dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Mlotowierarka Ryobi czy Graphite

    Zbliżają sie męża urodziny postanowiłam mu kupić mlotowiertarke i mam pytanie która lepsza

    http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/mlotowiertarki-mloty-udarowe/mlotowiertarka-58g528-g-900-w-graphite,p407748,l166.html
    CZY
    http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/mlotowiertarki-mloty-udarowe/mlotowiertarka-rsds680-k-680-w-ryobi,p388812,l166.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Graphit - jest mocniejsza, ma lepszy udar, jest ze stopu aluminium - w zależności do czego będzie używana - na pewno wywierci otwór i nada się do domowych prac będzie służyć długo. To chińczyk w dobrym ubranku
    Ryobi - to plastikowy amerykański markeciak estetyczny i o ładnym kolorze, również się nadaje do domowych rzeczy wywierci otwór bez problemu.
    Z dobrymi wiertłami obie wiertarki nadają się do domowego użytku .Ponadto obydwa modele mają opcję kucia ...to dobrze , udar również dobry bo pneumatyczny, a więc spokojnie w mieszkaniu z wielkiej płyty można wiercić otwory
    Dwa lata gwarancji też dobrze świadczy o produktach.


    Moja ocena - kupił bym RYOBI
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mlotowiertarka-rsds680-k-680-w-ryobi,large.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	384426  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Wiertła to mu kupię hilti

  4. #4

    Domyślnie

    Pod kątem parametrów Graphite wychodzi lepiej, ale czy to są wiarygodne dane, nie wiadomo. Jeśli tak to brałbym graphite. Jeśli chcesz dołożyć trochę kasy to kup jakiegoś DeWalta albo Makite. Do takiego zestawu warto dokupić uchwyt wiertarski sds wtedy masz normalną główkę na wiertła i w razie potrzeby masz normalną wiertarkę i można wiercić dokładniej.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tu znalazłem informację na temat mojego wyboru.......http://hobbydom.pl/ryobi/ nie ukrywam, że sam użytkuję już 6 lat wiertarkę (zwykłą RPD 680) tej firmy i jest dobra, a zrobiła wiele.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Z tymi mocami tych młotowiertarek to nie wiem czy do końca jest tak jak piszą mam 3 młotki marketowe dwa najtańsze po ok 300zł i jeden ciut droższy 500zl mimo że na każdej pisze ze mają inną moc i różnią się obudową to w środku bebechy maja te same wytrzymywały też taki sam okres pracy, Ta niby najmocniejsza ma tylko ładniejszą obudowę więcej plastiku przez co wydaje się solidniejsza jednak to wszystko jedno i to samo. Dla amatora który chce wywiercić kilka otworów w roku każde będzie dobra, ale po wywiedzeniu kilkuset już żadna nie będzie sprawna. Najbardziej wkurzające jest to że te tanie młotowiertarki wytrzymają kilka drobnych prac i psuja się w najmniej oczekiwanym momencie czyli zaraz po gwarancji.

    Z tych dwóch w chwili obecnej nie kupił bym niestety żadnej, ale jak bym był zmuszony do zakupu wybrałbym RYOBI. Jak chcesz zrobić mężowi prezent kup coś z makity np tą Młotowiertarka HR2470 780 W MAKITA i mąż będzie z niej zadowolony.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi czas wybrać się do Castoramy.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekGTX

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-217
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    Jako pracownik Grupy Topex, właściciela marki GRAPHITE, chciałem tylko sprostować jedną informację.

    GRAPHITE to marka zdecydowanie Polska. Firma ma w 100% polski kapitał, poza tym zarówno projektowanie wszystkich narzędzi jak i ich kontrola odbywa się w Polsce. Miejsce produkcji już dawno nie jest wyznacznikiem jakości produktu. Przed wypuszczeniem na rynek wszystkie nasze narzędzia są sprawdzane i testowane w laboratoriach.

    Myślę, że warto porzucić stereotypy o tym, że wszystko co jest produkowane w Azji, to niska jakość.

    Tyle ode mnie

    Mama47 – bez względu na to jakie narzędzie wybierzesz życzę, żeby działało jak najdłużej.

    Pozdrawiam,
    Tomek

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja kupiłbym Mc alistera. Jak na marketowy sprzęt sporo wytrzymuje.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekwiadomo

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-789
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja tez bym postawil na ryobi - maz powinien byc zadowolony z tego sprzetu. Poza tym mozesz sobie przedluzyc gwarancje na ich stronie do 3 lat, a to tez duzy plus. No i daj znac jak tam wrazenia meza po stosowaniu, tez mysle czy sobie takiej nie sprawic, bo juz mam kilka innych sprzetow tej marki i niemialem z nimi problemu

  11. #11
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekwiadomo Zobacz post
    Ja tez bym postawil na ryobi - maz powinien byc zadowolony z tego sprzetu. Poza tym mozesz sobie przedluzyc gwarancje na ich stronie do 3 lat, a to tez duzy plus. No i daj znac jak tam wrazenia meza po stosowaniu, tez mysle czy sobie takiej nie sprawic, bo juz mam kilka innych sprzetow tej marki i niemialem z nimi problemu
    Nie myl sprzętu ryobi z iluś tam lat bo od kilku lat ryobi sprzedało chińczykom dział drobnych agd , wiem coś na ten temat , nawet kołowrotki wędkarskie ryobi to już nie to samo co kiedyś , to tylko tak dla jasności

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Nie myl sprzętu ryobi z iluś tam lat bo od kilku lat ryobi sprzedało chińczykom dział drobnych agd , wiem coś na ten temat , nawet kołowrotki wędkarskie ryobi to już nie to samo co kiedyś , to tylko tak dla jasności
    On o tym wie, sle jest na forum, żeby reklamować ryobi. Każdy orze, jak może....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekwiadomo

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-789
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja mam od nich młotowiertarkę i załapałem się na trzyletnią gwarancję. Używam sprzętu od roku, żeby coś tam zrobić w domu, jakieś skrzynki na balkon czy coś. Jest wszystko na razie spoko. Nie mam na co narzekać

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    [...]
    Ryobi - to plastikowy amerykański markeciak
    [...]
    Małe sprostowanie - Ryobi jest japońskie

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaltab Zobacz post
    Małe sprostowanie - Ryobi jest japońskie
    http://milwaukeecenter.pl/grupa-tti-...-i-aeg,b3.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony