dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norshall

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-435
    Posty
    13

    Domyślnie Prosty system alarmowy w parterówce

    Witajcie,
    projektowany domek 100 m2, prosta parteróweczka w której chciałbym zainstalować równie prosty ale solidny system alarmowy. Poniżej załączam rzut pomieszczeń z moją propozycją rozmieszczenia czujek i kontaktronów - nie chciałbym niepotrzebnie generować kosztów. Myślę o jednym obwodzie, który można włączyć na noc - chodzi mi o kontaktrony w oknach - pytanie co jeśli żona będzie chciała uchylić okno w sypialni?A druga sprawa czujki PIR - jedna w salonie, jedna w wiatrołapie i jedna w korytarzu - która ewentualnego intruza wyłapałaby po wyjściu z pokoju/łazienki. Czy taka koncepcja ma sens jeśli w każdym oknie poza tym będzie kontaktron?Kontaktrony zamawiać od razu z oknami fabryczne czy lepiej montować później?Poza tym chciałbym czujkę ppoz, tutaj nie wiem co warto wybrać i gazu usypiającego, też nie mam pojęcia jaką( którą polecacie?). Kontroler bez bajerów dotykowych, nie będzie żadnych rolet także sterowania tego typu również odpadają. O czym warto jeszcze pomyśleć?Co warto dodać?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	do muratora.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	384216  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony