm.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	383717  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony