dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zmiana funkcji pomieszczeń w bloku - pozwolenia, przepisy

    Cześć,

    planuję w swoim mieszkaniu (kawalerka) remont polegający na przeniesieniu kuchni do pokoju (zrobienie aneksu) i zrobieniu pokoju z dawnej kuchni. W tym celu muszę doprowadzić do pokoju wodę z łazienki, która znajduję się za ścianą, niestety, nośną.
    Chciałem się zapytać jakie pozwolenia potrzebuję, aby wykonać taki remont? Czy musi to być pozwolenie na budowę, czy wystarczy zgłoszenie? W zasadzie cała ingerencja w ścianę polegałaby na wywierceniu otworu pod instalację wod-kan i drugiego pod wentylację (z tego co czytałem, to mogłoby się obyć bez tego, wystarczy zamontować wyciąg z filtrem węglowym).
    W bloku jest zawiązana wspólnota mieszkaniowa - im tez wystarczy zgłosić, czy musi być podjęta w tym przypadku konkretna uchwała?

  2. #2

    Domyślnie

    cześć,

    mam bardzo podobną sytuację - zrobienie aneksu + wywiercenie otworów na rury, z wentylacją chyba sobie odpuszczę. Czy dowiedziałeś się czegoś w kwestach pozwoleń, uzgodnień ze wspólnotą?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michal213

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-340
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zgodę wspólnoty najprawdopodobniej powinieneś uzyskać - chociażby, żeby sąsiedzi nie robili problemów z remontu Otwory na wodę w ścianie nośnej nie zrobią żadnej różnicy dla konstrukcji, a na jej przebudowę wewnątrz budynku nie musisz mieć pozwolenia - wystarczy zgłoszenie. Co do wentylacji - polecam jednak wyciąg.
    To tyle jeśli chodzi o teorię - w praktyce wiem, że mnóstwo ludzi wykonuje takie prace nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że dotyczą tego jakieś przepisy.
    Ja jednak wolę mieć na wszystko papier. Przynajmniej śpię spokojnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony