dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Question Łazienka w stylu retro / amerykańskim - czy robić lamperię?

    Cześć!
    Mam dwie łazienki w nowym domu (7,5 m2 i 4,8 m2). Chcę te łazienki - tak jak i cały dom - urządzić w stylu retro / amerykańskim.

    Zastanawiam się teraz nad lamperią w łazienkach - coś takiego jak na załączonych zdjęciach.

    Czy ktoś z Was ma taka lamperię?

    Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Jakie koszty robocizny i kto to robi?


    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka-w-stylu-retro (1).jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	384180   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka-w-stylu-retro.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	23,1 KB
ID:	384181   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka-w-stylu-vintage.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	384182  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sa nawet lamperie ceramiczne:
    Pamesa:

    Tubadzin:


    Vives:


    Tutaj DIY ze zwykłej boazerii:


    i sklep z gotowymi lamperiami drewnianymi i polistyrenowymi
    http://www.tokir.pl/k451,boazeria-angielska.html
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-03-2017 o 22:53

  3. #3

    Domyślnie

    polecam co prawda do niedużych łazienek jest obawa, że to są za duze plytki. ale w największej łazience trwa wykladanie tubadzin royal place str 2 i naprawde jest porażająco. ciekawe jak wyjdzie w mniejszych, tam będzie jeszcze większy baldocer ale w drobne wzorki...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  4. #4

    Domyślnie

    z boazerii ceramicznych polecam ascot, ostatecznie nie zamówiłam (dodatki drogie, najbardziej cokół)), ale są cudne no i mniejsze od royal place tubądzin
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  5. #5

    Domyślnie

    A czy mogłabyś wrzucić jakieś foto jak u Ciebie to wyszło?

    Wydawało mi się, że ta boazeria angielska będzie trochę tańsza - to raz. Dwa to to, że moje łazienki nie są wcale duże i nie wiem jak to wyjdzie :/

    Pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    długo wybierałam której firmy prostokąty pomieszczą się na ścianach, musiały mieć takie szerokości żeby było jak najmniej docinek... wróciłam do punktu wyjścia i zamowiłam royal place white 2 str... pan kafelkarz o rysunki poprosił... lewa sciana części kąpielowej - ślicznie zrobil, prawa także, obudowa stelaży bidetu i wc - miodzio... to co nawyczyniał ze ścianą okienną nie od razu zauważyłam. ale jak juz do mnie dotarło, to zawał... pięknie mi się tam mieściło 7,5 kasetonów... i nawet na srodku okna wypadl idealnie jeden kaseton! natomiast pan kafelkarz mial zwyczaj na srodku okna robić sobie spoinę!!!!! żeby tak równo było, wyszło mu aż 5 docinek bardzo wąskich oczywiscie rozbijajacych fatalnie rytm kasetonów, kazałam skuć. jeszcze okazało się że to samo zrobil we wnece umywalkowej: było 3,5 kasetona a on zrobil 3 + dwie wąskie docinki... znow rozerwał rytm, też kazalam skuć... i jeszcze ważna sprawa. dostawca plytek złozył to ładnie w stosie w holu ale na pewno nikt tej podłogi nie zamiótł, na niewyrównanym budnym betonie... to ciężkie jest. minęło wiele dni zanim materiał zuzył się i doszli do ostatniej paczki... cała popękana... na bank to wina zaskładowania takiego na jakimś kamyczku... i jeszcze trzeba więcej cokołów domówić, jasne że przez nieuzgodnione pomysły docinek miał więcej...
    Ostatnio edytowane przez semiramida ; 29-03-2017 o 20:02
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robertogesto

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Moja żona chce urządzić łazienkę w stylu retro. Na pewno zainspirujemy się tym pomysłem

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    bo ja wiem czy takie koszty? na docinki wzięłam drugi gatunek i okazał sie idealnie piękny bez skazy. toteż po skuwaniu domowilam już i ramki w drugim gatunku, cena super, jak z castoramy...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  10. #10

    Domyślnie

    za to elementary retro tubądzin zawrotnie drogie, zamówiłam tylko na obudowe wanny, mam nadzieje że sie sprawdzi.
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  11. #11

    Domyślnie

    To ile - tak mniej więcej - wyniósł Cię metr bieżący takiej boazerii?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Czy taka aranżacja oznacza wannę wolnostojącą, choćby miała stać przy samej ścianie, czy to niekonieczne?

  13. #13

    Domyślnie

    u mnie miała być wanna wolnostojąca częściowo doklejona do ściany, ale obłożona już czymś innym. ponieważ takie wanny kosztują (zwłaszcza symetryczna i rozmiar 160, dlaczego im krotsza tym drozsza?) szczęśliwie wróciłam do wanny którą kocham od pierwszego wejrzenia, wycofana ze sprzedaży, ale się ukazał pojedynczy egzemplarz,. taki "outlet"... wanna cersanit euforia. swietne skrzyżowanie wanny wolnostojącej z przyscienną. tylko panela nie mam i okleję mozaiką retro elementary... jeszcze nie wiem jak... ale cały czas miały to być pikowane romby, ciekawa też jest arabeska.... w tej łazience mam też kabine prysznicową (wczoraj udało sie kupic z biAŁĄ Ramą zamiast srebrnej) i może ta kabina przy brodziku też będzie oklejana wiec moze wyjdzie z tego zestawik... dziś kupiłam w używanych antykach komodę. będzie pod umywalki. chętnie wstawię zdjęcia, ale chyba dopiero pod koniec maja... teraz mam taki mlyn, ze nie wiem jak się nazywam... jK DOJDE do kartki z obliczeniami cen poszczególnych systemów to wstawię... temat na całego bloga
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  14. #14

    Domyślnie

    to zdjęcie w trakcie prac, ale zrobiłam bo zadowolona jestem z efektow
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  15. #15

    Domyślnie

    Bardzo ładnie to się prezentuje, ale trzeba bardzo dobrego fachowca, który to wykona. Bez tego lepiej odpuścić temat.

  16. #16

    Domyślnie

    z kaflami boazeryjnymi to lepiej żadnego fachowca nie zostawiać samego, nawet najlepszego. a moze zwlaszcza tych najbardziej doświadczonych. To co pochwaliłam to okazało się też z docinkami jak można było upchać docinkę na ścianie idealnie mieszczącej całe kafle? a kafle naprzeciw nie idą jako odbicie lustrzane... przy ustawianiu wanny dopiero zauważyłam kolejny nielegalny pomysł. wiec poza obudową wc to praktycznie wszystkie sciany zrobił mi nie tak jak na rysunku i nie zgodziłabym się na te zmiany. jak ktoś mieszka tam, gdzie łazienka ma być robiona, to przypilnuje wizji, jak nie mieszka bo dom sie dopiero buduje, to odradzam... no chyba ze zrobi wtedy opaskę z elementary retro tubądzin, czy innych bardzo wąskich kafli, ale to bardzo drogo wychodzi...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony