dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Ziemianka

  1. #1

    Domyślnie Ziemianka

    Witam, to mój pierwszy post więc proszę o przeniesienie jeżeli zły dział.

    Moje pytanie brzmi czy mogę "wybudować" ziemiankę bez potrzeby​ zgłoszenia budowy jeżeli praktycznie nie użyję żadnych mat. Typu Beton, Cegły, a będzie to raczej prosta dziura w ziemi że stropem z desek przysypanych ziemią.

    Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli nic nie będzie zbudowane ponad poziomem ziemi to nic nie trzeba zgłaszać. Ja na Twoim miejscu zaszalowałbym też ściany przynajmniej deskami aby nie było przypadkiem przysypania.
    Ostatnio edytowane przez wiesiek6308 ; 17-03-2017 o 18:40

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mirek27

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszaw
    Kod pocztowy
    01-691
    Posty
    1

    Domyślnie za ciepło i sucho w ziemiance

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Jeżeli nic nie będzie zbudowane ponad poziomem ziemi to nic nie trzeba zgłaszać. Ja na Twoim miejscu zaszalowałbym też ściany przynajmniej deskami aby nie było przypadkiem przysypania.
    Przez ostatni rok (od czerwca 2016) zbudowałem ziemiankę.Poszło ok.500 bloczków betonowych.Podłoga sam piasek teraz obłożona gliną.Wykopane było na głebokości 2metrów.Ziemianka 2x2,5x2 m
    plus pomieszczenie wejściowe.Dwoje drzwi mocno ocieplonych (styrodur 8 cm).Schodki dębowe (9) na kątownikach.Na wierzchu 4 słupki drewniane 14 x 14
    plus dach jednostronny na razie pokryty papą termo..Wokoło ziemia tak że górka nawet do 1,8 metra.Mam 2 kominki 110 mm i otwór wlotowy (zamykany) przy schodach.
    Niestety jest tam temperatura w lipcu-wrześniu 15-16 st a teraz pażdziernik 12 stopni.Czyli normalna temperatura ziemi na 2 metrach!Ona musi się zmieniać gdyż w marcu miałem 4-5 stopni tak więc z przesunięciem.
    Włożone gruszki już dojrzały,jabłka - dojrzeją w listopadzie.Chyba założę wentylatorek osiowy na jeden z kominków aby w nocy chodził.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak pisze wiesiek, jeżeli nad poziomem ziemi nie będzie wystawała żadna widoczna budowla, to nie ma problemu. Jak cos w niewielkim stopniu będzie wystawało to zasypiesz grubszą warstwą ziemi i na tym postawisz np skalniak

  5. #5

    Domyślnie

    Idzie wiosna i też przymierzam się do budowy małej ziemianki, i mam pytanie? Do jakiej głębokości można kopać? Nie jest tak że poniżej jakiegoś poziomu "wszystko" jest państwowe?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony