dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siebuduje

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie "Mercedes" wśród powietrznych pomp ciepła

    Cześć, właśnie rozpoczynam na Śląsku budowę domu jednorodzinnego o pow.150mkw. Zdecydowałem się na powietrzną pompę ciepła. Z dotychczasowych ofert proponowane mi są urządzenia o mocy ok. 9kWh (Danfoss mini DHP-AQ 9, Buderus WPL 8AR, Nibe Split 3-8kW) . W temacie jestem raczej laikiem. Trochę muratorów, trochę rozmów z architektem, Internet i jeszcze kilka godzin rozmów z instalatorami na targach EkoEnergia. Natomiast dalej nie doszedłem do tego, kto tak naprawdę robi najlepsze powietrzne pompy ciepła na rynku. Powtarzają się opinie, że najlepsi producenci to Buderus, Panasonic, Danfoss i Nibe. Trochę tego dużo jak na ścisłą czołówkę. Może pomożecie mi ze znalezieniem odpowiedzi, kto robi masówkę, a kto się specjalizuje w temacie PPC.

    Poza tym, może znacie solidnych instalatorów PPC, którzy montują pompy na Śląsku. Szukam specjalistów z doświadczeniem. Przyglądam się firmom: GHS Polska z Rudy Śląskiej, Baron Systemy Grzewcze z Drogomyśla i EkoSun z Bielska-Białej. Może ktoś z nich, a może są lepsi od nich. Jeśli macie zdanie na ich temat lub propozycje innych instalatorów to będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

    PS. Mój budżet to maks. 35kPLN.

    Pzdr

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Dodaj jesze Dalkin i Mitshubisi Zubadan.
    Zrób OZC i potem dobierz pompę.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Można byłoby się pokusić i wpisać na listę niemieckiego producenta AIT.
    Powietrzną (część zewnętrzną) widziałem na własne oczy i przyznam że robi wrażenie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    Na co ci mercedes, jak w tej cenie instalator poskłada to z najtańszego materiału?
    Czyli rury PP i zestaw kształtek z odzysku.

  5. #5

    Domyślnie

    o pompach ciepła danfoss możesz się dużo dowiedzieć jak wklepiesz w google : "5 lat doświadczeń z pompa ciepła Danfoss".
    Osobiście pompę tej firmy to bym sobie założył tylko jakby mi ją dawali za darmo.

    Panasonic=sporo pozytywnych opinii użytkowników na tym forum

    Nibe= ma dziwne oznaczenia mocy, sporo niezadowolonych klientów bo nie patrzyli na wydajność w niskich temp. i montowali za słabe pompy
    Buderus= nie wiem

    Ekosun montował u mojego ojca kolektory sporo lat do tyłu, robili to byle szybko założyć i zwiać na kolejny montaż. Jak wróciłem z pracy i zobaczyłem jak idiotycznie puścili przewody to musieli to poprawiać, trzeba im patrzeć na ręce czy dobrze robią.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał siebuduje Zobacz post
    Poza tym, może znacie solidnych instalatorów PPC, którzy montują pompy na Śląsku. Szukam specjalistów z doświadczeniem. Jeśli macie zdanie na ich temat lub propozycje innych instalatorów to będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
    Witam !

    Polecam skontaktować się z autoryzowanymi partnerami Viessmann w Twojej okolicy. Wszystkich instalatorów wraz z lokalizacją możesz znaleźć TUTAJ. Dodatkowo możesz liczyć na bezpłatne i niezobowiązujące doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji.

    Gdybyś był zainteresowany to posiadamy również w swojej ofercie powietrzne pompy ciepła - zarówno monobloki jak i w wersji split.
    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 17-03-2017 o 16:15
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siebuduje

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Dodaj jesze Dalkin i Mitshubisi Zubadan.
    Zrób OZC i potem dobierz pompę.
    Mam już OZC. Mitsubishi Zubadan nikt z pytanych dotychczas nie zaproponował. Musze się zorientować, kto to instaluje na Śląsku. Może Ty wiesz?

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Na co ci mercedes, jak w tej cenie instalator poskłada to z najtańszego materiału?
    Czyli rury PP i zestaw kształtek z odzysku.
    Poważnie? To ile muszę podwyższyć budżet? Zaproponuj jakiś przykład, bo nie umiem sobie wyobrazić tej kwoty.


    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    o pompach ciepła danfoss możesz się dużo dowiedzieć jak wklepiesz w google : "5 lat doświadczeń z pompa ciepła Danfoss".
    Osobiście pompę tej firmy to bym sobie założył tylko jakby mi ją dawali za darmo.

    Panasonic=sporo pozytywnych opinii użytkowników na tym forum

    Nibe= ma dziwne oznaczenia mocy, sporo niezadowolonych klientów bo nie patrzyli na wydajność w niskich temp. i montowali za słabe pompy
    Buderus= nie wiem

    Ekosun montował u mojego ojca kolektory sporo lat do tyłu, robili to byle szybko założyć i zwiać na kolejny montaż. Jak wróciłem z pracy i zobaczyłem jak idiotycznie puścili przewody to musieli to poprawiać, trzeba im patrzeć na ręce czy dobrze robią.
    Dzięki za opinię o EkoSun. W rozmowach wydawali się bardzo kompetentni, gorzej ze słownością niestety.

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam !
    Polecam skontaktować się z autoryzowanymi partnerami Viessmann w Twojej okolicy. Wszystkich instalatorów wraz z lokalizacją możesz znaleźć TUTAJ. Dodatkowo możesz liczyć na bezpłatne i niezobowiązujące doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji.
    Gdybyś był zainteresowany to posiadamy również w swojej ofercie powietrzne pompy ciepła - zarówno monobloki jak i w wersji split. Więcej szczegółów oraz parametrów technicznych możesz znaleźć na naszej stronie.
    Pozdrawiam !
    Dziękuję za propozycję. Cieszę się, że odzywa się ktoś z Viessmanna, bo do tej pory nie brałem pod uwagę tej firmy, a może to błąd. Słyszałem, że Viessmann specjalizuje się najbardziej w kotłach. Natomiast same PPC to nie ich konik, że Viessmann uczy się tego dopiero. Najgorsze co do mnie trafiło to, że „Viessmann to chińczyk w obudowie europejskiej”, który jakościowo nie stanowi dobrej propozycji. Nie chciałbym Cię urazić. Napisałem to tylko dlatego, żebyś miał szansę to obronić.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie sugeruj się tylko moją opinią o ekosun, to było dawno a kolektory działają do dziś. Tym bardziej ,że w razie czego są z tej samej miejscowości. Niech Ci każda z firm pokaże ze dwie realizacje z kilku lat poprzednich (mówię o pompach) czy klienci zadowoleni, jak im te pompy chodziły przy tych mrozach co były.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał siebuduje Zobacz post
    Poważnie? To ile muszę podwyższyć budżet? Zaproponuj jakiś przykład, bo nie umiem sobie wyobrazić tej kwoty.
    Pozbieraj najpierw oferty, a następnie pytaj jakich materiałów używają.
    W tej cenie powinno to być wykonane solidnie, ale instalatorzy są różni.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał siebuduje Zobacz post
    . Natomiast dalej nie doszedłem do tego, kto tak naprawdę robi najlepsze powietrzne pompy ciepła na rynku. Powtarzają się opinie, że najlepsi producenci to Buderus, Panasonic, Danfoss i Nibe.
    PS. Mój budżet to maks. 35kPLN.

    Pzdr
    Najprawdopodobniej nie istnieje obiektywnie najlepszy .
    To kwestia kategorii . np najcichszy,najtańszy , najszybszy serwis, najtańsze części zamienne , najwyższe cop,najśliczniejszy itp.
    Musisz wybrać które naj jest dla ciebie ważne.
    Ale nawet jak już znajdziesz to naj to jeszcze trzeba mieć szczęście bo ludzie popełniają błędy.
    W tym budżecie spokojnie się zmieścisz.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Pozbieraj najpierw oferty, a następnie pytaj jakich materiałów używają.
    W tej cenie powinno to być wykonane solidnie, ale instalatorzy są różni.
    Jak to ludzie

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał siebuduje Zobacz post
    Dziękuję za propozycję. Cieszę się, że odzywa się ktoś z Viessmanna, bo do tej pory nie brałem pod uwagę tej firmy, a może to błąd. Słyszałem, że Viessmann specjalizuje się najbardziej w kotłach. Natomiast same PPC to nie ich konik, że Viessmann uczy się tego dopiero.
    Witam!

    W naszej ofercie znajdują się wiele innych urządzeń prócz kotłów gazowych i olejowych, są to również kotły na biomasę, kogeneratory, systemy solarne oraz urządzenia hybrydowe (PC + kocioł gazowy). Zachęcam do odwiedzenia naszej strony, gdzie można zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami systemowymi do budynków mieszkalnych. Co do produkcji pomp ciepła marki Viessmann to te małej mocy są produkowane w Allendorf w Niemczech, natomiast pompy ciepła średniej i dużej mocy w Szwajcarii.

    Zachęcam również do zapoznania się mapą obiektów referencyjnych z wykorzystaniem pomp ciepła oraz innych odnawialnych źródeł.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony