dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norshall

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-435
    Posty
    13

    Domyślnie Prosty system alarmowy w parterówce

    Witajcie,
    projektowany domek 100 m2, prosta parteróweczka w której chciałbym zainstalować równie prosty ale solidny system alarmowy. Poniżej załączam rzut pomieszczeń z moją propozycją rozmieszczenia czujek i kontaktronów - nie chciałbym niepotrzebnie generować kosztów. Myślę o jednym obwodzie, który można włączyć na noc - chodzi mi o kontaktrony w oknach - pytanie co jeśli żona będzie chciała uchylić okno w sypialni?A druga sprawa czujki PIR - jedna w salonie, jedna w wiatrołapie i jedna w korytarzu - która ewentualnego intruza wyłapałaby po wyjściu z pokoju/łazienki. Czy taka koncepcja ma sens jeśli w każdym oknie poza tym będzie kontaktron?Kontaktrony zamawiać od razu z oknami fabryczne czy lepiej montować później?Poza tym chciałbym czujkę ppoz, tutaj nie wiem co warto wybrać i gazu usypiającego, też nie mam pojęcia jaką( którą polecacie?). Kontroler bez bajerów dotykowych, nie będzie żadnych rolet także sterowania tego typu również odpadają. O czym warto jeszcze pomyśleć?Co warto dodać?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	do muratora.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	384216  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Kontaktrony mam zamontowane w dolnej części ramy okna można uchylić tylko w pozycji uchylnej i jest ok, nie można normalnie otworzyć okna.

    Zamawiałam razem z oknami koszt ok 40 zł.Koniecznie trzeba zaznaczyć aby zamontowali na dole.

    Zapytaj dostawcy okien czy montując samemu nie stracisz gwarancji bo różnie z tym bywa.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Mam kontaktrony ciągle niepodłączone do systemu. Nie wiem czy zasadne było ich montowanie w oknach? Z perspektywy czasu wolałbym czujkę inercyjną. Jedyną rolą jest kontrola otwarcia okna i kontaktrony muszą być zarówno na dole jak i na górze, żeby sprawdzać uchylenie okna. Jak potencjalny włamywacz otworzy okno to zadziała kontaktron ale zaraz jest czujka PIR. Nie widzę więc sensu. Natomiast czujka wibracyjna powinna wykryć pierwsze próby manipulowania przy ramie, bez zniszczenia ramy. I właśnie problem przy pozostawieniu uchylonego okna ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norshall

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-435
    Posty
    13

    Domyślnie

    Czyli zamawiając okna jednocześnie z kontaktronami można nie montować już w każdym pokoju czujek PIR, żeby nie dublować zabezpieczenia na to wychodzi. W sumie czujki dałem tak jak na rysunku, więc jeśli nawet ktoś chciałby wejść przez okno do pokoju, to wychodząc z niego chcąc się dostać do innego pomieszczenia wychodzi na korytarz i tam jest czujka PIR. Może wykonać w ten sposób zabezpieczenie?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, nie wiem czy jeszcze aktualne ale troszkę bym przebudował to co masz na rysunku. Przede wszystkim kontaktron w drzwiach wejściowych plus czujka tak jak masz (chodzi o jak najszybsze zaliczenie intruza - start czasu do wpisania hasła. Idąc dalej salon/kuchnia rozbiłbym na dwie czujki, pozostałe pomieszczenia przygotowałbym instalacje i sukcesywnie jak jest kasa dodawał czujki jednak w pomieszczeniach. Centrala obowiązkowo w pomieszczeniu chronionym bez okien np pomieszczenie gospodarcze bądź garderoba. Wszystkie czujki obowiązkowo dualne. Manipulator jeden w wiatrołapie drugi sypialnia bądź korytarz koło łazienki. Podział na dwie strefy jedna całość druga na noc w taki sposób aby było dojście do łazienki. Z systemu polecam integre 64 satela - dużo we/wy, 4 wyjścia prądowe do tego aku 17Ah. To tak na szybko.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    1. Nie ma albo albo. Kontaktrony nie zastąpią inercji, a inercje kontaktronów. Razem dopiero stanowią pełne zabezpieczenie okna. No chyba że mówimy o czujnikach inercyjnych z wbudowanym kontaktronem ( np VD-1)
    2. Skoro system ma być prosty i budżetowy wystarczy w zupełności jakaś Versa lub Perfecta.
    3. Czemu obowiązkowo PIR + MW?
    3. Reszta się zgadza.
    pozdrawiam

    ps. A ja bym i tak pomyślał nad trzema barierami ( o ile nie przeszkadzają rynny, lampy lub elementy ozdobne) + z przodu dwa kontaktrony i inercje. Do tego jak narysował kolega kilka czujek pir. Tyle że budżetowo to chyba już nie będzie....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony