dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał aregh24 Zobacz post
    Mam male pytanko. Fachury od wylewek zainstalowali mi kanał plaski o wymiarach 10x5cm. Docelowo kanał ten ma napędzać wkład kratki mbm 10kw. Ma prawo to zadziałać czy raczej do poprawki? Dodam również (jeśli to istotne), ze ów kanał ma długość kilkudziesięciu centymetrów i z tego co widzę to jakiś tam ciąg jest.
    Najlepiej zrobić (przeliczyć) tak jak producent zaleca, ale to wcale nie jest powiedzine, że producent wiedział co napisał... W początkowej fazie palenia, wtedy kiedy jest potrzeba nadmiaru powietrza (10-15 min), uchylasz drzwi kominka. To okres kiedy mamy palenisko pod kontrolą, więc nawet WM nie przeszkadza w takiej praktyce...

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JKB

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.

    Nie chce zakładać nowego wątku a mam pytanie odnoszące się do tego tematu.
    Mianowicie chodzi mi o to z czego i jak wykonać czerpnię a dokładniej część kanału wlotowego wystająca poza obrys budynku. Kanał doprowadzający powietrze pod wkład kominowy jest wykonany z rury pcv 110. Wlot zlokalizowany jest jakieś 50 cm od ściany budynku i znajduje się pod ziemią.

    I teraz należało by go wyprowadzić jakieś 50 cm ponad grunt i zakończyć jakąś kratką wentylacyjną. Pytanie brzmi jak i z czego? Czy do tego celu można wykorzystać tzw wywiewkę wentylacyjną do odpowietrzania instalacji kanalizacyjnej? Czy wywiewka spełni rolę? Jeżeli nie to jakich materiałów użyć aby połączyć wylot rury pcv 110 z kwadratowymi kratkami wentylacyjnymi przeznaczonymi do instalacji wentylacyjnych? Ma ktoś jakiś pomysł albo lepiej doświadczenie w tym zakresie?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKB Zobacz post
    Witam.

    Nie chce zakładać nowego wątku a mam pytanie odnoszące się do tego tematu.
    Mianowicie chodzi mi o to z czego i jak wykonać czerpnię a dokładniej część kanału wlotowego wystająca poza obrys budynku. Kanał doprowadzający powietrze pod wkład kominowy jest wykonany z rury pcv 110. Wlot zlokalizowany jest jakieś 50 cm od ściany budynku i znajduje się pod ziemią.

    I teraz należało by go wyprowadzić jakieś 50 cm ponad grunt i zakończyć jakąś kratką wentylacyjną. Pytanie brzmi jak i z czego? Czy do tego celu można wykorzystać tzw wywiewkę wentylacyjną do odpowietrzania instalacji kanalizacyjnej? Czy wywiewka spełni rolę? Jeżeli nie to jakich materiałów użyć aby połączyć wylot rury pcv 110 z kwadratowymi kratkami wentylacyjnymi przeznaczonymi do instalacji wentylacyjnych? Ma ktoś jakiś pomysł albo lepiej doświadczenie w tym zakresie?
    A po co łączyć kwadrat z kołem, jak są czerpnie z okrągłym wejściem, np takie:
    Wpisz w google "czerpnia powietrza" i wybieraj.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	280411komin1.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	385854
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JKB

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    5

    Domyślnie

    No właśnie jak wrzuciłem hasło w google to mi wyskoczyły kwadratowe kratki ścienne i trochę mnie to zdezorientowało.

    Czyli muszę szukać czerpni dachowej (pionowej) o przekroju okrągłym - dzięki.

    Zrobiłem research na szybko i wyszło mi że czerpnia dachowa dostępna jest o średnicy 100, 160, 200, 250, 315, 400, 500, 630, 800, 1000

    A teraz powstaje pytanie jak połączyć rurę 110 pcv ze stalową czerpnią o przekroju 100???

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKB Zobacz post
    No właśnie jak wrzuciłem hasło w google to mi wyskoczyły kwadratowe kratki ścienne i trochę mnie to zdezorientowało.

    Czyli muszę szukać czerpni dachowej (pionowej) o przekroju okrągłym - dzięki.

    Zrobiłem research na szybko i wyszło mi że czerpnia dachowa dostępna jest o średnicy 100, 160, 200, 250, 315, 400, 500, 630, 800, 1000

    A teraz powstaje pytanie jak połączyć rurę 110 pcv ze stalową czerpnią o przekroju 100???
    Też mam czerpnię 100 a rurę 110. Owinąłem rurę czerpni szarą taśmą tak, aby ciasno wchodziła do 110-tki i po kłopocie.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JKB

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    5

    Domyślnie

    Chodziło mi o bardziej profesjonalne rozwiązanie. Jakieś przejściówki albo coś w ten deseń. Ale dzięki.

    Przejadę się do kominkowego sklepu zapytam jakie rozwiązanie proponują.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKB Zobacz post
    Chodziło mi o bardziej profesjonalne rozwiązanie. Jakieś przejściówki albo coś w ten deseń. Ale dzięki.

    Przejadę się do kominkowego sklepu zapytam jakie rozwiązanie proponują.
    Tej taśmy nie widać. Ja mam czerpnię na ścianie fundamentowej, dochodzi do samego tynku, równo z tynkiem uciąłem 110-tkę i wcisnąłem setkę czerpni. Ty masz pionowo trochę oddaloną od domu.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JKB

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tej taśmy nie widać. Ja mam czerpnię na ścianie fundamentowej, dochodzi do samego tynku, równo z tynkiem uciąłem 110-tkę i wcisnąłem setkę czerpni. Ty masz pionowo trochę oddaloną od domu.
    No chodziło mi bardziej o szczelność niż o estetykę. Ja mam oddalony ten wlot gdyż dom stoi na płycie fundamentowej i jest kołnierz ze styropianu ok 40cm. Czerpnia wystaje poza okap dachu ale planuje ją jeszcze dalej odsunąć od budynku z uwagi na osuwający się śnieg z dachu. PCVke przedłużę pod gruntem o ok 150 cm i potem kolanem wyjdę nad powierzchnię no i to jakoś należało by zakończyć miarę porządnie gdyż może być narażone na czynniki atmosferyczne.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKB Zobacz post
    No chodziło mi bardziej o szczelność niż o estetykę. Ja mam oddalony ten wlot gdyż dom stoi na płycie fundamentowej i jest kołnierz ze styropianu ok 40cm. Czerpnia wystaje poza okap dachu ale planuje ją jeszcze dalej odsunąć od budynku z uwagi na osuwający się śnieg z dachu. PCVke przedłużę pod gruntem o ok 150 cm i potem kolanem wyjdę nad powierzchnię no i to jakoś należało by zakończyć miarę porządnie gdyż może być narażone na czynniki atmosferyczne.
    No bez przesady, uszczelnisz połączenie silikonem i po sprawie. To w końcu tylko czerpnia powietrza.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony