dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Wprowadzenie do oferty drewna budowlanego a prawo ???

    Witam, prowadzę małą hurtownię budowlaną i chciałbym wprowadzić do oferty drewno budowlane -kantówki, belki etc. Nie bardzo wiem czy to dobre forum, ale chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie jakie przepisy obowiązują w przypadku chęci wprowadzenia drewna do oferty? Mam znajomego który prowadzi tartak i w zasadzie przetrze mi co tylko sobie zażyczę, jednak jeśli chodzi o jakieś dokumenty czy atesty już wiem, że nie może mi nic wystawić. Większość produktów którymi aktualnie handluję mają atest czy deklarację właściwości. Pytanie zatem czy takowe dokumenty są potrzebne w przypadku handlu drewnem o określonych przekrojach do ogólnych zastosowań?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Dla własnego bezpieczeństwa, potrzebujesz drewno odpowiednio klasyfikowane, ze znakiem "CE". Tu masz kilka informacji:

    http://www.drewno.pl/artykuly/10142,...-znaku-ce.html
    http://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/b...,10_58040.html
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i czytam i... jestem w kropce. Bo wiem co w regionie się sprzedaje i w jakich cenach (w promieniu 40km nie znalazłem tartaku z certyfikatem). Zastanawia mnie zatem fakt jak takie firmy jak np. castorama, czy inne tego typu sprzedają kantówki, nie mając do tego żadnego certyfikatu? Ktoś trafnie w komentarzach w/w artykułu zauważył, że należy nazywać oficjalnie produkt tarcicą sosnową czy świerkową, ale wracając do przypadku castoramy czy tym podobnych nie wierzę, że takowe stają na krawędzi prawa... hmm

  4. #4

    Domyślnie

    W castoamie maja certyfikowane drewno. W polsce na kilka tysięcy tartaków tylko kilkaset ma certyfikowane drewno. Czy certyfikowane zanczy lepsze - niekoniecznie. Nie możesz sprzedać drewna konstrukcyjnego, ale możesz sprzedać po tytułem tarcicy.

    swoją drogą dodam, że to głupota bo certyfikacja drewna podnosi znacząco jego cenę, a w projektach zazwyczaj wszystko elemnty w przekroju sa przewymiarowane.
    Ostatnio edytowane przez bny ; 01-04-2017 o 20:00

  5. #5

    Domyślnie

    A jak się ma zatem nazwanie produktu na fakturze: krawędziakiem czy kantówką? Szukałem w sieci pojęcia: kantówka czy krawędziak, ale nie mogę namierzyć informacji czy taka nazwa sama w sobie wiąże się z uzyskaniem statusu drewna konstrukcyjnego...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony