dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jaka studnia głębinowa

    Witam wszystkich. Ponieważ interesuje mnie wykonanie studni głębinowej proszę o poradę bardziej doświadczonych kolegów.
    Mam ofertę jednego z wykonawców, cena 120 pln za metr (cena z materiałem) + 500 pln za filtr, technoligia wykonania: rura PCV fi 100 mm. Jakie studnie są lepsze z rury PCV czy metalowej, jaka jest zalecana średnica rury (studnia przeznaczona dla domu jednorodzinnego) ?

  2. #2

    Domyślnie

    Zasadniczo to bez różnicy czy rury będą pcv czy stalowe (ja twierdze żę lepsze są pcv). To nie rury dają wode tylko ziemia i choćby były nawet ze złota składu wody nie zmienią. Oczywiście bardzo ważne żeby nie były to rury pcv kanalizacyjne! oraz ważne jest aby rury miały odowiednią grubość ścianki do swojej średnicy.
    Cena zależna jest od regionu i warunków geologicznych. O tym nie sposób dyskutować...
    A jeżeli chodzi o średnice to dla studni głebinowej o średnicy wewnętrznej 100mm najodpowiedniejszą pompą będzie grundfos. Jest drogi bo ma średnice ok 70 mm. Są równie dobre pompy ale mają średnice ok 97 mm. Jeżeli przy montażu takiej pompy do rur 100mm coś wpadnie to mamy problem. Dlatego dla rur 100mm raczej nie polecam pomp o średnicy większej niż 95mm. Znam przypadki że pompe wózkiem widłowym bez skutku wyjmowano.
    Srednica studni zasadniczo w małym stopniu decyduje o jej wydajności. Poprawnie wykonana studnia będzie spełniać zakładane oczekiwania, oczywiście w pewnych granicach. Domek jednorodzinny 100mm-120mm (3-5m3/h) ale nawadnianie upraw rolnych 150mm-200mm.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony