dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Tymczasowe przyłącze budowlane

    Muszę wykonać przyłącze tymczasowe od najbliższego słupa do granicy działki ok. 80m. Teren niezabudowany. Chce wykonać to na stemplach budowlanych. Jaka musi być minimalna wysokość zamontowania przewodu oraz jaka odległość pomiędzy słupami?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    A czemu tymczasowe? Zrób docelowe przyłącze podziemne do działki, uzasadniając to np koniecznością podlewania trawy, czy oświetlenia działki (np masz tam drogie sadzonki, nikt tego nie sprawdza) o parametrach takich jak w planowanym domu. Będziesz miał normalną taryfę a nie budowlaną. Potem przełożysz to do domu i tyle.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tylko jeden szkopuł. To nie inwestor robi przyłącze do działki tylko dystrybutor energii (przynajmniej docelowe, podziemne). A drugi, to żądanie kopii pozwolenia/zgłoszenia budowy przed przystąpieniem do wykonania przyłącza. Takie obyczaje panują w PGE przynajmniej.
    PC SDC09H3E8

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Tylko jeden szkopuł. To nie inwestor robi przyłącze do działki tylko dystrybutor energii (przynajmniej docelowe, podziemne). A drugi, to żądanie kopii pozwolenia/zgłoszenia budowy przed przystąpieniem do wykonania przyłącza. Takie obyczaje panują w PGE przynajmniej.
    Jakoś trwa u mnie budowa przyłącza na działkę leśną. Nie ma, i nie będzie tam budowy, bo nie można tam budować. Ale stoi drewniana altanka i chcę tam mieć prąd. Operator to PGE.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Właśnie, stoi altana a nie rosną wirtualne sadzonki. Jeżeli PGE zgodzi się pociągnąć przyłącze do pustej działki to ich sprawa.
    Podejrzewam, że pytający dostał warunki na przyłącze tymczasowe i to jedyne co sam może sobie teraz zrobić.
    PC SDC09H3E8

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Właśnie, stoi altana a nie rosną wirtualne sadzonki. Jeżeli PGE zgodzi się pociągnąć przyłącze do pustej działki to ich sprawa.
    Podejrzewam, że pytający dostał warunki na przyłącze tymczasowe i to jedyne co sam może sobie teraz zrobić.
    Na szczęście operator nie może odmówić przyłącza. A jak nie ma PnB (albo o nim nie wie) to nie ma też żadnych podstaw do wciskania C11. A nawet jak jest PnB i operator o tym wie, to mocno dyskusyjna byłaby odmowa podłączenia G11. Ciekawe, czy komuś odmówili na piśmie - czy tylko naiwnych namówili, żeby sami wnioskowali o prowizorkę i C11.

    MA KTOŚ ODMOWĘ PODŁĄCZENIA G11 NA PIŚMIE? JAKIE UZASADNIENIE?

    Mi elektryk załatwiający wszystko (dostał pełnomocnictwo) podpisał umowę na C11. Jak to zobaczyłem, to złożyłem wniosek o zmianę na G11, bo żadnej DG tam nikt nie prowadzi. A co, jak do mnie przyjdzie serwisant pralki i użyje prądu, to mam zmieniać na C11? To czemu niby mam to zrobić jak przyjdzie murarz czy tynkarz? Jestem po kontroli. Czekam na fakturę z G11 albo pisemną odmowę (spodziewam się tego pierwszego, bo w czasie kontroli podpisałem protokół, że jedynie odczytano licznik i jego stan).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czekam na fakturę z G11 albo pisemną odmowę
    Daj znać czy się udało ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #8

    Domyślnie

    Muszę wykonać na szybko dlatego tymczasowe. Po 6 miesiącach zostanie zdemontowane. Może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adec Zobacz post
    Może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
    Tak. Odpowiedź jest w normie N-SEP-E-003 Elektroenergetyczne linie napowietrzne.
    Elektryk wykonujący to przyłączenie powinien ją znać.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Tak. Odpowiedź jest w normie N-SEP-E-003 Elektroenergetyczne linie napowietrzne.
    Elektryk wykonujący to przyłączenie powinien ją znać.
    Czyli rozumiem że przeczytałeś tą książkę i możesz podzielić się informacjami?
    Chce sobie to policzyć mniej więcej aby wiedzieć ile będzie mnie to kosztowało.

  11. #11

    Domyślnie

    Odległość od powierzchni ziemii przy największym zwisie normalnym co najmniej 4,5m, od drogi gminnej (i każdej wyższej kategorii) co najmniej 6m.
    W energetyce nie stosuje się słupów krótszych niż 8m, przęsła ok. 50m

  12. #12

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedź

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony