dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Tak wzniośle piszesz o tym patriotyzmie Piotrek, ale zaraz zaraz...
    Czy Ty czasem nie jesteś autoryzowanym dystrybutorem i instalatorem czeskiego systemu alarmowego Jablotron? Nie polskiego Satela?
    I co teraz będzie ze szpitalami, szkołami, drogami...?
    Ale jeszcze bardziej w Twoim wyborze niepokoi to, że według danych google za ostatnie 5 lat, Satel na całym świecie był 50% bardziej popularny niż Jablotron, a w Polsce ponad 16 razy (przed chwilą sprawdziłem).

    Sorry za sarkazm, ale zawsze śmieszy mnie porównywanie / ocena systemów za pomocą statystyk Google. Poza tym kto jak kto, ale akurat Ty powinieneś doskonale wiedzieć, że zarówno popularność jak i poziom sprzedaży Fibaro nie wynika z zalet ich systemu, a z tego że przy okazji są jednym z wiodących na świecie producentów akcesoriów w standardzie Z-wave. Używają je właściciele dongli typu Z-stick (z łatwością), używają właściciele Grentona (z trudem), używam ich nawet ja z Loxone - mam prawie 20 różnych produktów Fibaro. Uważam że szereg tych akcesoriów jest bardzo spoko, co jednocześnie nie zmienia mojej opinii, że centralka Fibaro jest badziewiem.

    I na koniec przeczytaj:
    https://www.loxone.com/enen/the-hund...ne-smart-home/
    Zamiast robić zupełnie nieprzydatne obliczenia, mogłeś przecież zweryfikować pewne obiektywne informacje, np. liczbę instalacji apek. Weźmy pod uwagę tylko instalacje w systemach Android (bez iOS, bo AppStore nie podaje):
    • Loxone: 100.000+ (czyli: od 100.001 do 500.000 instalacji)
    • Grenton: 500+ (czyli od 501 do 1.000) - myGrenton + 1000+ (czyli od 1.001 do 5.000) - Grenton HM
    Porównuję z Grentonem, bo Grenton chwalił się gdzieś, że ma ~7.000 sprzedanych systemów, co wobec tych danych i po doliczeniu ~drugie tyle z Apple - wydaje się możliwe (choć z trudem, mogło jednak chodzić o ilość sprzedanych CLU).
    Ale czy to wystarczy, abyś "uwierzył" w 100.000 domów z Loxone?
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 08-05-2020 o 03:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony