dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Unhappy Wielki problem, a spełnienie marzenia... jestem bezradna, proszę o pomoc i radę

    Witam was serdecznie!

    Błagam (!) o szybką radę.

    Znajduję się w fazie końcowej remontu, czas na zamontowanie oświetlenia.
    I tutaj pojawia się problem...
    Jestem wręcz "chora" na wiszące żarówki w oprawkach silikonowych, a'la loft.

    Dokładnie w tym stylu:
    http://www.slate.com/content/dam/sla...l-original.jpg

    Pragnę bardzo spełnić swe marzenie, lecz jest problem...

    Sufit w którym chciałabym zobaczyć owe żarówki, jest podwieszanym sufitem kartonowo-gipsowym w którym pozostały dziury po punktowych ledach.
    Niestety dziury są średnicy 9-10 cm każda, a lampy które odnalazłam, m.in. model Silicone Nowodvorski mają podsufitkę o średnicy jedynie 8,5 cm.
    Co w takim wypadku zrobić?
    Czy są gdziekolwiek do zamówienia takie lampy z szeroką podsufitką?
    Jestem naprawdę zdesperowana i nie mam pojęcia jak wybrnąć z tego problemu... ((

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał nannerl Zobacz post

    Niestety dziury są średnicy 9-10 cm każda, a lampy które odnalazłam, m.in. model Silicone Nowodvorski mają podsufitkę o średnicy jedynie 8,5 cm.
    Co w takim wypadku zrobić?
    Nie ma takiej dziury na swiecie, której nie można odetkać. Zmniejszyć też. Wyciąć kółka z płyty, osadzić w otworach, zaszpachlować, zamalować, obok wyciąć nowe, o właściwej srednicy i finisz.

    PS. Zazdroszczę Ci. Tak prosto można spełnić Twoje marzenia i to takim badziewiem...
    Ostatnio edytowane przez wykrot ; 13-03-2017 o 21:23
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A jak nie chcesz łatać wg porady wykrot'a, to może znajdziesz odpowiednią rozetę typu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozeta.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	383807
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Potrzebujesz podsufitki do lampy.

    Lampy które pokazałaś podobne można zrobić złożyć samemu z dostępnych elementów, szukaj akcesoriów do lam podsufitka kolorowe kable itp.

    Na allegro były 10 cm podsufitki, można też pokusić się o wymianę samej podsufitki w lampie ale może być trudno zgrac np kolor odcień fakturę

  5. #5

    Domyślnie

    Hej wam wszystkim!

    Dziękuję za cenne rady, w domu nie pochwala się mojego pomysłu, ale to ja będę mieszkać w tym pokoju i to ja płacę za jego wyposażenie. @wykrot, nie ważne że dla kogoś to badziewie, dla mnie to piękne lampy, o wiele piękniejsze niż punktowe ledy, które jednoznacznie kojarzą mi się z światłem w ubikacji w głębokich latach 90. ... Dlatego każdy ma inny gust i należy to uszanować Cieszmy się z małych rzeczy, a mi się takie wiszące lampy marzyły, zanim to było modne...

    Skorzystam chyba z pomysłu zakupu rozetki, mimo iż trochę zepsuje to mój "industrialny" zamysł To chyba najszybszy i najłatwiejszy sposób

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony