dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ile styropianu pod podłogówkę - potrzebna porada

    Mamy dylemat odnośnie grubości styropianu na parterze.
    Docelowo mieliśmy mieć 23cm styropianu+wylewki plus 1cm na kafle.
    Chcieliśmy dać 5cm XPS-a, 10cm EPS 100 i na to 8cm wylewki.
    Ale się okazało że miejscami rury na parterze mają 5.5-6cm.
    Więc nie wiem czy wziąć XPS-a 5cm i potem w EPS100 wyciąć niewielkie bruzdy od dołu, w miejscach gdzie bardziej wystają rury, czy też wziąć 6cm XPS-a, ale wtedy albo będziemy mieli 1cm wylewki więcej (9cm wylewki, przy 8cm EPS100) albo 1cm wylewki mniej (7cm wylewki, przy 10cm EPS100).
    Niestety nie ma EPS-a 100 o grubości 9cm, a na robiony na zamówienie nie mam czasu czekać
    Co radzicie?

    Na górze mamy 14cm na styropian+wylewkę, więc chcę dać 5cm EPS100, na to 2cm EPS100 i potem 7cm wylewki.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Axam posadzki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Po co aż 8 cm wylewki? W jakim celu ten XPS? Najlepsze rozwiązanie to 6-7 cm na wyrównanie w rurami, potem 10 cm drugiej warstwy, i na to ok 6 cm wylewki w przypadku cementówki, albo 4-5 cm w przypadku anhydrytu.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak naprawdę to wystarczy 3,5cm. Jeśli masz ogrzewanie podłogowe to min. 5,5cm.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  4. #4

    Domyślnie

    8cm wylewki, ponieważ mamy podłogówkę i jednak sporo styropianu, a dodatkowo chcemy używać wylewki jako akumulacyjnego źródła ciepła.
    XPS ze względu na wysoki poziom wód gruntowych i możliwość podciągania wilgoci.
    Ostatecznie stanęło na 6cm XPS + 10cm EPS100 + 8cm wylewki na parterze oraz 6cm EPS + 4cm EPS + 6cm wylewki na poddaszu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony