dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 55
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1092
  1. #81

    Domyślnie

    Mrufka, współczuję przejść z budowlańcami, miałam takich samych, wiedzy zero, za to pomysłów na fuszerkę cała masa. Pilnuj ich i nie daj się zbyć, jak będziesz potrzebować wsparcia - pisz , tu wsparcie dostaniesz

    Jeszcze o doświetleniu wiatrołapu i schodów - może zamiast okna połaciowego (wysoko, drożej, trudny dostęp do mycia i otwierania) dać normalne okno w ścianie z drzwiami wejściowymi. Z rzutów wynika, że się zmieści

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Hit na dziś!

    Ostatnio napisałam "chyba mogę powiedzieć, że ostatecznie papa jest dobrze położona". I dobrze, że dodałam to "chyba"... W sobotę na budowę nadjechał mój kier-bud i o mało nie dostał zawału. Uwaga, uwaga! Okazało się, że nasi wykwalifikowani fachowcy z polecenia położyli papę do góry nogami! Jak widać nie sprawdziłam się w roli oczu i uszu kier-buda Nie znam się na papie i nie wiem gdzie jest jej góra a gdzie dół, ale mam takie dziwne wrażenie, że ktoś kto jest wykonawcą powinien takie rzeczy wiedzieć. A może nie?

    Podsumowanie:
    1. Czwartek - panowie przez pół dnia układali papę do góry nogami, bez zgrzewania, bez nałożenia podkładu i okazało się, że bez przeszlifowania i wyzamiatania górnej warstwy betonu na fundamencie (o co prosił mój mąż).
    2. Piątek - panowie najpierw zerwali papę, a potem przez pół dnia układali papę znowu do góry nogami, zgrzewając niewłaściwą stronę, która nie miała prawa się dobrze rozpłynąć, kolejny raz bez przeszlifowania i wyzamiatania górnej warstwy betonu. Dodatkowo cały dzień narzekali, że jest za gorąco, żeby pracować.
    3. Sobota - panowie mieli przyjechać na murowanie. Zbierałam się z moim małym synkiem od piątej rano i co się okazało? Nie przyjechali, bez żadnego uprzedzenia. Po wykonaniu do nich telefonu, okazało się, że tym razem było za zimno (19 stopni) i podobno padało (nie wiem gdzie, bo u mnie na budowie nie).
    4. Poniedziałek - mąż wziął urlop, żeby osobiście dopilnować trzeciego kładzenia papy i murowania pierwszej warstwy. I niespodzianka! Panowie nie przyjechali. Kolejny raz zero telefonu z ich strony. Po wykonaniu kilku telefonów do nich, łaskawie odebrali. Szef, który miał u nas być i w sobotę i dzisiaj - stwierdził, że nie przyjedzie, bo aktualnie przebywa na weekendzie w... Zakopanem... Niech mi ktoś wytłumaczy po co się z nami umawiał na sobotę i na dzisiaj już na 100%, skoro siedzi na urlopie?!!!!

    I teraz nie wiemy co mamy zrobić. Obdzwoniliśmy już wszystkich murarzy w regionie. Wszyscy mają terminy na początek przyszłego roku. Mąż nie dostanie więcej urlopu, żeby robić samemu. Z resztą nie jest murarzem. A musimy mieć wymurowany parter do końca tego miesiąca najpóźniej. Jeśli nie, nie będziemy w stanie rozliczyć pierwszej transzy i nie dostaniemy drugiej. Co za tym idzie nie będziemy mieć środków, żeby zapłacić za dach. A termin zapłaty mamy do 3 września. Nie wiem już co robić...

  3. #83

    Domyślnie

    Na początek negocjowałabym termin zapłaty za dach. Równolegle uruchomilabym wszystkie kontakty męża, znajomych, okoliczne budowy, żeby wybudowali etap konieczny do zamknięcia transzy. Sprawna ekipa zrobi to w tydzień, więc ktoś MUSI się znaleźć i się znajdzie.

    Obecnych pogoniłabym definitywnie, pokazali co potrafią, dalej może być tylko gorzej. Możecie dać im ostateczny termin na wykonanie parteru, ale przy ich wiedzy bez patrzenia na ręce to ryzykowne.

    No i przede wszystkim - trzy oddechy i do przodu

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Jeszcze o doświetleniu wiatrołapu i schodów - może zamiast okna połaciowego (wysoko, drożej, trudny dostęp do mycia i otwierania) dać normalne okno w ścianie z drzwiami wejściowymi. Z rzutów wynika, że się zmieści
    Teoretycznie by się zmieściło i myśleliśmy o tym kilkukrotnie, ale okno nie dość, że byłoby na dziwnej, niskiej wysokości patrząc od strony schodów, to jeszcze w moim odczuciu źle wyglądałoby na elewacji. Poza tym podoba mi się możliwość patrzenia prosto na niebo wchodząc po schodach

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Na początek negocjowałabym termin zapłaty za dach. Równolegle uruchomilabym wszystkie kontakty męża, znajomych, okoliczne budowy, żeby wybudowali etap konieczny do zamknięcia transzy. Sprawna ekipa zrobi to w tydzień, więc ktoś MUSI się znaleźć i się znajdzie.

    Obecnych pogoniłabym definitywnie, pokazali co potrafią, dalej może być tylko gorzej. Możecie dać im ostateczny termin na wykonanie parteru, ale przy ich wiedzy bez patrzenia na ręce to ryzykowne.

    Niestety nawet po uruchomieniu wszystkich znajomych, przyjaciół, rodziny nie udało nam się znaleźć żadnej ekipy do murowania na już. Wszyscy mają terminy na początek przyszłego roku. Także ekipa od papy została. Przeprosiliśmy się z nimi, a raczej oni z nami i dostali drugą szansę. I muszę przyznać, że faktycznie murowanie idzie im bardzo dobrze. Przy każdym pustaku pierwszej warstwy spędzali dużo czasu, żeby był idealnie wypoziomowany. Niestety szczeliny i tak się pojawiają. Sławny Wienerberger okazał się niedokładny. Pustaki nie są idealnie równe.
    Co do zapłaty za dach... skład budowlany nie chce nam za bardzo pójść na rękę. Zgodzili się na przesunięcie terminu o cztery dni. Zobaczymy...

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Pierwsze mury

    Pojawiły się w końcu pierwsze mury
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	756
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	395002Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	754
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	395003Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38.jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	395004Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	39.jpg
Wyświetleń:	751
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	395006Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	40.jpg
Wyświetleń:	754
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	395007

  6. #86

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Super!!!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #88

    Domyślnie

    Czyli kryzys zażegnany super

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie 4-5 rzędów

    Dziękuję za ciepłe słowa
    Na dzień dzisiejszy mamy prawie wszędzie po pięć rzędów pustaków, więc już 1,25 metra wysokości.
    Aktualnie domek prezentuje się tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	41.jpg
Wyświetleń:	687
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	395200

    Oczywiście ostatni weekend nie obszedł się z nami łagodnie. Dzisiaj przez dwie godziny pompowaliśmy wodę, która zebrała się w wykopie obok ścian fundamentowych. Nie wiem, kiedy nam się w końcu uda zabezpieczyć fundamenty przeciwwilgociowo. Nie mówiąc już nawet o XPS-ie. To robimy sami.
    W piątek przyjechała druga dostawa porothermów. Oczywiście jak to u nas z wielkimi problemami. Nie wiem czy już pisałam (nie mogę się doszukać?), że przy pierwszej dostawie też mieliśmy problemy. Operator HDS-a tak niefortunnie złapał paletę, że 20 cm nad ziemią paleta pękła i wszystkie pustaki pospadały. 43 sztuki z 72 uszkodzone mocno - do wymiany. Resztę dogadaliśmy się ze składem, że zużyjemy na docinki. No, ale okazało się, że nie tylko pustaki roztrzaskane przez operatora HDS-u są połamane. Kiedy murarze zaczęli stawiać mury okazało się, że w środku nieuszkodzonych palet również są połamane i poobijane pustaki. Postanowiliśmy, że nie mamy zamiaru tracić tylu pieniędzy i że złożymy reklamację. Wstępnie skład się zgodził i w piątek między 11:00 a 12:00 miała do nas przyjechać druga dostawa. O 12:15 zadzwoniłam do nich, żeby zapytać ile będzie opóźnienia. Pan w telefonie powiedział mi, że wstrzymuje nam dostawę. Że co?! Bez żadnego uprzedzenia? Kiedy zapytałam dlaczego stwierdził, że dlatego, że chcemy złożyć reklamację! Po długich kłótniach telefonicznych, które nic nie dały, wraz z obstawą w postaci mojego teścia, pojechałam wykłócić się o naszą bezprawnie przetrzymywaną własność (porothermy były zapłacone, tak jak ich transport). W końcu dotarł do nas drugi transport. Niestety pustaki znowu są połamane. Mąż wezwał od razu na miejsce szefa składu, żeby znowu nie było problemów z reklamacją. Nie wiem, co będzie dalej, ale nie odpuścimy. Poniżej kilka tylko zdjęć uszkodzeń.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42.jpg
Wyświetleń:	683
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	395201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	43.jpg
Wyświetleń:	684
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	395202Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	678
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	395203
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 21-08-2017 o 22:06

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Och mrufko z jednej strony radość, że prace posuwają się do przodu, a z drugiej znów babole. Dobrze, że twardo obstajecie przy swoim - to wasze pieniądze i trzeba się szanować
    Ta pryzma to jest żwir na drenaż?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Och mrufko z jednej strony radość, że prace posuwają się do przodu, a z drugiej znów babole. Dobrze, że twardo obstajecie przy swoim - to wasze pieniądze i trzeba się szanować
    Ta pryzma to jest żwir na drenaż?
    Masz rację
    A żwir - tak, do drenażu.

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie 7 pełnych rzędów

    Tak wiem, różnica w stosunku do poprzednich zdjęć to tylko dwa rzędy, ale co tam, wrzucam zdjęcie bo bardzo się cieszę z każdego nowego pustaka

    Tu od południowego wschodu, widać już zarys kuchennego okna rogowego, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	45.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	395272

    Zachód, okno salonu, sypialni i łazienki (chociaż w gęstwinie pustaków chyba tylko wprawne oko zauważy otwory okienne ):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	47.jpg
Wyświetleń:	648
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	395274

    I tu ściana północna, czy raczej północno-wschodnia, która mnie dzisiaj poważnie zestresowała:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	46.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	395275
    Wydaje mi się, że jakość dziwnie blisko siebie są te dwa okna (garaż i kotłownia). Niby jest tak jak w projekcie, czyli okna dzieli 175 cm, ale w rzeczywistości wygląda to jakoś inaczej niż na projekcie elewacji... Wydaje mi się, że są za blisko siebie. Kiedy podjeżdżałam dzisiaj samochodem taki układ wydał mi się... śmieszny. Najchętniej kazałabym je odsunąć od siebie. Każdego o pustaka, ale teraz to już chyba za późno? Może po prostu za bardzo świruję? Przecież mam projekt elewacji i ona mi się podoba... Dodatkowo, nie wiem, jak panowie czytali projekt, ale okna w garażu i kotłowni są o jakieś 32 cm za nisko. Rozumiem, że można to jeszcze domurować, ale po co nam tam w takim razie docinki pustaków? Bez sensu...

    Szczeliny pionowe, wynikające z nierówności pustaków lub konieczności docinek, panowie uzupełniają pianką (widok z okna w salonie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	395277

    A teraz zdjęcie moim zdaniem fuszerki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	49.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	395278
    Ja rozumiem, że panowie chcą nam zaoszczędzić jak najwięcej pustaków, ale chyba nie powinno się dawać tylu docinek w jednym miejscu?

    Dylematy na dziś:
    1. Czy pod oknami i drzwiami tarasowymi też dać Porothermy czy może Ytonga lub zwykłą cegłę na zaprawie ciepłochronnej do czego nieustannie przekonuje nas wykonawca? Jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia w tym temacie, proszę o odpowiedzi
    2. Co z wylewką? Tradycyjna czy anhydryt? Co osoba to inne zdanie. Każdy przekonuje do swojej wersji, a my musimy się szybko zdecydować, żeby ustalić ostateczną wysokość pod strop i żeby nie mieć potem problemu ze schodami.
    Mam już głowę jak małe wiaderko

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    cieszy każdy postęp. My też oglądaliśmy dzisiaj pracę koparki jakby to była bezzałogowa misja na marsa

    Jeśli okna w garażu i kotłowni wypadają raczej w rogu pomieszczenia, to chyba lepiej. Masz bardziej ustawną pozostałą część ściany niż taka z oknem na środku. A jak to będzie wyglądać? Masz wizualizacje projektu z tą ścianą?

    Nie wiem czy ytong pod oknami by drastycznie poprawił sytuację. Ja bym chyba zadbała o dobre ocieplenie okna, może na ramkach z XPS-u?
    A co do wylewki to my idziemy z anhydryt. Równy, poziomy i chyba bardziej bezproblemowy niż tradycyjna wylewka.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    cieszy każdy postęp. My też oglądaliśmy dzisiaj pracę koparki jakby to była bezzałogowa misja na marsa
    Śledzę na bieżąco

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Jeśli okna w garażu i kotłowni wypadają raczej w rogu pomieszczenia, to chyba lepiej. Masz bardziej ustawną pozostałą część ściany niż taka z oknem na środku. A jak to będzie wyglądać? Masz wizualizacje projektu z tą ścianą?
    Co do ustawności pomieszczeń, to myślę, że będzie ok. A elewacja północna z projektu wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50.jpg
Wyświetleń:	608
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	395407

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Nie wiem czy ytong pod oknami by drastycznie poprawił sytuację. Ja bym chyba zadbała o dobre ocieplenie okna, może na ramkach z XPS-u?
    A co do wylewki to my idziemy z anhydryt. Równy, poziomy i chyba bardziej bezproblemowy niż tradycyjna wylewka.
    Co do okien, to nie chodzi o właściwości termoizolacyjne Porotherma, bo te nam odpowiadają. Wykonawca ciągle jęczy, że Porotherm nie jest dobry pod okna, bo źle się do niego cokolwiek kotwi.
    A anhydryt dajecie też do garażu i pomieszczeń wilgotnych?

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Prawie końcówka parteru

    Na ścianie północnej pojawił się dzisiaj zaczątek ostatniego rzędu pustaków. Niestety trzeba docinać pustaki po wysokości. Panowie nie są zachwyceni, ale idzie im świetnie. Myślę, że jeszcze dzień lub maksymalnie dwa i będą się zabierali za strop.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51.jpg
Wyświetleń:	618
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	395410

    Dzisiaj pojawiła się też cała środkowa ściana nośna, której jeszcze wczoraj w ogóle nie było. Byłam w szoku, kiedy przyjechałam na budowę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52.jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	395411

    I pierwsze nadproża (nad oknami w garażu i kotłowni). W całym domu będą cztery prefabrykowane, reszta szalowana:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53.jpg
Wyświetleń:	610
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	395412

    Okna łazienki i sypialni przygotowane do szalowania nadproży:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	54.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	395413

    I tu coś przez co boję się pojechać na budowę... Obawiam się, że jak panowie wykonawcy mnie zobaczą, to będą mnie chcieli zatłuc kawałkiem Porotherma... Zdecydowaliśmy z mężem (zdecydowanie za późno), że wjazd do garażu będzie za wąski iiii... panowie dostali dzisiaj zlecenie, żeby przyciąć o 12 cm z każdej strony. Tyle co wystawały docinki. Na zdjęciu poniżej widać, że kawałek już przycięli. Och, się jutro nasłucham Ale lepiej zrobić to na tym etapie niż później żałować. Brama zmieni się z 238x238 cm na 220x260 cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	395414

  16. #96

    Domyślnie

    Ależ pędzicie z tymi ścianami Super! Pięknie mury rosną.
    A budowlańcami się nie przejmuj. Najwyżej sobie pogadają. Róbcie tak, żeby wam było dobrze, nie budowlańcom. W sytuacjach wymagających zdecydowanego głosu w sprawie poprawek lub zmian na budowie, żałuję, że nie jestem facetem Kobieta jest tutaj na przegranej pozycji. No ale przyszło mi się zmierzyć z takim zadaniem i trzeba mu sprostać, choć łatwo nie jest.
    Powodzenia w budowie. Zaglądam i trzymam kciuki
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    A anhydryt dajecie też do garażu i pomieszczeń wilgotnych?
    Witaj, anhydryt nie bardzo toleruje długotrwałe zawilgocenie. Tutaj trochę teorii : " Wylewka anhydrytowa może być stosowana we wszystkich pomieszczeniach domowych takich jak łazienki, kuchnie, garaże. Jastrych anhydrytowy nie może być natomiast poddawany nieprzerwanemu działaniu wilgoci w pomieszczeniach, w których przewidziane są spadki i spływy np. kuchnie przemysłowe, łaźnie, myjnie samochodowe itp. Jastrych anhydrytowy o właściwościach samopoziomujących nadaje się do I klasy oddziaływania wilgoci. Klasa I wilgoci oznacza, że działanie wody jest jedynie okresowe i krótkotrwałe. Zgodnie z zasadami sztuki budowlanej wszystkie pomieszczenia „mokre” przed położeniem wierzchniej warstwy użytkowej muszą zostać zabezpieczone odpowiednią izolacją przeciwwilgociową". Czyli w mokrych pomieszczeniach przed przyklejeniem płytek, trzeba anhydryt zabezpieczyć folią w płynie, zaprawą hydroizolacyjną lub masą uszczelniającą. Też kiedyś myślałem o anhydrycie, bo widziałem na żywo jak szybko powstają ładniutkie i równiutkie posadzki, ale cena i niska odporność na wilgoć mnie zniechęciła, chociaż wilgocie w domu nie przewidywałem . Powodzenia i dużo zdrowia życzę, bo widzę, że branża budowlana robi wszystko, żeby porządnie wkur..czyć inwestorów .
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Parter wymurowany!

    Hip hip hura! Parter wymurowany!
    Standardowo już - strona frontowa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	56.jpg
Wyświetleń:	547
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	395540

    Wejście do domu:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57.jpg
Wyświetleń:	554
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	395541

    Kawałek okna kuchennego i okno balkonowe w salonie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	58.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	395542

    Drugie okno salonu, sypialnia i łazienka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	59.jpg
Wyświetleń:	545
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	395543

    Od poniedziałku zaczynamy z szalunkami i zbrojeniem. Część stropu będzie monolityczna a część gęstożebrowa firmy Rector, jak na projekcie poniżej. Teść od kilku dni wygina strzemiona. Mamy nadzieję, że da radę skończyć w przyszłym tygodniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	60.jpg
Wyświetleń:	547
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	395547

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Podłoga pomalowana

    Dzisiaj cały dzień zamiataliśmy płytę, odpylaliśmy dmuchawą do liści i w końcu mimo przelotnego deszczu udało nam się pomalować całą podłogę. Ostatni dzwonek, bo w poniedziałek ma przyjść człowiek z banku. Na ile się dało mąż odkopywał pozapadany wykop koło ścian fundamentowych i też malował. Płytę pokryliśmy rozpuszczalnikowym Siplast Primer z Icopala, a ściany fundamentowe wodnym Dyspermixem z Izohana, żeby nie zjadało nam później XPSa.
    Efekt mojego malowania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	62.jpg
Wyświetleń:	543
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	395549Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61.jpg
Wyświetleń:	543
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	395548

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ależ pędzicie z tymi ścianami Super! Pięknie mury rosną.
    Też mnie to zdziwiło, bo pracuje u nas tylko jeden murarz + pomocnik. Ale mąż mówił mi, że tak będzie, a raczej, że powinno tak być w przypadku murowania na pianę. Panowie nie muszą mieszać żadnej zaprawy, tylko jadą pasami piany z pistoletu i zmieniają puszkę jak się skończy piana. Nie trzeba też czekać, żeby kolejne rzędy związały i można całe mury wystawić od razu. Właściwie tylko przy pierwszym rzędzie pustaków panowie musieli namieszać sobie zaprawę ciepłochronną.

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    A budowlańcami się nie przejmuj. Najwyżej sobie pogadają. Róbcie tak, żeby wam było dobrze, nie budowlańcom. W sytuacjach wymagających zdecydowanego głosu w sprawie poprawek lub zmian na budowie, żałuję, że nie jestem facetem Kobieta jest tutaj na przegranej pozycji. No ale przyszło mi się zmierzyć z takim zadaniem i trzeba mu sprostać, choć łatwo nie jest.
    Powodzenia w budowie. Zaglądam i trzymam kciuki
    Trafiłaś w sedno sprawy! I tak jest zawsze. Jak kiedyś kupowałam klocki hamulcowe, to dostałam w sklepie z częściami samochodowymi odpowiedź, żebym sobie kupiła klocki LEGO.

    Dziękuję za kciuki

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Witaj, anhydryt nie bardzo toleruje długotrwałe zawilgocenie. Tutaj trochę teorii : " Wylewka anhydrytowa może być stosowana we wszystkich pomieszczeniach domowych takich jak łazienki, kuchnie, garaże. Jastrych anhydrytowy nie może być natomiast poddawany nieprzerwanemu działaniu wilgoci w pomieszczeniach, w których przewidziane są spadki i spływy np. kuchnie przemysłowe, łaźnie, myjnie samochodowe itp. Jastrych anhydrytowy o właściwościach samopoziomujących nadaje się do I klasy oddziaływania wilgoci. Klasa I wilgoci oznacza, że działanie wody jest jedynie okresowe i krótkotrwałe. Zgodnie z zasadami sztuki budowlanej wszystkie pomieszczenia „mokre” przed położeniem wierzchniej warstwy użytkowej muszą zostać zabezpieczone odpowiednią izolacją przeciwwilgociową". Czyli w mokrych pomieszczeniach przed przyklejeniem płytek, trzeba anhydryt zabezpieczyć folią w płynie, zaprawą hydroizolacyjną lub masą uszczelniającą. Też kiedyś myślałem o anhydrycie, bo widziałem na żywo jak szybko powstają ładniutkie i równiutkie posadzki, ale cena i niska odporność na wilgoć mnie zniechęciła, chociaż wilgocie w domu nie przewidywałem . Powodzenia i dużo zdrowia życzę, bo widzę, że branża budowlana robi wszystko, żeby porządnie wkur..czyć inwestorów .
    Witam mojego Idola w naszych skromnych progach

    Czytałam już kiedyś, to co zacytowałeś. Na razie mąż zdecydował, że będzie anhydryt, ale jak znam życie, to jeszcze 10 razy zmieni zdanie albo wymyśli, że w garażu będzie tradycyjna wylewka.

    Co do wkurzania inwestorów, to muszę powiedzieć, że dwójka panów, która u nas pracuje jest w porządku i solidnie podchodzi do sprawy (od czasu papy ), natomiast ich szef... to masz rację potrafi wkur**** inwestorów. Aktualnie codziennie wypomina nam, że przez nas musiał kupić piłę aligatora z Dewalta za dwa tysiące złotych... I to jest nasza wina! A my nie rozumiemy dlaczego nasza. Przecież wiedział w jakiej technologi chcemy budować dom... Szkoda gadać. Najważniejsze, że dogadujemy się z panami, którzy u nas bezpośrednio pracują. Są naprawdę solidni.

Strona 5 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony