dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Goust

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    1

    Domyślnie Programator, skomplikowany schemat ?

    Witam, mam mały problem. Mam sterownik który był zakupiony wraz z kominkiem. Jest to sterownik makrotermu T-digital choć oferowany jest pod nazwą TECH ST 392 z PID u wielu innych dostawców. Tak wiec ów sterownik ma wyjście na dwie pompy, a zgodnie ze schematem powinien obsługiwać trzy, tz: jedna pompa powinna pracować gdy w kominku się pali, druga gdy na rozdzielaczu jest ciepło przez kominek lub piec gazowy, i trzecia tak samo tylko ona grzała by CWO. Problem polega na tym czy jest urządzenie które pozwoli spiąć pompę tą pierwszą by chodziła gdy tylko włączy się jedną lub drugą pompę?tz: gdy grzeje kominek by startowała ona gdy załączy się pompa CO, lub gdy włączony jest tryb letni?



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	384217

  2. #2

    Domyślnie

    Skąd ten schemat ?
    Doprecyzuj: pierwszą pompą nazywasz pompę od obiegu kominka ? jeżeli tak, powinna ona pracować tylko wtedy, kiedy zostanie osiągnięta zadana temp. na kominku - w innym przypadku, jeżeli kominek jest zimny, to po co ma być ogrzewany przez pracujący kocioł - niepotrzebne straty.
    Pompa "CWO" - masz na myśli CWU ? (ciepła woda użytkowa) musi pracować niezależnie.
    Pompa za rozdzielaczem powinna startować zarówno przy pracy kominka, jak i przy pracy kotła gazowego.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    jak dla mnie wygląda to jak gdyby owa trzecia pompa nie była podłączona do sterownika, no albo to po prostu niedociągnięcie. Sugerował bym zadzwonić do producenta i dopytać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	385799

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony